מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1321 - 11/02/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 11.2

 
מאמרי מומחים
 
שוב נקבע: היעדר רישום כ"עובד עצמאי" טרם תאונת עבודה שולל זכאות לגמלה

בית הדין האזורי דחה ביום 26 בינואר 2021 את תביעתו של אהרון חיימוב לתשלום דמי פגיעה, כיוון שבמועד הפגיעה הוא לא היה רשום במוסד לביטוח לאומי כעובד עצמאי, ולא עשה את המוטל עליו כדי להירשם.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט; חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
עדכון בנושא תשלום דמי בידוד למעסיקים

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר המעדכן את הנהלים לתשלום ימי בידוד למעסיקים.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
הטבות מס לדייר קשיש במתחם פינוי ובינוי

מתוך ההכרה בצרכים האובייקטיביים של אוכלוסיית הקשישים ובקשיים הייחודיים האופייניים לה בכל הכרוך בהתקשרות בעסקה מסוג פינוי ובינוי, תוקן חוק פינוי ובינוי ביום 29.7.2018 ובמסגרתו הוטלה על היזם החובה להציע חלופות תמורה לקשיש, ורק אם סירב הקשיש לחלופות אלו, ניתן יהיה לראות בסירובו לעסקת פינוי ובינוי כ'סירוב בלתי סביר' כמשמעותו בחוק פינוי ובינוי וזאת ככל שהתקיימו מספר תנאים מצטברים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
רשות המסים העבירה במהלך מרוכז לעשרות אלפי עסקים החזרי מס בהיקף של למעלה מחצי מיליארד ש"ח

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיע כי מתוך רצון לסייע לעסקים בישראל המתמודדים עם ההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה ובכלל זה, ההגבלות שהוטלו כחלק מהסגר האחרון, נערכה רשות המסים לביצוע מהלך מרוכז במערכי מס הכנסה ומע"מ במסגרתו, שוחררו במהלך השבוע האחרון החזרי מס בהיקף של כ- 511 מיליון ש"ח. עיקר הסכום הועבר הלילה והעסקים יוכלו לראות כספי ההחזר בחשבונות הבנק שלהם בימים הקרובים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
המענק הנוסף לעסקים שחוו פגיעה ממושכת יוצא לדרך

היום 10.2.2021 (יום ד') החלה הגשת הבקשות באתר רשות המסים לקבלת המענק בשל פגיעה ממושכת כתוצאה מנגיף הקורונה, שניתן במסגרת התוכנית 'מבלימה לצמיחה'. למענק זה זכאים להגיש בקשה עצמאים וחברות/שותפויות עם מחזור פעילות מעל 18 אלף ש"ח ועד 400 מיליון ש"ח ש"ח בשנת 2019 וכן עסקים שנפתחו בינואר ובפברואר 2020, שמחזור פעילותם נפגע בשל התפרצות נגיף הקורונה. סכום המענק נע בין 3,000 ש"ח ל-50,000 ש"ח. המערכת להגשת בקשות לעצמאיים עד 300,000 ש"ח נפתחה, המערכת לעצמאיים מעל 300,000 ש"ח ולחברות תיפתח בשעות הקרובות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורם של שותפים במשרד עורכי דין בעניין מיסוי שכ"ט שהתקבל במניות - מדובר בתכנון מס שלילי לצורך השגת הטבת מס בלתי לגיטימית – פס"ד אמיד ואח'

בית המשפט המחוזי דחה ערעורים בעניין מיסוי שכר טרחה שהתקבל בשווה כסף - מניות. נקבע כי המערערים נקטו תכנון מס שמטרתו היחידה היא הימנעות מתשלום מס מלא בגין שכר הטרחה שהיו זכאים לו על פי ההסכם. תכנון המס העומד בבסיס העסקאות שביצעו המערערים הוא תכנון מס שלילי, שנועד להשגת הטבת מס בלתי לגיטימית. כמו כן, העסקאות האמורות מהוות עסקאות מלאכותיות על פי סעיף 86 לפקודת מס הכנסה ולכן רשאי היה פקיד השומה להתעלם ולמסות את המערערים, כפי שעשה.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
התערבות פקיד שומה בעסקת מקרקעין

על פי הגדרת המונח "שווי" בסעיף 1 לחוק מיסוי מקרקעין ובהתאם לאמור בסעיף לגבי "מנהל". ניתן להיווכח כי המחוקק הסמיך את "המנהל" להתערב בהיבטים הקשורים בשוויה של הזכות במקרקעין. נוסף על האמור לעיל, יש להידרש לעובדה שזכות המיסוי של פקיד השומה ביחס לעסקאות מקרקעין, מתמצית לעניין שיעורי המס, ותו לא. שכן, אף אם עסקה במקרקעין תסווג ככזו שנעשית במישור העסקי-פירותי, זכות המיסוי של פקיד השומה מכוח פקודת מס הכנסה תקבל נפקות אופרטיבית בדמות חיוב בשיעורי מס שולי על פני חיוב בשיעור הוני. ואולם, אין בשיעורי המס לכשעצמם כדי לשנות את התמורה/ שווי המכירה – נתון המאושר ככלל על ידי "המנהל" כהגדרתו בסעיף 1 לחוק מיסוי מקרקעין.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח רחלי גוז לביא - לחץ כאן
 
מיסוי ודיווח מימוש אופציות במועד היות עובד ישראלי לתושב חוץ על פי סעיף 100 לפקודת מס הכנסה

סעיף 100א(ב) לפקודה מאפשר לדחות את תשלום המס (לא את אירוע המס) לו זכאית מדינת ישראל עד למועד המימוש בפועל של הנכסים הכפופים למס יציאה. במקרה של דחיית תשלום המס, על הנישום לבצע חישוב לינארי המבוסס על יחס תקופות ההחזקה בנכס .

לתשובה מאת רו"ח אייל כרמי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
השתלמות מע"מ
ארבעת המפגשים מוקדשים לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
 
הכשרה בנושא זום
בעידן הנוכחי, מערכת Zoom מהווה כלי עבודה ותקשורת מרכזי. בין אם מדובר בחברות או באנשים פרטיים, הזום הנו כלי שימושי והכרחי שילווה אותנו גם בעתיד שאחרי הקורונה. בהכשרה זאת נלמד את מערכת הזום באופן יסודי ומעמיק.
 
סוגיות ודוחות במיסוי אמריקאי
הבנה וקריאת דוח מס' NR1040; עקרונות והיבטי מיסוי בחברות LLC הן בדין האמריקאי והן בדין הפנימי בישראל, לרבות חוזרי מס הכנסה והחלטות מיסוי בנדון; אופן הדיווח על ההכנסות מחו"ל ומילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, כולל טופס 150 - הצהרה על החזקה בחבר בני אדם תושב חוץ, טופס 1323 - נספח ד' לטופס הדוח השנתי לחברה, טופס 1324 - נספח ד' לדו"ח השנתי ליחיד - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן ועוד.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ביטוח לאומי למעסיקים ולשכירים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדש כולו לעדכונים ושינויים בעיקר בשל נגיף הקורונה; שכירים בעלי שליטה בחברות; דמי אבטלה; תיאום דמי ביטוח; תאונות עבודה ועוד
 
תוסף POWER QUERY
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
ביטקוין ומטבעות דיגיטליים
העליות החדות מאוד בערכו של הביטקוין הגיעו לשיא של כל הזמנים (כ-50,000 דולר) ועוררו לאחרונה עניין מחודש במטבע הדיגיטלי בקרב משקיעים פוטנציאליים והניעו את הרשות למסים לשלוח פניות למחזיקי המטבעות הדיגיטליים לחשיפת היקף נכסיהם והמס בהתאם, במיוחד בתקופת הקורונה, בה המדינה משוועת להכנסות ממסים למימון הגרעון הענק שנוצר.
 
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
כל מס מענקי קורונה - פברואר 21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט - ראיון אישי משרד דיגיטלי ראשון