מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1320 - 08/02/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 8.2

 
מאמרי מומחים
 
אופציות לעובדים – תשלום מבוסס מניות לעובדים במכשירים הוניים של חברת אם

במקרים רבים תגמול ההון המוענק לעובדים בקבוצות רב-לאומיות אינו מוענק במכשיריה ההוניים של החברה המעסיקה את העובדים (החברה המעבידה) אלא במכשיריה ההוניים של חברת האם שלרוב הינה חברה ציבורית (החברה המקצה) כאשר במרבית המקרים (בעיקר לאחר פס"ד קונטירה קיים מנגנון של התחשבנות בין החברות (להלן: "הסכם recharge”).

למאמר מאת רו"ח (משפטן) בועז כהן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
העברת תיקים למשרד אזורי רשות המסים אזור השרון (18)

משרד רשות המסים באזור השרון ממוקם ברעננה והחל לפעול ב 17.1.2021. במסגרת ההיערכות המוקדמת לפתיחת המשרד, רשות המסים ביצעה בתאריכים ה- 7-8/1/2021 מהלך ממוחשב להעברת תיקים של עוסקים, נישומים ותיקי ניכויים השייכים לתושבים ובעלי עסקים באזור. הודעות על ביצוע המהלך להעברת התיקים, הוצגו הן במערכת ההודעות שבפורטל המייצגים עבור מייצגים המחוברים למחשב שע"מ, והן, באזור האישי של בעלי התיקים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבל בחלקו ערעורה של חברת מוניות: לשיטת הדיווח שנקטה אין כל בסיס בדין - פס"ד מוניות הנשיא

בית במשפט המחוזי קיבל בחלקו את ערעורה של חברת מוניות על החלטת מנהל מס ערך מוסף אשר פסל את ספריה בגין דוחות שאינם מלאים ואינם נכונים. נקבע כי לשיטת הדיווח שנקטה אין כל בסיס בדין. בכובעה כמקבלת שירות מן הנהגים, החברה לא הייתה רשאית להוציא את המסמכים שכונו "חשבוניות זיכוי". מלבד היעדר בסיס חוקי-משפטי, התנהלות החברה אינה מניחה את הדעת גם בהיבט הכלכלי-גבייתי. החברה הקטינה את מס העסקאות המתחייב, מבלי להבטיח שפעולתה לא תיצור חוסר בקופת המדינה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
נדחתה תביעת חברה לביטול חוב דמי ביטוח בגין שיהוי – לא בוסס שיהוי המאיין את גביית קרן החוב בדמי הביטוח - פס"ד יפית מנגל

בית הדין הארצי לעבודה דחה תביעת חברה לביטול חוב דמי ביטוח בגין שיהוי. נקבע כי בשים לב לטיבם של דמי הביטוח (תשלום חובה) ותכליתם (מקור מימון הגמלאות) הרי שלא על נקלה ייחשב שיהוי לכזה המאיין את הגבייה. זאת, כיוון שיש לנקוט משנה זהירות טרם תיקון עוול הכרוך בשיהוי בעוול לקופת הציבור.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חובות הדיווח החלות על עו"ד מנהל עיזבון הכנסות משכ"ד וכספים בבנקים

בנוגע לכספים שהועברו לחשבון מנהל העיזבון מחשבונות בנק אחרים של המנוח, אנו מניחים כי ככל שהיו מושקעים, הבנקים המעבירים או בתי ההשקעות שילמו את המס שחל על פדיון ההשקעות בטרם העברת הכספים לחשבון מנהל העיזבון מכוח החובות המוטלות עליהם בדין כך שהתקבולים האמורים אינם יוצרים חבות מס הדורשת דיווח מצד נציגו החוקי של המנוח. בנוגע לתקבולי הכנסות משכר דירה – ככל שמדובר בכספים שהתקבלו אצל המנוח בשנת הפטירה שלו טרם פטירתו, חלה על ה"נציג האישי" החובה לדווח על הכנסות המנוח באותה שנה, עד למועד פטירתו, ככל שאין מדובר בהכנסה פטורה מכוח הדין (וגם אז חלה חובת דיווח כזו, ככל שהוטלה על המנוח חובת הגשת דוחות).

לתשובה מאת עו"ד גיא רוטמן - לחץ כאן
 
מיסוי העמדת דירת מגורים ע"י חברת מעטים לשימוש בעל מניותיה לפני כניסת סעיף 3(ט1) לתוקף שנמכרה בשנת המס 2019

יחשוב הקורא כי מאחר שהדירה הועמדה לרשות בעלי המניות לפני שנת 2017, כלומר לפני שהסעיף היה בתוקף, ניתן לפרש את המצב כאילו לא חל אירוע מס בשל העמדת הדירה לשימושם לפני כניסת הסעיף לתוקף, אלא רק אירוע מס של שווי השימוש. אם דמי השכירות ששולמו לחברה עולים על שווי השוק, וכן על שיעור 3(ט)(1) שנקבע על הלוואות כפול עלות הנכס, אין פה אירוע מס שכזה. ואף על פי כן, אין זה כך. אני מפנה את שואל השאלה לחוזר מספר 7/2017 העוסק בסעיף 3(ט1) ובמיוחד לסעיף 3.2 בו, המתאר את הוראות המעבר לגבי דירת מגורים שהעמידה החברה לשימוש בעל מניותיה לפני כניסת הסעיף לתוקף

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) רונן ארויו - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ביטוח לאומי למעסיקים ולשכירים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדש כולו לעדכונים ושינויים בעיקר בשל נגיף הקורונה; שכירים בעלי שליטה בחברות; דמי אבטלה; תיאום דמי ביטוח; תאונות עבודה ועוד
 
סוגיות ודוחות במיסוי אמריקאי
הבנה וקריאת דוח מס' NR1040; עקרונות והיבטי מיסוי בחברות LLC הן בדין האמריקאי והן בדין הפנימי בישראל, לרבות חוזרי מס הכנסה והחלטות מיסוי בנדון; אופן הדיווח על ההכנסות מחו"ל ומילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, כולל טופס 150 - הצהרה על החזקה בחבר בני אדם תושב חוץ, טופס 1323 - נספח ד' לטופס הדוח השנתי לחברה, טופס 1324 - נספח ד' לדו"ח השנתי ליחיד - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן ועוד.
 
תוסף POWER QUERY
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
ביטקוין ומטבעות דיגיטליים
העליות החדות מאוד בערכו של הביטקוין הגיעו לשיא של כל הזמנים (כ-50,000 דולר) ועוררו לאחרונה עניין מחודש במטבע הדיגיטלי בקרב משקיעים פוטנציאליים והניעו את הרשות למסים לשלוח פניות למחזיקי המטבעות הדיגיטליים לחשיפת היקף נכסיהם והמס בהתאם, במיוחד בתקופת הקורונה, בה המדינה משוועת להכנסות ממסים למימון הגרעון הענק שנוצר.
 
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
 
הכשרה בנושא זום
בעידן הנוכחי, מערכת Zoom מהווה כלי עבודה ותקשורת מרכזי. בין אם מדובר בחברות או באנשים פרטיים, הזום הנו כלי שימושי והכרחי שילווה אותנו גם בעתיד שאחרי הקורונה. בהכשרה זאת נלמד את מערכת הזום באופן יסודי ומעמיק.
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
נפרדנו כך - תהליך סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
פסילת ספרים
יום עיון בזום המוקדש להתנהלות נכונה מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבולים; סנקציות ודרכי ערעור; זכויות וחובות בעת ביקורת ניהול ספרי חשבונות גם כשהעסק מנוהל מהבית; הודעות זיכוי וחיוב בביטול עסקאות; חובות אבודים ותיעודם.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
מיסוי פרישה
בין היתר נדבר על סיום עבודה, כולל הטפסים הנלווים, מיסוי כספי פיצויים ומענקי פרישה, נוסחת האיזון, היוון כספים לקצבה, כללי מיסוי במשיכת תגמולים, משיכה מקרן השתלמות ועוד סוגיות ושאלות חשובות בנושא.
 
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
יום עיון המגזר השלישי - מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
יום עיון המוקדש לעדכונים ולהתמודדות עם השינויים שנעשו בחוק העמותות ואשר ישפיעו על קבלת אישור ניהול תקין לשנה הקרובה; תקינה חשבונאית חדשה; שווי עבודת מתנדבים; ביקורות בעמותה - תפקידי הוועד המנהל, חובות הדיווח המקוון; מיסוי פעילות באמצעות חברות בנות.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון ביטוח לאומי למעסיקים - אפריל 21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט- טעויות בהנהלת חשבונות