מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1322 - 15/02/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 15.2

 
מאמרי מומחים
 
שירות לתושב חוץ במע"מ אפס, נטל הראיה על הנישום

ביום 31 בינואר 2021 ניתן פסק דין בעניין מדס תעשיות חימום, אשר קבע כי על עסקאות שירות שנתנה לחברה זרה יחול מע"מ בשיעור מלא.

למאמר מאת רו"ח רונית בר; רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
מענק סיוע לעסקים עקב פגיעה ממושכת

הוראת הביצוע באה להסביר לציבור בצורה פשוטה את הכללים שנקבעו בחוק ואין היא באה במקום החוק.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עוסק פטור יגיש קודם הצהרה לשנת 2020 לצורך בדיקת זכאות למענק נוסף בשל פגיעה ממושכת

לשכת רואי חשבון בישראל פרסמה הודעה על עדכון של רשות המסים כי לצורך בדיקת הזכאות למענק הנוסף בשל פגיעה ממושכת נדרש להגיש קודם לכן את ההצהרה השנתית לעוסק פטור לשנת 2020.

לחוזר לשכת רואי החשבון - לחץ כאן
 
קורונה - הגשת בקשות למענק הוצאות לעסק קטן ולמענק השתתפות בהוצאות קבועות עבור החודשים ספטמבר-אוקטובר תתאפשר עד 17.2.2021

רשות המסים מודיעה כי הוחלט על מתן ארכה להגשת בקשות למענק הוצאות עסק קטן ולמענק השתתפות בהוצאות קבועות עבור החודשים ספטמבר-אוקטובר וזאת עד ל-17.2.2021 במקום עד ליום ה-5.2.2021.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
תאונת עבודה לעובד עצמאי שבהפסקת צהריים נסע על אופניו והחליק – פס"ד אבי לוי ואח'

בית הדין האזורי לעבודה קיבלת את תביעתו של ספר שהיה בדרכו להתפלל בבית כנסת סמוך למספרה והחליק בעת רכיבה על אופניו החשמליים לאחר סיום התפילה בדרכו לארוחת הצהריים כפי שנוהג לעשות מידי יום.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
התקבלה בקשת פקיד שומה לסלק על הסף המרצת פתיחה שהגיש מכון ויצמן - המועד לבחינת הדברים הוא המועד שהמחוקק קבע – פס"ד מכון ויצמן למדע

בית המשפט המחוזי קיבל בקשה לסילוק על הסף שהגיש פקיד השומה בנוגע להמרצת פתיחה שהגיש מכון וייצמן בטענה כי ההליכים בשומה בעניינו החלו פרק זמן קצר לפני מועד התיישנותה, וזאת בניגוד להנחיה שהוציאה רשות המיסים בעניין זה ותוך פגיעה בזכות הטיעון השמורה לנישום. נקבע כי על אף שנראה לכאורה כי בהתנהלות פקיד השומה נפלו פגמים של ממש, המועד לבחינת הדברים וקביעת המשקל שיש לתת להם הוא השלב שקבע לכך המחוקק בפקודה - במסגרת ערעור שיוגש, אם יוגש, לאחר הדיון בהשגה ודחייתה על ידי פקיד השומה מבלי שעלה בידי הצדדים להגיע להבנות.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
היבטי מיסוי מקרקעין בעיזבון - חלוקת נחלה בין יורשים

"כאשר נחלה חקלאית מועברת לאחד היורשים, וכתוצאה מכך משלם אותו יורש ליתר היורשים תמורה בכסף או בשווה-כסף, שאינו הנכס הנמנה עם נכסי העזבון, יראו את חלק העזבון שבשלו ניתנה התמורה כמכירה, ויחולו עליה הכללים של מכירה בתמורה. הייתה דירת מגורים בנחלה, יחולו - בנוסף - הוראות פרק חמישי 1 לחוק בדבר הפטור על מכירת דירת מגורים."

לתשובה מאת עו"ד אורית קוך - לחץ כאן
 
תשלום מיסים ודיווח על רווחים מחברת LLC שהשליטה והניהול בה מישראל

ל-LLC שבה השליטה והניהול נעשים בישראל, קיימת חובת דיווח שונה מ-LLC שהשליטה והניהול בה נעשים בחו"ל. אם ה- LLCנחשבת לחבר בני-אדם תושב ישראל (השליטה והניהול בישראל) בסיטואציה זו ה- LLCהיא חבר בני-אדם ונישום לצורכי מס בישראל. כלומר, קיימת חובה לעמוד בדרישות הדיווח בהתאם להוראות הדין בישראל ולהגיש לשלטונות המס את הדוחות של ה-LLC.

לתשובה מאת קובי צרפתי, עו"ד ורו"ח (ארה"ב, ישראל) - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ביטוח לאומי למעסיקים ולשכירים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדש כולו לעדכונים ושינויים בעיקר בשל נגיף הקורונה; שכירים בעלי שליטה בחברות; דמי אבטלה; תיאום דמי ביטוח; תאונות עבודה ועוד
 
סוגיות ודוחות במיסוי אמריקאי
הבנה וקריאת דוח מס' NR1040; עקרונות והיבטי מיסוי בחברות LLC הן בדין האמריקאי והן בדין הפנימי בישראל, לרבות חוזרי מס הכנסה והחלטות מיסוי בנדון; אופן הדיווח על ההכנסות מחו"ל ומילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, כולל טופס 150 - הצהרה על החזקה בחבר בני אדם תושב חוץ, טופס 1323 - נספח ד' לטופס הדוח השנתי לחברה, טופס 1324 - נספח ד' לדו"ח השנתי ליחיד - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן ועוד.
 
תוסף POWER QUERY
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
ביטקוין ומטבעות דיגיטליים
העליות החדות מאוד בערכו של הביטקוין הגיעו לשיא של כל הזמנים (כ-50,000 דולר) ועוררו לאחרונה עניין מחודש במטבע הדיגיטלי בקרב משקיעים פוטנציאליים והניעו את הרשות למסים לשלוח פניות למחזיקי המטבעות הדיגיטליים לחשיפת היקף נכסיהם והמס בהתאם, במיוחד בתקופת הקורונה, בה המדינה משוועת להכנסות ממסים למימון הגרעון הענק שנוצר.
 
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
 
הכשרה בנושא זום
בעידן הנוכחי, מערכת Zoom מהווה כלי עבודה ותקשורת מרכזי. בין אם מדובר בחברות או באנשים פרטיים, הזום הנו כלי שימושי והכרחי שילווה אותנו גם בעתיד שאחרי הקורונה. בהכשרה זאת נלמד את מערכת הזום באופן יסודי ומעמיק.
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
נפרדנו כך - תהליך סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
פסילת ספרים
יום עיון בזום המוקדש להתנהלות נכונה מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבולים; סנקציות ודרכי ערעור; זכויות וחובות בעת ביקורת ניהול ספרי חשבונות גם כשהעסק מנוהל מהבית; הודעות זיכוי וחיוב בביטול עסקאות; חובות אבודים ותיעודם.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
מיסוי פרישה
בין היתר נדבר על סיום עבודה, כולל הטפסים הנלווים, מיסוי כספי פיצויים ומענקי פרישה, נוסחת האיזון, היוון כספים לקצבה, כללי מיסוי במשיכת תגמולים, משיכה מקרן השתלמות ועוד סוגיות ושאלות חשובות בנושא.
 
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
יום עיון המגזר השלישי - מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
יום עיון המוקדש לעדכונים ולהתמודדות עם השינויים שנעשו בחוק העמותות ואשר ישפיעו על קבלת אישור ניהול תקין לשנה הקרובה; תקינה חשבונאית חדשה; שווי עבודת מתנדבים; ביקורות בעמותה - תפקידי הוועד המנהל, חובות הדיווח המקוון; מיסוי פעילות באמצעות חברות בנות.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון ביטוח לאומי למעסיקים - אפריל 21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט- טעויות בהנהלת חשבונות