סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1276 - 10/09/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.9

 
מאמרי מומחים
 
דמי פגיעה מחושבים לפי ההכנסה שלפיה נקבעו המקדמות ששולמו בפועל טרם הפגיעה (גמלה חוסמת), ולא בהתאם להסכם שומות שנערך מאוחר יותר

בית הדין הארצי לעבודה דחה את ערעורו של חסאן בסטוני וקבע כי דמי הפגיעה ישולמו לפי ההכנסה שלפיה נקבעו המקדמות טרם הפגיעה ולא על פי שומה סופית, שנקבעה בהסכם עם פקיד השומה מאוחר יותר, אחרי יום הפגיעה.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
לוח תשלומי קצבאות ומועדי דיווח ותשלום דמי ביטוח בשנת 2020

לנוחיותכם, לקראת חודשי החגים , אנו מפרסמים שוב את מועדי התשלום והדיווח של דמי ביטוח לאומי כפי שפרסם המוסד לביטוח לאומי.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
קביעת מועדי דיווח ותשלום דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים - שנת המס 2020

לנוחיותכם, לקראת חודשי החגים, אנו מפרסמים שוב את מועדי דיווח ותשלום דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים כפי שפורסמו על ידי רשות המסים בישראל

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
מיסוי הכנסותיהם של משקיעים ישראליים ב- REIT אמריקאית - החלטת מיסוי בהסכם

רשות המיסים פרסמה החלטת מיסוי בהסכם הדנה במיסוי הכנסותיהם של משקיעים ישראליים ב- REIT אמריקאית. בבקשתה ביקשה חברה זרה שקמה על מנת לגייס הון משקיעים ישראליים, לקבוע את אופן המיסוי בישראל של חלוקות שיקבלו בעלי המניות תושבי ישראל מהחברה הזרה ושל רווח ההון שייווצר לבעלי המניות כאמור ממכירת מניות החברה הזרה. ובנוסף לקבוע הוראות בעניין ניכוי מס במקור בישראל מהחלוקות כאמור.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עדכון על מצב תעסוקה לבני 67 ומעלה לצורך בדיקת זכאות למענק הסתגלות

המוסד לביטוח לאומי פרסם הודעה לבני 67 ומעלה המקבלים מענק הסתגלות כי במידה וחזרו לעבודה והוציאו אותם שוב לחל" ת או שהפסיקו לעבוד – עליהם לעדכן את המוסד לביטוח לאומי על מצב תעסוקתם על מנת שתיבדק המשך זכאותם.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
הקדמת תשלום קצבאות לרגל חגי תשרי

המוסד לביטוח לאומי הודיע על הקדמת תשלום קצבאות לרגל החגים, כגון דמי אבטלה, קצבאות ילדים קצבאות אזרח ותיק נכות ועוד.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבלה בקשתה של רשות המיסים לסילוק על הסף של תובענה לסעד הצהרתי שהגישה חברת "אגד" - לא השכילה להרים את הנטל ולהראות "אינטרס לגיטימי" של ממש בניהול ההליך

בית המשפט המחוזי קיבל בקשה לסילוק על הסף שהגישה רשות המסים בנוגע להמרצת פתיחה שעניינה אופן חיובה של חברת אגד בבלו על דלק. במסגרת ההמרצה טענה אגד כי אם תוכר זכותה להגדלת היקף ההישבון היא "תשקול" הגשת תביעה כספית - אך כי כבר בשלב זה נדרשת לה הכוונה כיצד לפעול בהווה ובעתיד בכל הקשור לניהול צי האוטובוסים. נקבע כי אגד לא השכילה להרים את הנטל ולהראות "אינטרס לגיטימי" של ממש בניהול המרצת פתיחה דווקא, ולהראות כי באמת נדרשת לה "הכוונה" לעתיד במידה המצדיקה את ניתוק ההליך לסעד הצהרתי מן ההליך לסעד כספי אשר, סביר מאוד להניח, בוא יבוא.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
10 חודשי מאסר בפועל לאדם שפעל כ"איש קש" בשירות קבוצה עבריינית ונרשם כבעל חברה שבאמצעותה הופצו חשבוניות פיקטיביות

בית משפט השלום גזר 10 חודשי מאסר בפועל על נאשם שהורשע בעבירת מס, לאחר שנרשם כבעל "חברת קש" בשירות קבוצה עבריינית שפעלה לביצוע עבירות מס, עבירות הלבנת הון ועבירות נוספות, באמצעות הפצת מסמכים הנחזים לחשבוניות מס שהוצאו כדין. נקבע כי עצם היותו של אדם איש קש אינו מקנה הנחה מפליגה בענישה, אולם בין השיקולים לעונש התחשב בית המשפט בעובדה שהנאשם הודה ונטל אחריות לביצוע העבירות, בין היתר בתשלום 30 אלף ש"ח על אף מצבו הכלכלי הקשה והיותו פושט רגל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
ביקורת ניכויים כשיש שומות סופיות בתיק מס הכנסה

הסמכות לשום את הניכויים במקום שבוצעה קודם לכן ביקורת בתיק החברה (או היחיד) ויצאו שומות סופיות מצויה בסעיף 167 לפקודת מס הכנסה ובפסיקה .משום כך, ביקורת ניכויים כשיש שומות סופיות בתיק מס הכנסה אפשרית בהחלט, תחת המגבלה שאי אפשר לדון בניכויי המס מהכנסות שנכללו באותן שומות סופיות. יש כאן איזון ראוי בין עקרון סופיות השומה לבין המטרה הציבורית הראויה - שלא תיווצר הגנה למי שנמנע מלדווח על הכנסות בדוחות שהגיש.

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
עקרון ההקבלה בין הכנסות להוצאות על פי סעיף 17 רישה לפקודת מס הכנסה אל מול הפסיקה

סעיף 17 רישה לפקודה קובע את "עקרון ההקבלה" בין הכנסות להוצאות, לפיו יש להקביל בין הכנסת הנישום לבין ההוצאה שהוצאה לצורך ייצורה. כלל זה קובע שני תנאים עיקריים לניכוי ההוצאה: האחד - כי ההוצאה שימשה לצורך ייצור ההכנסה, והשני - כי מדובר בהוצאה שוטפת פירותית ולא הונית. בקליפת אגוז ייאמר כי ההלכה שנקבעה בבית המשפט העליון בהבחנה בין הוצאה פירותית והוצאה הונית היא כי הוצאה פירותית היא הוצאה הכרוכה במהלך השוטף והרגיל של העסק, ולעומת זאת, הוצאה הונית היא השקעה "לטווח ארוך", אשר נועדה ליצור את התשתית לפעילות העסקית.

לתשובה מאת רו"ח רונית בר - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
פתרונות לאתגרים בתחום העבודה והעדכונים בחוק התוכנית הכלכלית
ביום עיון זה נעסוק בנושאים השלכות הקורונה על דיני העבודה ותיקון לחוק התכנית הכלכלית
 
תיקון 190 ופנסיה לעצמאים
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מקרקעין - עקרונות מיסוי דירת מגורים
ביום העיון נדון בסוגיות העוסקות במיסוי דירות מגורים בהיבטי מס שבח, פטורים ממס שבח, מס רכישה והמקרים בהם ניתן להפחית ולקבל הטבות. הסבר לגבי החשיבות בתכנון מס נכון לפני ביצוע רכישה/ מכירה של דירת מגורים. ההרצאות מלוות בדוגמאות, תיקוני חקיקה, פסיקה עדכנית, חוזרים מקצועיים, ה"ב, החלטות מקדמיות.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס בשנת 2020 כגון: מיצוי זכויות למענקים והקלות בקורונה - איך יוצאים מהמשבר? כל המלצות לשכת רואי חשבון; שינויי מבנה לאור הצורך העסקי - ריכוז פעילויות וקיזוז הפסדים; עבודה בצל הקורונה - סוגיות משפטיות ופרקטיות; אתגרי העבודה מהבית בתקופת הקורונה; העסקת נשים בצל משבר הקורונה - כלים יישומיים ופרקטיים; שוק העבודה בתקופת הקורונה שייך למעסיקים ופחות לעובדים, אבל...; סוגיות בנוסחת הקיזוז וקיבוע זכויות; זכויות מבוטחים בביטוחי מנהלים ובקרנות הפנסיה בתקופת החל"ת ובסיום עבודה; פנסיה חובה לעצמאים - דגשים לסוף שנה; הסדרי חובות, פריסה וביטולי הצמדה, ריבית וקנסות בגין חובות מס; מחילת חובות - למ"ה ומע"מ מתי וכיצד; מיסוי שכירים ועסקים בתקופת הקורונה; יתרות החובה לאן? עקרונות גיבוש וקיזוזי הפסדים/מימושי ערבויות
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים השנתי 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית