סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1275 - 07/09/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 7.9

 
מאמרי מומחים
 
קנייה, שיפוץ ומכירת בית בתוך חמש שנים – חייבת במס הכנסה

מכירת בית מגורים פטורה בדרך כלל ממס שבח או לפחות זכאית לפטור ליניארי ממס. ואולם, כאשר מדובר ברכישה ומכירה בתוך חמש שנים – יחול חיוב במס הכנסה מלא ובמע"מ, למעט אם רשות המיסים תשתכנע כי הייתה כוונה אמיתית ונסיבות המעידות כי הרוכש התעתד לגור בנכס. כך נקבע בעניין בניזרי (ע"מ 58172-01-16, טירן בניזרי נ' פקיד שומה ירושלים 3, ניתן ביום 13.8.2020).

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
החל מה-11.09.2020: יש להגיש השגה/בקשה לתיקון שומה במיסוי מקרקעין באופן מקוון

ביום 12.8.20 פורסמה ברשומות הודעה על תחילת פעולתה של מערכת המחשוב להגשת השגות/ בקשות לתיקון שומה באופן מקוון בהתאם להוראות סעיף 5(א)(2) לתקנות מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (דיווח מקוון). בהתאם להוראות הסעיף, 30 ימים מיום פרסום ההודעה ברשומות תהפוך גם הגשת השגות ותיקוני שומה באופן מקוון לחובה . לכן החל מיום 11.9.2020 תחול חובת הגשה מקוונת של השגה/ בקשה לתיקון שומה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
תשלומי דמי אבטלה עבור חודש אוגוסט הוקדמו וישולמו בין ה-9.9 ל-15.9

תשלומי דמי האבטלה עבור חודש אוגוסט הוקדמו וישולמו בין ה-9.9 ל-15.9. לתשומת ליבכם, מידע על התשלום ועל מספר הימים שדווחו משירות התעסוקה עדיין לא מופיע באתר האישי, תוכלו לראות אותו כיומיים לפני התשלום וגם תקבלו מאיתנו מסרון.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
מי שנגמרו לו ימי האבטלה בינואר או בפברואר 2020 ולא חזר לעבודה

מובטל שנגמרו לו ימי האבטלה בינואר או בפברואר 2020 ולא חזר לעבודה יוכל לקבל דמי אבטלה מ- 1.7.20 עד 30.6.21. כדי לקבל דמי אבטלה מחודש יולי 2020 יש להירשם בשירות התעסוקה

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ברובו ערעורה של מפעילת מרכז תכשיטים באילת על שומת ניכויים שהוציא לה פקיד השומה לשנים 2012-2010 - לא עלה בידיה להוכיח את מרבית טענותיה

בית המשפט המחוזי דחה ברובו ערעור שהגישה מפעילת מרכז תכשיטים באילת על שומת ניכויים שהוציא לה פקיד השומה לשנים 2012-2010. נקבע כי עבודה מחוץ לגבולות המדינה, הכרוכה מעצם טיבה בהיעדרות ממושכת, אין בה כשלעצמה כדי לשנות את מרכז החיים, וכל מקרה נבחן בהתאם לנסיבותיו, ועל פי מבחן מרב הזיקות. כך גם לגבי עבודה המרוחקת מבית הקבע בארץ. אין בעבודה בישוב מסוים כדי לשנות את מרכז החיים ואת תושבותו של נישום, גם אם העבודה כרוכה בלינה סמוך למקום העבודה. בענייננו, לגבי מרבית העובדים לא הוכח כי הם תושבי אילת למעט מנהל סניף המכירות.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
10 חודשי מאסר לבעל עסק בתחום ההוצאה לאור שהתחמק במזיד מתשלום מע"מ בסך 725 אלף שקל

בית משפט השלום גזר 10 חודשי מאסר בפועל על בעל עסק בתחום ההוצאה לאור, שהורשע בשורת עבירות על חוק מס ערך מוסף שבגינן התחמק מתשלום מס בסך כולל של 725 ש"ח. בית המשפט עמד בין היתר על הצורך בענישה שתבטא את הקלון שבעבירות מסים אך נתן משקל מוגבל לנסיבותיו האישיות של הנאשם ותרומתו לחברה. לצד עונש המאסר, נגזרו על הנאשם גם מאסרים על תנאי וקנס בסך 40,000 ש"ח.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
העסקת בן של מנכ"ל מייסד בחל"צ - עמותה

במסגרת חוק החברות ובדומה לחוק העמותות, אין קביעות ברורות באשר למגבלות בעניין קרבת משפחה בין חברי מוסדות החל"צ ו/או העמותה (כולל מייסדי החברה ו/או העמותה ו/או חברי דירקטוריון החברה ו/או חברי ועד העמותה) לבין עובדי ו/או ספקי שירותים של החל"צ ו/או העמותה. עם זאת, הואיל וחברי דירקטוריון החל"צ וכך גם חברי ועד העמותה מחויבים על פי הוראות הדין לפעול לטובת התאגיד (החל"צ/ העמותה), יוצא שהעסקת עובדים ו/או התקשרות עם ספקים חייבת להתבצע בהתאם לאמות מידה אובייקטיביות.

לתשובה מאת עו"ד בועז נוה - לחץ כאן
 
אפשרות לתקן דוח ישן למדווח על בסיס מזומן

לרוב, בקשה לתיקון מהותי בהכנסות (כמו במקרה זה) מובילה להליך בדיקה שומתית של מכלול הפעילות באותה שנה, ונוסף על כך גם לכל השנים הפתוחות שבתיק. יש להביא גם עניין זה בחשבון במסגרת מכלול השיקולים לקביעת דרך הפעולה המיטבית ללקוח.

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
פתרונות לאתגרים בתחום העבודה והעדכונים בחוק התוכנית הכלכלית
ביום עיון זה נעסוק בנושאים השלכות הקורונה על דיני העבודה ותיקון לחוק התכנית הכלכלית
 
תיקון 190 ופנסיה לעצמאים
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מקרקעין - עקרונות מיסוי דירת מגורים
ביום העיון נדון בסוגיות העוסקות במיסוי דירות מגורים בהיבטי מס שבח, פטורים ממס שבח, מס רכישה והמקרים בהם ניתן להפחית ולקבל הטבות. הסבר לגבי החשיבות בתכנון מס נכון לפני ביצוע רכישה/ מכירה של דירת מגורים. ההרצאות מלוות בדוגמאות, תיקוני חקיקה, פסיקה עדכנית, חוזרים מקצועיים, ה"ב, החלטות מקדמיות.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס בשנת 2020 כגון: מיצוי זכויות למענקים והקלות בקורונה - איך יוצאים מהמשבר? כל המלצות לשכת רואי חשבון; שינויי מבנה לאור הצורך העסקי - ריכוז פעילויות וקיזוז הפסדים; עבודה בצל הקורונה - סוגיות משפטיות ופרקטיות; אתגרי העבודה מהבית בתקופת הקורונה; העסקת נשים בצל משבר הקורונה - כלים יישומיים ופרקטיים; שוק העבודה בתקופת הקורונה שייך למעסיקים ופחות לעובדים, אבל...; סוגיות בנוסחת הקיזוז וקיבוע זכויות; זכויות מבוטחים בביטוחי מנהלים ובקרנות הפנסיה בתקופת החל"ת ובסיום עבודה; פנסיה חובה לעצמאים - דגשים לסוף שנה; הסדרי חובות, פריסה וביטולי הצמדה, ריבית וקנסות בגין חובות מס; מחילת חובות - למ"ה ומע"מ מתי וכיצד; מיסוי שכירים ועסקים בתקופת הקורונה; יתרות החובה לאן? עקרונות גיבוש וקיזוזי הפסדים/מימושי ערבויות
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית