מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1510 - 05/12/2022
שלום, (לקוח מס' )
גליון - 1510 05/12/2022
מאמרי מומחים
בית המשפט "הפך את הקערה על פיה" – רווח ממכירת קערה עתיקה למוזיאון אינו חייב במס לפי פקודת מס הכנסה placeholder
המשיב טען כי מהגדרת מיטלטלין לשימוש אישי יש להחריג סוגים מסוימים של נכסים וכן יש להחריג מיטלטלין שערכם הכספי נמוך מסכום מסוים. בית המשפט לא קיבל את עמדת המשיב וקבע כי החריג חל על כל סוגי המיטלטלין והפנה לטופס הצהרת הון שמפיקה רשות המיסים - שם נכתב בשדה 78: "תכשיטים, זהב, מטבעות, בולים ועתיקות". בית המשפט קבע כי מדובר "במיטלטלין לשימוש אישי" שהוחרגו מהגדרת נכס, ולכן חלק ה' לפקודה לא חל עליהם...
למאמר מאת רו"ח דניאל כהןלחצו כאן
פסקי דין
placeholder תושב רצועת עזה זכה ב-42 מיליון ש"ח בטוטו וטען כי אינו חייב במס בישראל
בית המשפט המחוזי דחה את טענתו של תושב הרשות הפלסטינית כי הוא אינו חייב במס בישראל בגין זכייה במיליונים בטוטו. נקבע כי הכנסות מהימורים שהופקו בישראל חייבות במס לפי הסדר חקיקה ספציפי שבפקודת מס הכנסה, שמטרתו הרחבת בסיס המס ו"לכידת" הכנסות מתקבולי הגרלות והימורים אשר נעדרות מקור.
לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבעלחצו כאן
תביעה ייצוגית נגד רשות המסים: מנפיקה אישורי "תיאום מס" המביאים לגביית מס ביתר - פס"ד גומברג placeholder
אושרה בקשה לתביעה ייצוגית נגד רשות המסים בעילה של גביית מס שלא כדין בהליכי תיאום מס. נקבע כי המקרה הוא בבחינת חריג שבו יש לאשר בקשה לתובענה ייצוגית בתחום דיני המס בטרם מוצה המסלול "השומתי". מדובר בנושא בעל חשיבות עקרונית, ובמחלוקת משפטית אשר תוצאותיה רלוונטיות לציבור רחב של נישומים.
לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבעלחצו כאן
שאלות
placeholder דינו של פטור ממס רכישה לנכה שנפטר טרם כניסתו למגורים בדירה שרכש
תכלית התקנה היא תכלית סוציאלית, דאגה לרווחתו של הנכה וסיפוק צרכיו המיוחדים, וזאת אנו למדים מלשון החוק המתייחסת להקלה בשיעור מס הרכישה לנכה כאשר מדובר במכירת זכות במקרקעין שנרכשה לשם שיכונו של הנכה. במקרה הנדון כאשר הנכה נפטר עוד בטרם הסתיימה בנייתה של הדירה, כך שלא תשמש למגוריו אלא לכל היותר למגורי יורשיו, נראה כי לא מתקיימת התכלית הסוציאלית - כך שמנהל מיסוי מקרקעין עשוי שלא להעניק הטבה זו.
לתשובה מאת עו"ד חיה זילברברגלחצו כאן

כל מס 28.11

חיפוש מבזק

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
פופאפ כל מס