מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1482 - 15/08/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 15.8

 
מאמרי מומחים
 
פעולות גיבוש עובדים היבטי מ"ה ב"לוהשלכות מס ערך מוסף

לאחר הפסיקה בשנת 2014 בעניין דה נשון טרפיק בע"מ שעסקה בסוגית החבות לזקוף שווי לעניין ביטוח לאומי על פעילות גיבוש לעובדים, ובעקבות מכתבה של הגב' מירי סביון משנת 2018, שהסביר מהי עמדת מס הכנסה לגבי פעילות גיבוש, נותר לדון בשאלה מה תהיה עמדת מע"מ בנושא. לשם הדיון נסקור את פס"ד דה נשון וחידושיו, לאחר מכן נבדוק מהי עמדת מס הכנסה, ולסיום נבחן את חוק מע"מ ואת עמדת מע"מ וננסה ללמוד האם מע"מ אמור לאמץ את הפסיקה בעניין ביטוח לאומי ואת עמדת מס הכנסה הרשמית.

למאמר מאת רו"ח שלמה הררי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
שר האוצר פרסם טיוטת תקנות לפיצוי עסקים בדרום בגין אובדן ימי עבודה ב"עלות השחר"

שר האוצר, אביגדור ליברמן, פרסם להערות הציבור טיוטת תקנות המסדירות את מתן הפיצויים לעסקים בדרום בגין תשלום שכר לעובדים שנעדרו במהלך מבצע עלות השחר, בתקופה שמה-2 עד ה-8 באוגוסט. התקנות יובאו בהמשך לאישור ועדת הכספים

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
מסלול ירוק למייצגים ולעוסקים - מבצע "עלות השחר"

בשל אירועי מבצע "עלות השחר" והטלת מגבלות ביטחוניות על אזורים מסוימים בדרום הארץ, פרסמה רשות המסים אפשרות להגשת בקשות לביטול קנסות, ריבית והפרשי הצמדה בגין דיווחים חודשיים ותשלום מע"מ שהוגשו באיחור על ידי המייצג או העוסק בתקופת הדיווח החלה באוגוסט 2022.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
המחוזי: עניינו של מקובל שהורשע בעבירות בגין העלמת הכנסות בסכום של למעלה משני מיליון ש"ח אינו נופל בתחום האפור, והכספים שהעביר לרשותו אינם יכולים להיחשב תרומות

בקשה שנייה להורות על קיום משפט חוזר. המבקש הורשע בעבירות בגין העלמת הכנסות בסכום של למעלה משני מיליון ש"ח, שקיבל בעבור מתן ייעוץ בתחום הקבלה והנומרולוגיה, מתן ברכות, מכירת קמעות ומזוזות. לטענת המבקש, בעת הרשעתו שררה אי-בהירות כיצד יש להתייחס למתנות ולתרומות המוענקות למקובל. הבקשה נדחתה. נקבע כי טענות המבקש, רובן ככולן, נדונו ונדחו בהחלטה בבקשה הקודמת. בית המשפט המחוזי קבע כי עניינו של המבקש אינו נופל בתחום האפור, וכי הכספים שהעביר לרשותו אינם יכולים להיחשב תרומות.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סעיף 9ד' לפקודה – סוגיית הקלות מס על דמי שכירות שמקבלים נישומים בגיל פרישה מנכס באמצעות חברה משפחתית

לפי חוזר 6/2004 – סעיף 9ד לפקודה אינו מאפשר ליחיד לזכות ב"הקלה אישית" במקום שבו השימוש העסקי בנכס היה באמצעות חברה משפחתית (על אף שהכנסותיה יוחסו ליחיד), ואין נפקא מינה אם בעת השכרת הנכס, הלה נמצא בבעלות היחיד ולא בבעלות החברה המשפחתית.

לתשובה מאת עו"ד אוהד שילה - לחץ כאן
 
תמ"א 38 – שירותי בנייה, מכירת דירות, סוגיות מע"מ, מס רכישה ומס שבח בהליכי פינוי בינוי

סעיף 31ב לחוק מע"מ קובע כי על עסקאות תמ"א, אם חיזוק ואם הריסה ובנייה, חל מע"מ בשיעור אפס. קרי, היזם מוציא חשבונית לדיירים בגין שירותי הבנייה, לפי שווי העסקה, ובה קבוע מע"מ בשיעור אפס. יצוין כי ההוראה בדבר מע"מ בשיעור אפס חלה רק על שווי עלויות הבנייה הפטור ממס בהתאם להוראות חוק מיסוי מקרקעין. היזם חייב במס רכישה בגין רכישת זכויות הבנייה הבלתי ממומשות של הדיירים, הן מכוח תמ"א והן מכוח תב"ע – בין שמדובר בעסקת תמ"א חיזוק ובין שמדובר בעסקת תמ"א הריסה ובנייה. ככל שהתמורה שהדיירים מקבלים במסגרת העסקה עומדת בתקרה הקבועה בפרק, וכוללת בעיקר תוספת בנייה של עד 25 מ"ר לשטח המקורי של דירת הדייר, הרי הדייר יהיה פטור באופן מלא ממס שבח בגין מכירת הזכויות ליזם.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח מאורי עמפלי ועו"ד דנה הלר - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
 
יום עיון מנהלות לשכה
תפקידה של מנהלת הלשכה בישראל ובכל העולם - הוא קריטי להצלחת החברה. צומת קבלת החלטות, צומת סבוכה של ניסיונות להשפיע על יומן המנכ"ל ומנהלי החברה, רצונות הפוכים של מחלקות שונות ובקשות של ספקים ושל לקוחות. כל אלו הופכים את עבודתה של מנהלת הלשכה ומנהלת המשרד- למורכבת יותר ומסובכת יותר. בנוסף, ערוצי התקשורת הרבים שבהם היא פועלת, דורשים ממנה להיות אקרובטית, נערת גומי, איש ברזל ומאלף אריות - בכל רגע נתון במשרד. לרגל סיום שנת 2022 החלטנו לשפר את יכולות של פקידות בכירות, מזכירות ותיקות, מנהלות לשכה. רצינו לדבר איתן על מה שהיה בשנת 2022 ועל הצפוי בשנת 2023 - לחדש, לרענן, לגוון את הידע המקצועי ולשפר את היכולות הנדרשות לעבודתן. ואת זה נעשה ביום עיון מרוכז שמיועד כולו למטרה זאת.
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית