מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1422 - 24/01/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 24.1

 
מאמרי מומחים
 
היבטי מיסוי במעבר מעסק עצמאי לחברה

בעלי עסקים רבים מתחילים את דרכם כעוסק מורשה (או אף עוסק פטור), אולם בשלב מסוים, עם התפתחות העסק וגידול בהיקף פעילותו, מתעורר הצורך להעביר את פעילות העסק מידי היחיד למסגרת של חברה בערבון מוגבל. ניהול עסק באמצעות חברה בע"מ טומן בחובו מספר יתרונות בייחוד כאשר מחזור הפעילות של העסק גדל מעל רף מסוים, אם במישור המס ואם במישור האזרחי, לרבות – אפשרות לקבלת אשראי, היבטי ניהול ארגוני, מערך קבלת החלטות, אפשרות לשתף בני משפחה בעסק, ויצירתו של מנגנון שיוכל להמשיך ולתפקד גם לאחר פטירת הבעלים.

למאמר מאת עו"ד אלי דורון; עו"ד (רו"ח) ירון טיקוצקי; עו"ד (רו"ח) ד"ר שלמה נס; עו"ד דורון פסו; עו"ד יגאל רוזנברג - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נותני שירותים פיננסיים שלא דיווחו על עסקאות משמעותיות יידרשו לספק הסבר תוך 30 יום

יחידת הפיקוח והבקרה על נותני שירותים פיננסיים, בחטיבת החקירות של רשות המיסים, שולחת בימים אלו מכתבי תזכורת ואזהרה לנותני שירותים פיננסיים החייבים בדווח לרשות המסים, בהתאם לפקודת מס הכנסה והתקנות, אשר לא הגישו חלק מהדיווחים הנדרשים מהם, או לא דיווחו כלל.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורו של הכדורגלן מאור בוזגלו: הזכויות הספורטיביות שמכר לקבוצת הפועל ב"ש מהוות הכנסת עבודה - פס"ד מאור בוזגלו

בית המשפט המחוזי דחה את ערעור המס של הכדורגלן מאור בוזגלו. הערעור הוגש בטענה כי זכויות ספורטיביות שמכר לקבוצת הפועל באר שבע מהוות "רווח הון". נקבע כי העמדת ההון האנושי של עובד למעבידו אינה יכולה להיחשב ל"נכס" או ל"זכות ראויה או מוחזקת" לפי סעיף 88 לפקודה. כמו כן, במקרה שלעיל לא יכולה להיות "מכירה" של ההון האנושי, שכן הכדורגלן אינו יכול להיפרד לצמיתות מזכויותיו הספורטיביות, שהולכות איתו בכל אשר ילך. בתום תקופת ההסכם, הזכויות הספורטיביות חוזרות לשחקן. מאחר שהיפרדות לצמיתות מנכס היא תנאי שבלעדיו אין לקיומה של מכירה הונית לפי פרק ה' לפקודה, הרי העובדה שהזכויות חוזרות לשחקן מלמדת כי אין לפנינו מכירה הונית כהגדרתה בסעיף 88 לפקודה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
חברה שתווכה בעסקאות למכירת זהב הוציאה חשבוניות כאילו סחרה בעצמה בזהב במיליונים - פס"ד מיה מסחר בזהב

בית המשפט המחוזי דחה ערעור של חברה שטענה שהיא זכאית לניכוי מס תשומות בסך 5.84 מיליון ש"ח, בשל עסקאות סחר בזהב. נקבע כי המערערים היו נעדרי כל זיקה של ממש לזהב הנסחר, הן במישור הפיזי והן במישור הכלכלי. החברה לא הייתה לאמיתו של דבר צד לעסקאות, ולכל היותר שימשה מתווכת בעסקאות זהב שביצעו אחרים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
משיכת כספי פיצויים בידי יורשים של נפטר וחישוב המס בגינם

קיימת אפשרות להעביר את כספי הפיצויים, לאחר שבוצעה התחשבנות מס לגביהם, ל"חשבון חדש" על שם המוטב. כספי "חשבון חדש" ניתנים למשיכה בסכום חד-פעמי (בתשלום מס בשיעור של 25% בגין התשואה הריאלית) או כקצבה מוכרת הפטורה ממס לאחר שמלאו למוטב 60 שנים.

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
מסלול מיסוי אופציות לעובד שימומשו כשלוש שנים לאחר הקצאתן

בכדי שיהיה ניתן ליהנות מההטבות של מיסוי הוני, במועד הקצאת האופציות יש לקבוע איזה מסלול יחול על ההכנסה כאשר יבוצע מימוש של האופציות (מסלול הכנסת עבודה או מסלול רווח הון). כמו כן, יש לוודא כי המניות יופקדו אצל נאמן (ויוחזקו אצלו במשך שנתיים לפחות), וזאת על פי התנאים שלהלן.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח אלי יזרעאלי - לחץ כאן
 
הטבות מס על פי חוק מיסוי מקרקעין במכירת דירת מגורים בבניין שעדיין בבנייה במסגרת פרויקט תמ"א 38

המשמעות בתיקון שהיה בחוק התכנית הכלכלית לשנות התקציב 2021 ו-2022, היא שכל עוד מדובר בדירת מגורים שהיא גם דירה מזכה (דירת מגורים ששימשה בעיקרה למגורים לפחות באחת משתי התקופות שלהלן: ארבע חמישיות מהתקופה שבשלה מחושב השבח; ארבע השנים שקדמו למכירתה), ניתן יהיה למכור אותה אף על פי שטרם נבנתה, תוך שימוש בפטורים אישיים ממס שבח. מנגד, דירה זו תיחשב במניין הדירות לצורך השימוש בפטור דירה יחידה. תוקפו של התיקון ביחס לסעיף זה הוא החל מיום פרסום החוק - 18/11/21.

לתשובה מאת עו"ד מאיה כרמי לוברטובסקי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
 
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
סדנת ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
השתלמות מע"מ
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיווח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
סדרת הרצאות לפורום העשרה פנסיונית
קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים, קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, חסכונות והשקעות בתקופה של העלאות ריבית וחוסר וודאות, ניהול ההון האישי - כיצד גם בזמנים קשים אנשים מתעשרים?
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
 
Excel ביניים אחה"צ ב-ZOOM
קורס של 4 מפגשי אחה"צ ב-ZOOM - תחילת הקורס במרץ / ספטמבר
 
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
 
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
 
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית