מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1357 - 14/06/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 14.6

 
מאמרי מומחים
 
עדכוני פסיקה והחלטות מיסוי במיסוי מקרקעין

להלן אנו מביאים לעיונכם תקצירי פסיקה והחלטות במיסוי מקרקעין לחודש יוני 2021.

למאמר מאת עו"ד מאיה כרמי לוברטובסקי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
שינוי באישורי תאום מס

החל מיום 8 ביוני 2021 יחול שינוי בנוהל הנפקת אישורי תאומי המס. סוגי ההכנסה: שכר סופרים, שכר אמנים, שכר בוחנים, שכר מרצים, שכר מעניקי שרותי משרד, שכר דירקטורים ומורי דרך אוחדו לסוג הכנסה אחד והוא יונפק תחת הכותרת "קביעת שיעור הניכוי מתשלום עבור סוגי שכר לשנת 20XX ". משלמי התשלומים המפורטים לעיל, שדרשו טרם השינוי, נוסח המתאים לסוג התשלום אותו הם משלמים, מתבקשים לכבד אישור זה לגבי כל סוגי השכר שנמנו לעיל בהתאם לפירוט המופיע באישור. מערכת תאומי המס לא תוכל להנפיק אישורים ספציפיים בנוסח הישן, שכן מעת פתיחת האפשרות הנ"ל יחסמו במערכת סוגי ההכנסות הפרטניות. מייצגים המשדרים תאומי מס בשאילתה IMTM, מתבקשים לשדר את כל סוגי התשלומים הנ"ל בסוג הכנסה 17, למעט תשלומים להם נדרש אישור ניכוי מס במקור לפי צו שירותים ונכסים או ספורטאי.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
ועדת הכספים אישרה את תקופת מאי-יוני כתקופת זכאות למענקי סיוע לעסקים בשל נזקי הקורונה

שר האוצר הוציא צווים המאשרים את מענקי הקורונה לתקופה 5-6/2021, שהיא התקופה האחרונה לתוקף חוק התכנית לסיוע כלכלי. שלושת הצווים קובעים כי: יינתן מענק סיוע לעצמאים ובעלי שליטה לתקופה 5-6/2021; יינתן מענק בעד השתתפות בהוצאות קבועות לתקופה 5-6/2021; שיעור הירידה במחזור הנדרש לזכאות למענק בעד השתתפות בהוצאות קבועות הוא 25%. על פי החוק המקורי המענק בעד השתתפות בהוצאות קבועות לתקופה 5-6/2021 יהיה חצי מהמענק בעד התקופות הקודמות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עדכונים חשובים בביטוח לאומי בפרסומי לשכת רואי חשבון

רו"ח אורנה צח-גלרט יו"ר ועדת הקשר עם המוסד לביטוח לאומי פרסמה במסגרת פרסומי לשכת רואי חשבון מספר עדכונים דלקמן: הפרשי דמי ביטוח בעקבות שומות לשנת 2020 ; רישום מענק הסתגלות מיוחד בני 67+ בטופס 1301; תשלום דמי אבטלה לשוהים בחו"ל בזמן משבר הקורונה; דיווח טופס 102 מקוון ומפורט של המעסיקים הגדולים (מעל 180 עובדים) ומשלמי הפנסיה; דיווח במערכות השכר על תשלומים לפי התוספת הראשונה לצו סיווג מבוטחים ` עדכון כתובת דואר אלקטרוני ומספר טלפון של המייצג באתר המייצגים

לחוזר לשכת רואי החשבון - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעור נישום בעל חברה - קיימת הצדקה להרמת מסך סטטוטורית - פס"ד אוסקר

בית משפט לעניינים מנהליים דחה ערעור של נישום בעל חברה על החלטת רשות המיסים לגבות ממנו את חובה של חברה בבעלותו. נקבע כי ההצדקה להרמת המסך הסטטוטורית נעוצה בכך שלאורגנים של החברה חלק עיקרי בביצוע העבירות הפליליות המבוצעות באמצעות החברה, ולפיכך נחלשת ההצדקה לשמירת עקרון האישיות המשפטית הנפרדת, שכן עיקרון זה לא נועד להגן מפני ביצוע מעשים פליליים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
איחוד דוחות כספיים של חברה המחזיקה בשותפות

לעניין האיחוד – על פי התקנים החשבונאים יש לאחד דוחות כספיים כאשר לחברה האם יש שליטה בחברה הבת. לעניין זה אין הבדל בין חברה בע"מ לבין שותפות. יודגש – לעולם לא יותר איחוד לשני בעלי מניות במקביל: לא יהיה מצב שבו שני בעלי מניות שולטים בו זמנית בחברה הבת ושניהם מאחדים את הדוחות של אותה חברה בת. קרי, האיחוד יתבצע לכל היותר על ידי בעל מניות אחד בלבד.

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח מאיר זריהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל נתון - סטריפ למטה