סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1278 - 17/09/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 17.9

 
מאמרי מומחים
 
לא כל הוצאה מותרת בניכוי ממס שבח

מחלוקת בעניין האפשרות לנכות הוצאות שונות במכירת נכס הגיעה לאחרונה לפתחה של ועדת הערר בעניין קיסריה השקעות (ו"ע 43873-12-18). במקרה זה נדונה השאלה אם הוצאות שהוציאה חברה עבור תשלומי ארנונה והיטלי תיעול בגין חובות עבר של מחזיקים קודמים בנכס מותרות בניכוי מהשבח שנוצר לה בעת מכירתו. אותה חברה החזיקה בזכויות החכירה בנכס, והחובות האמורים נוצרו על ידי החוכר הקודם, שממנו רכשה את הזכויות.

למאמר מאת עו"ד רוני חגאי מולה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נפתחה האפשרות להגיש תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים עם מחזור של עד 400 מיליון ₪ עבור החודשים יולי אוגוסט 2020

יכולים להגיש תביעות למענקים חברות ושותפויות, שמחזור העסקאות שלהן בשנת 2019 היה מ-18 אלף ₪ ועד 400 מיליון ₪ וכן עצמאים שמחזור העסקאות שלהם בשנת 2019 היה מ-300 אלף ₪ ועד 400 מיליון ₪, והייתה להם ירידה במחזור העסקאות בחודשים יולי אוגוסט 2020 בהשוואה לחודשים אלו בשנה שעברה, בשל התפשטות נגיף הקורונה בשיעור של 40% ומעלה, כמפורט:

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
מורי דרך עם רכב אשכול יכולים לצבור תקופת אכשרה לקבלת דמי אבטלה

בעקבות תיקון בחוק, החל מ-1.9.20 מורי דרך עם רכב אשכול, יכולים לצבור תקופת אכשרה כדי להיות זכאים לדמי אבטלה. תיקון החוק שעבר מאפשר לכם להיות זכאים לדמי אבטלה רק לאחר שתצברו לפחות 6 חודשי עבודה החל מה-1.9. כלומר, נכון להיום, רק החל מחודש מרץ 2021 תוכלו להיות זכאים לדמי אבטלה

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הארכת תקופת ההקלה לשעת חירום : הכרה בהעתק חשבונית בגין עסקה שבוצעה – עד ל - 31/12/2020

במרץ 2020 פורסמה החלטת המיסוי שקבעה כי, לצרכי ניכוי מס תשומות על ידי עוסק, יורשה ספק לשלוח לעוסק עותק של חשבונית מס סרוקה בדואר אלקטרוני, ללא חתימה אלקטרונית, ובד בבד ישלח הספק לעוסק עותק "מקור" של חשבונית המס כעותק קשיח. ההקלה ניתנה לתקופה מוגבלת בעקבות משבר נגיף הקורונה. לאור ההגבלות הקיימות בשל התמשכות משבר הקורונה, הוחלט להאריך את תקופת ההקלה, עד ליום31.12.2020/.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הגשת בקשות למענק השתתפות בהוצאות קבועות -פעימה 3 תוארך עד 15.11.2020

הממשלה אישרה אמש ארכה נוספת להגשת בקשות למענק לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות - פעימה 3, עד 15.11.2020 במקום עד 15.9.2020. הארכה מתייחסת לבקשות למענק בשני המסלולים: במסלול המיידי ובמסלול המאוחר, קרי גם במסלול בו נבחנת ירידת המחזורים בחודשים מרץ-אפריל 2020 וגם במסלול, המתאים לעוסקים המדווחים למע"מ על בסיס מזומן, בו נבחנת ירידת המחזורים בחודשים מרץ-יוני 2020

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
יופחת כפל הקנס שהשית מנהל מע"מ על בעל חברה לסחר בזהב שהנפיק חשבוניות פיקטיביות - יש להתחשב בחלקו בקנוניה - פס"ד חביב מוטי

בית המשפט המחוזי קיבל בחלקו ערעור שהגיש בעל חברה לסחר בזהב על החלטת מנהל מע"מ לחייבו בכפל מס בגובה של 2.4 מיליון וזאת בגין הוצאת חשבוניות פיקטיביות. נקבע כי הזדמנות כמו זאת שנקרתה בדרכו של בעל החברה הייתה מעוררת חשד אצל כל אדם סביר - בבחינת דבר שהוא ""too good to be true. אף אם נקבל את דבריו (ואת דבריהם של העדים הנוספים) כי הוא לא היה חלק מהקנוניה הגדולה לסחר בזהב ולא היה מודע לתוכנית העבריינית כולה, הרי בנסיבות העניין מדובר לכל הפחות בעצימת עיניים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
דיווח בישראל על רווחי הון שנצמחו באמצעות בית השקעות בחו"ל

השקעה בניירות ערך באמצעות בית השקעות אינה שונה מביצוע השקעות באמצעות מוסד פיננסי או בית השקעות בישראל. משכך, הנישום צריך לדווח על רווחים שקיבל לחשבון ההשקעות שלו אם דווחו לרשות המס הזרה ואם לאו.

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) אייל סנדו - לחץ כאן
 
חובת הרישום והדיווח למס הכנסה ולמע"מ לעצמאי שפותח חשבון נאמנות שמשרת תקבולי פעילות עסקית לאחר

ככל שיש נאמנות אשר משרתת תקבולי פעילות עסקית לאחר, נראה כי החובה לרישום ולדיווח למס הכנסה תיעשה בנפרד ולא כחלק ממחזור הפעילות של העצמאי. על הנאמן להבטיח במסגרת הסכם הנאמנות כי בהתקיים התנאי המזכה את הנהנה בכספים, תדווח ההכנסה למע"מ וישולם המע"מ בגינם.

לתשובה מאת עו"ד קובי כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
פתרונות לאתגרים בתחום העבודה והעדכונים בחוק התוכנית הכלכלית
ביום עיון זה נעסוק בנושאים השלכות הקורונה על דיני העבודה ותיקון לחוק התכנית הכלכלית
 
תיקון 190 ופנסיה לעצמאים
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מקרקעין - עקרונות מיסוי דירת מגורים
ביום העיון נדון בסוגיות העוסקות במיסוי דירות מגורים בהיבטי מס שבח, פטורים ממס שבח, מס רכישה והמקרים בהם ניתן להפחית ולקבל הטבות. הסבר לגבי החשיבות בתכנון מס נכון לפני ביצוע רכישה/ מכירה של דירת מגורים. ההרצאות מלוות בדוגמאות, תיקוני חקיקה, פסיקה עדכנית, חוזרים מקצועיים, ה"ב, החלטות מקדמיות.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס בשנת 2020 כגון: מיצוי זכויות למענקים והקלות בקורונה - איך יוצאים מהמשבר? כל המלצות לשכת רואי חשבון; שינויי מבנה לאור הצורך העסקי - ריכוז פעילויות וקיזוז הפסדים; עבודה בצל הקורונה - סוגיות משפטיות ופרקטיות; אתגרי העבודה מהבית בתקופת הקורונה; העסקת נשים בצל משבר הקורונה - כלים יישומיים ופרקטיים; שוק העבודה בתקופת הקורונה שייך למעסיקים ופחות לעובדים, אבל...; סוגיות בנוסחת הקיזוז וקיבוע זכויות; זכויות מבוטחים בביטוחי מנהלים ובקרנות הפנסיה בתקופת החל"ת ובסיום עבודה; פנסיה חובה לעצמאים - דגשים לסוף שנה; הסדרי חובות, פריסה וביטולי הצמדה, ריבית וקנסות בגין חובות מס; מחילת חובות - למ"ה ומע"מ מתי וכיצד; מיסוי שכירים ועסקים בתקופת הקורונה; יתרות החובה לאן? עקרונות גיבוש וקיזוזי הפסדים/מימושי ערבויות
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית