סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1266 - 10/08/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.8

 
מאמרי מומחים
 
שיפוץ שהפך "דירת מעטפת" ל"דירת מגורים" ונהרס בסמוך על ידי הרוכש, אינו עסקה מלאכותית

תקצי ביום 19.7.2020 ניתן פסק דין (ו"ע 28079-10-15) של ועדת הערר בעניינם של נירה מעין ושלמה נחמה (להלן: "העוררים") שעניינו כפי שמתואר בתחילת הפסק "מכירת דירת מעטפת אשר הושלמה לדירת מגורים עובר למכירה, כאשר היה ידוע למוכר כי רוכש הדירה אינו מעוניין בהשלמה זו, והיא אינה מהווה חלק מהממכר ביחסים שבין הצדדים – האם זכאי המוכר לקבל את הפטור ממס שבח למי שמכר "דירת מגורים מזכה", שבנייתה הושלמה"

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
חברת בית – חידודים והתראות

אחד היתרונות בסיווג החברה כ"חברת בית" הוא מיסוי בעל מניות יחיד בגין רווח הון בשיעור מס של החל מ-28% (לרבות מס יסף), לעומת מיסוי דו שלבי בחברה שנושק לשיעור מס של כ-50% (מס חברות + מס דיווידנד

למאמר מאת רו"ח (משפטנית) ענבל שני ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
פורסמו הנחיות למשיכת עד 7,500 ש"ח בחודש מקרנות ההשתלמות בפטור ממס

רשות המסים פרסמה הנחיות למשיכת עד 7,500 ש"ח בחודש מקרנות ההשתלמות בפטור ממס

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה תביעתה של חברה למתן שירותי פיקוח בתעבורה על החלטת המל"ל לחייבה בתשלום דמי ביטוח נוספים עבור רכיב "שווי רכב" - אין להתערב בהחלטה

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה שהגישה חברה למתן שירותי פיקוח בתעבורה על החלטת המל"ל לחייבה בתשלום דמי ביטוח עבור רכיב "שווי רכב" בגין שימוש ברכב של עובדיה. נקבע כי העמדת רכב צמוד לעובד לשימוש פרטי היא הטבה ששוויה קבוע בתקנות שווי שימוש ברכב, החייבת במס ובתשלום דמי ביטוח וההחלטה של פקיד הגבייה לפיה יש לחשב את שווי השימוש ברכב אך רק על פי תקנות שווי רכב, היא החלטה סבירה שאין להתערב בה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
הלכה בעליון: הפרה של הוראה להפקיד ערובה להוצאות על ידי חברה שהגישה ערעור מס מקנה לבית המשפט סמכות להורות על מחיקת ההליך

בית המשפט העליון נדרש לראשונה לשאלה מהי הסנקציה שרשאי בית המשפט להטיל על חברה תובעת שהפרה את הוראתו להפקיד ערובה להוצאות הנתבע, לפי סעיף 353א לחוק החברות. נקבע כי הפרה של הוראה זו, לרבות הוראה כאמור שניתנה במסגרת ערעור מס, מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מחיקת ההליך, ככל שיגיע למסקנה כי זוהי התוצאה הראויה בנסיבות העניין.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חיוב במס בישראל לחברה תושבת חוץ שרכשה נכסים בישראל

סעיף 1 לפקודת מס הכנסה קובע, כי חברה תיחשב תושבת ישראל אם התאגדה בישראל או אם השליטה והניהול בישראל. במקרה שלפנינו נראה לפי הנתונים כי החברה נשלטת ומנוהלת מחו"ל

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח אופיר לוי - לחץ כאן
 
מענק פרישה מוות/ רצף מעסיקים

אני מניח כי במועד סיום העבודה בחברה א יצא טופס 161 והעניין גם דווח למס הכנסה. בהתאם, אירוע המס היה במועד סיום העבודה ומאחר ומועד הפטירה היה מאוחר מכך, לא ניתן לתבוע פטור כפול לשארים. כמו כן, לא ניתן לבצע רצף פיצויים בדיעבד. ביצוע הרצף מותנה בהגשת הבקשה במועד למס הכנסה ומציאת מעסיק חדש שישלם לפיצויים.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
פתרונות לאתגרים בתחום העבודה והעדכונים בחוק התוכנית הכלכלית
ביום עיון זה נעסוק בנושאים השלכות הקורונה על דיני העבודה ותיקון לחוק התכנית הכלכלית
 
תיקון 190 ופנסיה לעצמאים
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מקרקעין - עקרונות מיסוי דירת מגורים
ביום העיון נדון בסוגיות העוסקות במיסוי דירות מגורים בהיבטי מס שבח, פטורים ממס שבח, מס רכישה והמקרים בהם ניתן להפחית ולקבל הטבות. הסבר לגבי החשיבות בתכנון מס נכון לפני ביצוע רכישה/ מכירה של דירת מגורים. ההרצאות מלוות בדוגמאות, תיקוני חקיקה, פסיקה עדכנית, חוזרים מקצועיים, ה"ב, החלטות מקדמיות.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס בשנת 2020 כגון: מיצוי זכויות למענקים והקלות בקורונה - איך יוצאים מהמשבר? כל המלצות לשכת רואי חשבון; שינויי מבנה לאור הצורך העסקי - ריכוז פעילויות וקיזוז הפסדים; עבודה בצל הקורונה - סוגיות משפטיות ופרקטיות; אתגרי העבודה מהבית בתקופת הקורונה; העסקת נשים בצל משבר הקורונה - כלים יישומיים ופרקטיים; שוק העבודה בתקופת הקורונה שייך למעסיקים ופחות לעובדים, אבל...; סוגיות בנוסחת הקיזוז וקיבוע זכויות; זכויות מבוטחים בביטוחי מנהלים ובקרנות הפנסיה בתקופת החל"ת ובסיום עבודה; פנסיה חובה לעצמאים - דגשים לסוף שנה; הסדרי חובות, פריסה וביטולי הצמדה, ריבית וקנסות בגין חובות מס; מחילת חובות - למ"ה ומע"מ מתי וכיצד; מיסוי שכירים ועסקים בתקופת הקורונה; יתרות החובה לאן? עקרונות גיבוש וקיזוזי הפסדים/מימושי ערבויות
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית