סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1147 - 18/07/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 18.7.19 יום עיון מיסוי מלכרי"ם, עמותות ומוסדות ציבור

 
מאמרי מומחים
 
תקופות עבודה הוכרו על פי עדויות לאחר עשרות שנים, לצורך תקופת אכשרה המזכה בקצבת אזרח ותיק

בית הדין האזורי לעבודה (ב"ל 18354-08-15) קיבל ביום 31/3/2019 את תביעתה של דליה ג'ויס וקבע כי יש להכיר בתקופות הביטוח החסרות לתקופות אכשרה, בהסתמך על עדויות עובדתיות.

למאמר רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: מערכת מקוונת לרישום עוסקים להסדר הסולר על ידי מייצגים

החל מ-1.9.2019 מייצגים מקושרים לשע"מ יוכלו לצרף את לקוחותיהם להסדר הסולר רק באמצעות היישום המקוון ובקשות ידניות לא תטופלנה. מייצגים שאינם מקושרים לשע"מ יצרפו את לקוחותיהם להסדר במתכונת הנוכחית, באמצעות שליחת הבקשה והצרופות למרכז המידע והשירותים המקוונים של הרשת.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
בקשה לפתיחת תיק באופן מקוון (מע"מ, מס הכנסה וניכויים)

רשות המסים פרסמה הוראת ביצוע המתייחסת לטיפול בבקשות משופות לפתיחת תיקים באופן מקוון במע"מ, מס הכנסה וניכויים, וכן את אופן הטיפול ברשימות העבודה שנלוות לבקשות אלו.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורה של חברה לאספקת עבודות אבן – החשבוניות שעל בסיסן קיזזה מס תשומות לא הוצאו כדין

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה חברה לאספקת אבן על החלטת מנהל מע"מ כי ניכתה שלא כדין מס תשומות בגין חשבוניות שהוצאו לה בקשר לאספקת עובדים. נקבע כי לא נפל פגם בהחלטת מנהל מע"מ שסבר כי גם אם סופקו עובדים לחברה לביצוע הפרויקטים באתרי העבודה שלה, החברה הרשומה בחשבוניות מושא הערעור אינה זו שסיפקה אותם עובדים, ועל כן החשבוניות שעל בסיסן קיזזה החברה את מס התשומות, הוצאו שלא כדין.

לתקציר פסק הדין מאת שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חבות מע"מ בעסקאות דרופ שיפינג תיבחן על פי מערכת ההסכמים בין היצרן, החברה והלקוח

יש לבחון את מערכת ההסכמים בין היצרן, החברה והלקוח - והאם בהתאם למערכת הסכמים זו החברה היא זאת שמוכרת את המוצרים ללקוחות (ובמקרה זה התמורה עליה היא נדרשת לדווח היא מלוא התמורה), או שמא היא פועלת בשמו של האתר הסיני ועובדת שליחותה ידועה לקונה (ובמקרה זה מחיר עסקאותיה הוא העמלה). מוצע גם לבחון את הרישום החשבונאי בספרים. בעסקת מכירת מוצרים, אשר המסירה שלהם מבוצעת מחוץ לישראל (דרופ שיפמנט), עלולה להיות חשיפה כי התשומות המיוחסות לעסקאות אלו אינן מותרות בניכוי, וזאת בהתאם לפס"ד סטנלי גורפל אינטרנשיונל בעליון.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח קרן ישראלי - לחץ כאן
 
בקשה לפטור חלקי ממס רכישה לבני זוג ידועים בציבור עם הסכם ממון להפרדה רכושית כשבן הזוג נכה

נכה הזכאי להקלה במס רכישה לפי התקנות הוא אדם שנקבעה לו נכות צמיתה. עם זאת, לפי פרשנות רשות המיסים, כאשר נכה רוכש דירת מגורים לשיכונו בטרם נקבע לו שיעור הנכות לצמיתות, אולם הרשות המוסמכת לכך תאשר כי בכל מקרה שיעור הנכות לא יפחת מן המינימום שנקבע בתקנות, יש להעניק לנכה כאמור את ההקלה בתשלום מס הרכישה, אף על פי שהשיעור טרם נקבע לצמיתות. אם ידועים בציבור, שאחד מהם נכה, לא יינשאו בתוך 12 חודשים מיום רכישת הזכות במקרקעין, ההקלה במס רכישה לא תחול על בן הזוג שאינו נכה.

לתשובה מאת עו"ד שי ארז - לחץ כאן
 
חישובי מס הכנסה וביטוח לאומי לעולה חדשה המתעתדת להקים עסק בישראל

מדובר בעולה חדשה שמתעתדת לעבוד בישראל לאחר עלייתה. על הכנסתה מעבודה בישראל היא תהיה חייבת בשיעורי המס הרגילים על פי סעיף 121 לפקודה. מעבר לנקודות הזיכוי הרגילות שזכאית להן כל אישה תושבת ישראל, היא תהא זכאית לנקודות זיכוי על פי סעיף 35 לפקודה בהיותה עולה חדשה ובתנאים הנקובים בסעיף. אמנת המס עם גרמניה אינה רלוונטית במקרה המדובר.

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) אייל סנדו ומר חיים חיטמן - לחץ כאן
 
זיהוי לקוח שהפקיד כספים לחברת עורכי דין

אין בהוראות ניהול ספרים הוראה ספציפית לגבי פרטי זיהוי של העברה בנקאית, אלא יש חובה לציין את פרטי ההעברה: סכום ותאריך ההעברה. רצוי לציין גם את פרטי הבנק המעביר כגון מספר בנק, סניף, מספר חשבון המעביר, מספר SWIFT וכו'. מעבר לאמור ובלי קשר להוראות ניהול ספרים, הרגולציה של חוק איסור הלבנת הון שחלה גם על עורכי דין וגם על "נותן שירות עסקי" מחייבת אותם לבדוק את מקור הכספים.

לתשובה מאת עו"ד אורי גולדמן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
 
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
 
קורס חשבי שכר בכירים
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
 
דיווח על הכנסות מחו"ל ומיסוי אמריקאי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי, מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת ודוחות מס אחרים מחו"ל NR1040 דוח מס ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
 
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
מנהלי מש"א חייבים תמיד להיות בחזית הידע והטכנולוגיה כדי להוביל את הארגון להצלחה. ביום עיון מעשיר זה נציג את השיטות והכלים המתקדמים ביותר לניהול יעיל.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון ניגע בנושאים כמו: ההגבלות על פיטורים בחקיקת העבודה, זכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם, סדרי פיטורים והליך השימוע
 
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום העיון ניגע בנושאים: התקנון התקני החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן עבודה, הדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה
 
סדנת מסדי נתונים באקסל
בסדנה ניגע בנושאים כמו: מושגי יסוד ועקרונות טבלה "חוקית", יבוא נתונים ממערכות חיצוניות (בעיות תאריך, בעיות זיהוי מספריםם, בעיות טקסט בעברית), סיכומי ביניים (כללי עבודה, מעברי עמוד, העתקת נתונים, רמות תצוגה ואיחוד דוחות, סיכום של מספר אופרטורים מתמטיים), וטבלאות ציר - pivot tables (שימוש באשף טבלאות ציר, חיתוך וניתוח נתנים על פי מספר מפתחות בו זמנית, קיבוץ נתונים לפי תאריכים, מספרים או הגדרות פרטניות, תרשימי גרף, שימוש בנוסחאות)
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
מיסוי תא משפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
 
 
סגור חלון
קורס חשבי שכר - ספטמבר 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית