סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1146 - 15/07/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 15.7.19 יום עיון מע"מ

 
מאמרי מומחים
 
שינוי מעמד ל"עובדת עצמאית" מחייב תשלום מיידי, אחרת יישללו דמי לידה וגמלה לשמירת היריון

מבוטחת בת 30, נשואה, הייתה רשומה כמבוטחת שאינה עונה להגדרת "עובד עצמאי" משנת 2014. ביום 1.2.2019 שלחה למל"ל טופס שינוי סיווג כעובדת עצמאית מינואר 2018 ואילך לאור הגידול בהכנסותיה. המל"ל ביקש הוכחות ואסמכתאות, אישר את בקשתה ושלח לה הודעת חיוב רטרואקטיבי עם אפשרות לשלם בתוך 60 ימים מיום 15.2.2019. המבוטחת שילמה את הדרישה ביום 1.4.2019. ביום 13.3.2019 ילדה, ולא קיבלה דמי לידה.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
לא תותר פריסת שבח לחברה (הלכת טוונטי האנדרד)

פסק דין של בית המשפט העליון בעניין טוונטי האנדרד וחברות נוספות שעיקרו קביעה חד משמעית כי הוראות פריסת השבח לכמה שנים אחורנית על פי הוראת סעיף 48א(ה) לחוק מיסוי מקרקעין אינן חלות על חברה כי אם על יחיד בשר ודם.

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
ניכוי דמי ביטוח לאומי מדמי לידה נעשה כדין ואינו רק עבור ענף "אימהות"

בית המשפט קיבל את בקשת המשיב לסילוק על הסף של בקשה לאישור תובענה ייצוגית שהגישו המבקשות בגין גבייה של תשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות מגמלת דמי הלידה של נשים בחופשת לידה, בטענה כי הגבייה עלתה על השיעור הקבוע בחוק.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
בית המשפט קבע ששכיר הפעיל עסק לא מדווח לניכיון צ'קים, אך עם זאת הקטין את השומה בצו

בית המשפט קבע שהמערער שהוצג כשכיר בצ'יינג' ניהל עסק משלו שלא דווח, וסתר את טענותיו כי שימש בורג קטן במערכת שקיבל "טיפים" ו"בונוסים" מהצד. עם זאת התערב בית המשפט בחישובי המשיב והקטין את ההכנסה שיוחסה למערער.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סמכות פקיד השומה לדרוש הסברים לגבי הפסדים שמקורם בשנים סגורות

לפי עקרון סופיות השומה, פקיד השומה אינו אמור לדון בשנים שהתיישנו או שיש בהן שומות סופיות, למעט מקרים מיוחדים הנוגעים לפתיחת שומות לעיון מחדש באישור המנהל כמו גם כאשר ננקטו הליכים פליליים. ניתן לומר שאין קביעה חד משמעית בעניין ולכן מומלץ להתנגד בכל תוקף לניסיון של פקיד השומה לדון מחדש בתוצאותיהן של שומות משנים סגורות, ובתנאי שלא מדובר בהפעלת סמכותו של המנהל לפי סעיף 147 או כתוצאה של הרשעה בפלילים כאמור.

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
מועד קביעת מעמד של "תושב חוזר ותיק" או "תושב ישראל לראשונה"

בחוזר מס הכנסה מס' 1/2011, "הקלות במס לעולים חדשים ולתושבים חוזרים בעקבות תיקון 168 לפקודה" מיום 18.1.2011 שפרסמה רשות המיסים בנוגע לתיקון 168 לפקודת מס הכנסה, נכללה בין היתר התייחסות לשאלת המועד שבו יש לראות יחיד כמי שהפך להיות תושב ישראל וזאת על אף שמועד זה לא נכלל בתיקון ולפי הפקודה מועד זה הוא המועד שבו נחשב יחיד לתושב ישראל על פי המבחנים המפורטים בפקודה.

לתשובה מאת רו"ח מייקל גולדברג ורו"ח אברהם כהן - לחץ כאן
 
בקשה לפטור מניכוי מס בעת ביצוע רילוקיישן וניתוק תושבות

ניתוח השאלה ייעשה על בסיס ההנחה שהגברת נשוא השאלה היא תושבת חוץ לצורכי מס. ניכוי המס במקור מתשלום לתושב חוץ מחויב על הכנסתו החייבת בישראל בשיעור של 25% על פי הוראות פקודת מס הכנסה. הבנק המשלם שממנו מועבר התשלום מחויב בניכוי המס וה"ב 34/93 שהוצאה על ידי רשות המיסים היא ההוראה המחייבת בכל הקשור להעברות כספיות לחו"ל. בתוספת להוראת הביצוע המתחדשת מעת לעת, נקבע כי תשלומים בגין שירותים שניתנו ובוצעו במלואם בחו"ל על ידי נותני שירותים בחו"ל, עד סכום של 250,000 דולר לכל משלם לא יהיו חייבים בניכוי מס במקור וזאת ללא צורך בפניה לרשות המיסים.

לתשובה מאת עו"ד קובי כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית