סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1146 - 15/07/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 15.7.19 יום עיון מע"מ

 
מאמרי מומחים
 
שינוי מעמד ל"עובדת עצמאית" מחייב תשלום מיידי, אחרת יישללו דמי לידה וגמלה לשמירת היריון

מבוטחת בת 30, נשואה, הייתה רשומה כמבוטחת שאינה עונה להגדרת "עובד עצמאי" משנת 2014. ביום 1.2.2019 שלחה למל"ל טופס שינוי סיווג כעובדת עצמאית מינואר 2018 ואילך לאור הגידול בהכנסותיה. המל"ל ביקש הוכחות ואסמכתאות, אישר את בקשתה ושלח לה הודעת חיוב רטרואקטיבי עם אפשרות לשלם בתוך 60 ימים מיום 15.2.2019. המבוטחת שילמה את הדרישה ביום 1.4.2019. ביום 13.3.2019 ילדה, ולא קיבלה דמי לידה.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
לא תותר פריסת שבח לחברה (הלכת טוונטי האנדרד)

פסק דין של בית המשפט העליון בעניין טוונטי האנדרד וחברות נוספות שעיקרו קביעה חד משמעית כי הוראות פריסת השבח לכמה שנים אחורנית על פי הוראת סעיף 48א(ה) לחוק מיסוי מקרקעין אינן חלות על חברה כי אם על יחיד בשר ודם.

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
ניכוי דמי ביטוח לאומי מדמי לידה נעשה כדין ואינו רק עבור ענף "אימהות"

בית המשפט קיבל את בקשת המשיב לסילוק על הסף של בקשה לאישור תובענה ייצוגית שהגישו המבקשות בגין גבייה של תשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות מגמלת דמי הלידה של נשים בחופשת לידה, בטענה כי הגבייה עלתה על השיעור הקבוע בחוק.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
בית המשפט קבע ששכיר הפעיל עסק לא מדווח לניכיון צ'קים, אך עם זאת הקטין את השומה בצו

בית המשפט קבע שהמערער שהוצג כשכיר בצ'יינג' ניהל עסק משלו שלא דווח, וסתר את טענותיו כי שימש בורג קטן במערכת שקיבל "טיפים" ו"בונוסים" מהצד. עם זאת התערב בית המשפט בחישובי המשיב והקטין את ההכנסה שיוחסה למערער.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סמכות פקיד השומה לדרוש הסברים לגבי הפסדים שמקורם בשנים סגורות

לפי עקרון סופיות השומה, פקיד השומה אינו אמור לדון בשנים שהתיישנו או שיש בהן שומות סופיות, למעט מקרים מיוחדים הנוגעים לפתיחת שומות לעיון מחדש באישור המנהל כמו גם כאשר ננקטו הליכים פליליים. ניתן לומר שאין קביעה חד משמעית בעניין ולכן מומלץ להתנגד בכל תוקף לניסיון של פקיד השומה לדון מחדש בתוצאותיהן של שומות משנים סגורות, ובתנאי שלא מדובר בהפעלת סמכותו של המנהל לפי סעיף 147 או כתוצאה של הרשעה בפלילים כאמור.

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
מועד קביעת מעמד של "תושב חוזר ותיק" או "תושב ישראל לראשונה"

בחוזר מס הכנסה מס' 1/2011, "הקלות במס לעולים חדשים ולתושבים חוזרים בעקבות תיקון 168 לפקודה" מיום 18.1.2011 שפרסמה רשות המיסים בנוגע לתיקון 168 לפקודת מס הכנסה, נכללה בין היתר התייחסות לשאלת המועד שבו יש לראות יחיד כמי שהפך להיות תושב ישראל וזאת על אף שמועד זה לא נכלל בתיקון ולפי הפקודה מועד זה הוא המועד שבו נחשב יחיד לתושב ישראל על פי המבחנים המפורטים בפקודה.

לתשובה מאת רו"ח מייקל גולדברג ורו"ח אברהם כהן - לחץ כאן
 
בקשה לפטור מניכוי מס בעת ביצוע רילוקיישן וניתוק תושבות

ניתוח השאלה ייעשה על בסיס ההנחה שהגברת נשוא השאלה היא תושבת חוץ לצורכי מס. ניכוי המס במקור מתשלום לתושב חוץ מחויב על הכנסתו החייבת בישראל בשיעור של 25% על פי הוראות פקודת מס הכנסה. הבנק המשלם שממנו מועבר התשלום מחויב בניכוי המס וה"ב 34/93 שהוצאה על ידי רשות המיסים היא ההוראה המחייבת בכל הקשור להעברות כספיות לחו"ל. בתוספת להוראת הביצוע המתחדשת מעת לעת, נקבע כי תשלומים בגין שירותים שניתנו ובוצעו במלואם בחו"ל על ידי נותני שירותים בחו"ל, עד סכום של 250,000 דולר לכל משלם לא יהיו חייבים בניכוי מס במקור וזאת ללא צורך בפניה לרשות המיסים.

לתשובה מאת עו"ד קובי כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון עידוד תעסוקה יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית