אישור
דף הבית > מבזקים

מבזקים

גיליון 1076 - 15/11/2018
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס

 
מאמרי מומחים
 
קצבת הסיעוד המשופרת יוצאת לדרך

החל מחודש נובמבר 2018 נכנסת לתוקפה רפורמת הסיעוד במוסד לביטוח לאומי. במסגרת הרפורמה - מבוטח סיעודי העונה להגדרות ולתנאים בחוק, יוכל לקבל קצבת סיעוד בכסף ובשירותי סיעוד. מדובר בשינוי משמעותי לזכאים, מאחר שעד כה ברמות סיעוד שלא הצדיקו העסקת מטפל זר ו/או מטפל ישראלי, לא ניתן היה להמיר חלק משעות הטיפול שלהן זכאי המבוטח, לכסף.

למאמר מאת עו"ד ורו"ח חיה אביסרור שמעוני - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
החלטות מיסוי – חוזר מ"ה נהלים והוראות

רשות המסים פרסמה חוזר בדבר החלטות מיסוי. מטרת החוזר היא להבהיר את הקריטריונים, הכללים והנהלים הקשורים להליך של מתן החלטת מיסוי, ולהבהיר את מעמדה של החלטת המיסוי ביחס לגורמים הרלוונטיים, בין היתר לאור הניסיון שנצבר בהפעלת הסמכות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
שר האוצר ורשות המסים יקדמו תקנות לפיצויים בגין הפסד ימי עבודה להורים והפגיעה בתיירנים

רשות המסים מודיעה כי בעקבות האירועים בעוטף עזה של בלוני התבערה והנפץ, ירי טילים וכיו"ב, סיכמו שר האוצר משה כחלון ומנהל רשות המסים, ערן יעקב, על התקנת תקנות שתוקפן יהיה מ-1.5.2018 ועד 31.12.2018.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
נותני שירותים פיננסיים (צ'יינג'ים) יחויבו בדיווח מיוחד לרשות המסים על פעילות לקוחותיהם, כך אושר היום בוועדת חוקה חוק ומשפט

ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת, אישרה היום תקנות המחייבות נותני שירותים בנכסים פיננסיים, (צ'יינג'ים), לרבות המרות מטבע, החלפות מטבע, ניכוי צ'קים, שטרי חליפין ושטרי חוב ועוד, בדיווח לרשות המסים על פעולות בסכומים העולים על 50 אלף שקלים חדשים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
דחיית מועד הדיווח והתשלום התקופתי למע"מ לעוסקים השייכים לממונה אזורי מע"מ באר שבע ומע"מ אשדוד החל בנובמבר 2018

שר האוצר ומנהל רשות המסים סיכמו על דחיית מועד הדיווח והתשלום התקופתי לעוסקים השייכים לממונה אזורי מע"מ באר שבע ומע"מ אשדוד, החל ב-15 בנובמבר 2018, לתאריך 19 בנובמבר 2018.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה תביעת עובד בניין להכיר באירוע שאירע לו במהלך העבודה ולטענתו גרם לו לבקע מפשעתי כ"פגיעה עבודה"

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה שהגיש עובד בניין להכיר באירוע שאירע לו במהלך העבודה ולטענתו גרם לו לבקע מפשעתי כ"פגיעה עבודה". נקבע כי משלא הוכח כי התובע הפסיק עבודתו לאחר האירוע, אלא למעשה המשיך ברצף עבודה ללא היעדרות (למעט זמן קצר ביום האירוע לאחר האירוע), לא ניתן, עם כל הצער שבדבר, לקבוע כי התובע עמד בנטל המוטל עליו לפני תנאי סעיף 84 לחוק הביטוח הלאומי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רונן שיכמן - לחץ כאן
 
נדחה ערעורם של שלושה מלומדים – כספים שקיבלו ממוסדות מחקר באוניברסיטת ניו-יורק מהווים הכנסה חייבת במס – פס"ד קרצמר

בית המשפט העליון דחה ברוב דעות ערעור שהגישו שלושה מלומדים על החלטת הערכאה קמא כי כספים שקיבלו ממכון מחקר של אוניברסיטת ניו יורק בשנות המס 2010-2009 מהווים מקור הכנסה לפי סעיף 2(1) לפקודת מס הכנסה. נקבע כי הכספים שקיבלו המלומדים מהמוסדות ניתנו להם במסגרת משלח ידם כחוקרים באקדמיה ועל כן הם מהווים הכנסה חייבת לפי סעיף 2(1) לפקודה, וכי קביעה זו תואמת את בסיס מס ההכנסה הרחב, אך לא כולל – הקיים בישראל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
ביהמ"ש העליון הכשיר את המשך הליכי הגבייה על פי פקודת מס הכנסה כנגד חייב שדרישות התשלום נשלחו אליו במשך יותר מעשור לכתובת לא עדכנית

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של חייב שהופעלו כנגדו הליכי גבייה לפי פקודת המסים בקשר לחוב שנפסק כנגדו. נקבע שהחייב לא הצליח לסדוק במקרה זה את חזקת תקינות המינהל שממנה נהנית רשות המסים, על אף שדרישות התשלום נשלחו לכתובתו הלא נכונה במשך יותר מעשור. בדעת מיעוט, סבר כב' השופט גרוסקופף כי רשות המסים התרשלה בצורה חמורה באופן שבו ביצעה הליכי הגבייה ויש הצדקה למנוע ממנה את המשך הגבייה.

לתקציר פסק הדין מאת דפנה רוזנר - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חברת ארנק - הגדרת "קרוב" לעניין מבחן מתן שירות לאדם אחד על פי סעיף 62א.(א)(3) לפקודת מס הכנסה

סעיף 62א(א)(3) לפקודה - לגבי חברת ארנק קובע לעניין מבחן מתן שירות לאדם אחד יש להביא בחשבון גם את "קרובו" כהגדרתו בסעיף 88 לפקודת מס הכנסה. סעיף 88 לפקודה מגדיר "קרוב" ככל אחד מאלה: בן זוג, אח וכו', צאצא של אח וכו', חבר בני אדם שבהחזקת אדם או קרובו, ונאמן כהגדרתו בסעיף 75ג. לפקודה. אשר על כן, עינינו הרואות כי משרד הביטחון, משרד הבריאות והמוסד לביטוח לאומי אינם בגדר "קרוב" לעניין "אדם אחד או קרובו" שלפי סעיף 62א(א)(3) לפקודה.

לתשובה מאת רו"ח צבי פרידמן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
 
היערכות לסוף שנת המס 2018
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך מתן דגש להשלכות הרפורמה במס שיושמה והונהגה בשנת 2018, והשלכותיה על הדוחות השנתיים על פי שינויי החקיקה שנקבעו במסגרת חוק ההסדרים. כגון: חברות ארנק; יתרות חובה בעלי שליטה; עידוד בנייה להשכרה והטבות מס בהתחדשות עירונית; מיסוי פרישה; מיסוי קרנות הפנסיה; סוגי חייבים בהגשת דוחות; שינויים בחוק הביטוח הלאומי ועוד. * מושב מיסוי ליחידים ותאגידים * מושב מיסוי פנסיוני * מושב מיסוי עובדים ומעסיקים יפתח את הכנס אורח הכבוד ד"ר אלכס קומן המשתתפים יוכלו לבחור את מושב המיסים המתאים לו וכן להתנייד בין המושבים לפי בחירתו, ברישום מתואם מול "מכללת חשבים"
 
יום עיון פנסיוני מעסיק/חשב שכר
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 העת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, יוצגו חידושים בנושא שירותי תפעול למעסיק, תפקידו של הגורם המתפעל והממשק האחיד.
 
Excel ביניים - לראשונה בדרום הארץ!
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
יום עיון למנהלות לשכה ולבעלי תפקידים אדמיניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת המנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת, מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת - ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. המשימה קשה תמיד אך קשה שבעתיים בימים של סוף שנה ותחילת שנה. ביום העיון נציג לכם את הכלים היישומיים (טכניקות, כלים ושיטות) לניהול מיטבי של הלשכה. נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
 
 
 
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית