מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1422 - 24/01/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 24.1

 
מאמרי מומחים
 
היבטי מיסוי במעבר מעסק עצמאי לחברה

בעלי עסקים רבים מתחילים את דרכם כעוסק מורשה (או אף עוסק פטור), אולם בשלב מסוים, עם התפתחות העסק וגידול בהיקף פעילותו, מתעורר הצורך להעביר את פעילות העסק מידי היחיד למסגרת של חברה בערבון מוגבל. ניהול עסק באמצעות חברה בע"מ טומן בחובו מספר יתרונות בייחוד כאשר מחזור הפעילות של העסק גדל מעל רף מסוים, אם במישור המס ואם במישור האזרחי, לרבות – אפשרות לקבלת אשראי, היבטי ניהול ארגוני, מערך קבלת החלטות, אפשרות לשתף בני משפחה בעסק, ויצירתו של מנגנון שיוכל להמשיך ולתפקד גם לאחר פטירת הבעלים.

למאמר מאת עו"ד אלי דורון; עו"ד (רו"ח) ירון טיקוצקי; עו"ד (רו"ח) ד"ר שלמה נס; עו"ד דורון פסו; עו"ד יגאל רוזנברג - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נותני שירותים פיננסיים שלא דיווחו על עסקאות משמעותיות יידרשו לספק הסבר תוך 30 יום

יחידת הפיקוח והבקרה על נותני שירותים פיננסיים, בחטיבת החקירות של רשות המיסים, שולחת בימים אלו מכתבי תזכורת ואזהרה לנותני שירותים פיננסיים החייבים בדווח לרשות המסים, בהתאם לפקודת מס הכנסה והתקנות, אשר לא הגישו חלק מהדיווחים הנדרשים מהם, או לא דיווחו כלל.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורו של הכדורגלן מאור בוזגלו: הזכויות הספורטיביות שמכר לקבוצת הפועל ב"ש מהוות הכנסת עבודה - פס"ד מאור בוזגלו

בית המשפט המחוזי דחה את ערעור המס של הכדורגלן מאור בוזגלו. הערעור הוגש בטענה כי זכויות ספורטיביות שמכר לקבוצת הפועל באר שבע מהוות "רווח הון". נקבע כי העמדת ההון האנושי של עובד למעבידו אינה יכולה להיחשב ל"נכס" או ל"זכות ראויה או מוחזקת" לפי סעיף 88 לפקודה. כמו כן, במקרה שלעיל לא יכולה להיות "מכירה" של ההון האנושי, שכן הכדורגלן אינו יכול להיפרד לצמיתות מזכויותיו הספורטיביות, שהולכות איתו בכל אשר ילך. בתום תקופת ההסכם, הזכויות הספורטיביות חוזרות לשחקן. מאחר שהיפרדות לצמיתות מנכס היא תנאי שבלעדיו אין לקיומה של מכירה הונית לפי פרק ה' לפקודה, הרי העובדה שהזכויות חוזרות לשחקן מלמדת כי אין לפנינו מכירה הונית כהגדרתה בסעיף 88 לפקודה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
חברה שתווכה בעסקאות למכירת זהב הוציאה חשבוניות כאילו סחרה בעצמה בזהב במיליונים - פס"ד מיה מסחר בזהב

בית המשפט המחוזי דחה ערעור של חברה שטענה שהיא זכאית לניכוי מס תשומות בסך 5.84 מיליון ש"ח, בשל עסקאות סחר בזהב. נקבע כי המערערים היו נעדרי כל זיקה של ממש לזהב הנסחר, הן במישור הפיזי והן במישור הכלכלי. החברה לא הייתה לאמיתו של דבר צד לעסקאות, ולכל היותר שימשה מתווכת בעסקאות זהב שביצעו אחרים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
משיכת כספי פיצויים בידי יורשים של נפטר וחישוב המס בגינם

קיימת אפשרות להעביר את כספי הפיצויים, לאחר שבוצעה התחשבנות מס לגביהם, ל"חשבון חדש" על שם המוטב. כספי "חשבון חדש" ניתנים למשיכה בסכום חד-פעמי (בתשלום מס בשיעור של 25% בגין התשואה הריאלית) או כקצבה מוכרת הפטורה ממס לאחר שמלאו למוטב 60 שנים.

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
מסלול מיסוי אופציות לעובד שימומשו כשלוש שנים לאחר הקצאתן

בכדי שיהיה ניתן ליהנות מההטבות של מיסוי הוני, במועד הקצאת האופציות יש לקבוע איזה מסלול יחול על ההכנסה כאשר יבוצע מימוש של האופציות (מסלול הכנסת עבודה או מסלול רווח הון). כמו כן, יש לוודא כי המניות יופקדו אצל נאמן (ויוחזקו אצלו במשך שנתיים לפחות), וזאת על פי התנאים שלהלן.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח אלי יזרעאלי - לחץ כאן
 
הטבות מס על פי חוק מיסוי מקרקעין במכירת דירת מגורים בבניין שעדיין בבנייה במסגרת פרויקט תמ"א 38

המשמעות בתיקון שהיה בחוק התכנית הכלכלית לשנות התקציב 2021 ו-2022, היא שכל עוד מדובר בדירת מגורים שהיא גם דירה מזכה (דירת מגורים ששימשה בעיקרה למגורים לפחות באחת משתי התקופות שלהלן: ארבע חמישיות מהתקופה שבשלה מחושב השבח; ארבע השנים שקדמו למכירתה), ניתן יהיה למכור אותה אף על פי שטרם נבנתה, תוך שימוש בפטורים אישיים ממס שבח. מנגד, דירה זו תיחשב במניין הדירות לצורך השימוש בפטור דירה יחידה. תוקפו של התיקון ביחס לסעיף זה הוא החל מיום פרסום החוק - 18/11/21.

לתשובה מאת עו"ד מאיה כרמי לוברטובסקי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סוגיות בביטוח הלאומי
יום עיון מקיף המוקדש לסוגיות מרכזיות בביטוח לאומי איתן מתמודד ציבור המייצגים, רואי חשבון, יועצי מס, מנהלי חשבונות ויתר העוסקים בתחום. סקירת העדכונים החשובים לבעלי שליטה בחברות: חברות משפחתיות, חברות ארנק, דמי אבטלה לבעלי שליטה וקרוביהם ועדכונים על תיקוני חקיקה ופסיקה
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית