מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1316 - 25/01/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 25.1

 
מאמרי מומחים
 
דמי לידה בתקופת הקורונה - שינויי חקיקה מטיבים

ביום 12/1/2021 תוקן חוק הביטוח הלאומי (תיקון 223 – הוראת שעה), התשפ"א-2021. התיקון קבע כי נשים מובטלות שילדו במהלך משבר הקורונה ואינן עונות על תנאי הזכאות לדמי לידה מלאים, או שאינן זכאיות לדמי לידה כלל, ועקב הלידה אינן יכולות להמשיך לקבל דמי אבטלה – יקבלו דמי לידה או תשלום מיוחד אחר, בתקופת חופשת הלידה וההורות. עוד קבע החוק כי יולדת עצמאית שילדה בתקופה מיום 1.1.2021 ועד 30.6.2021 תקבל דמי לידה לפי הרבעון שלפני הלידה, או התקופה המקבילה בשנת 2020, או בשנת 2019, כגבוה.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, חיים חיטמן, רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
לא יוטלו קנסות על עוסקים פטורים אשר יגישו למע"מ את ההצהרה השנתית לשנת 2020 לא יאוחר מיום 28.2.21

במענה לפניות ובמטרה להקל על ציבור העוסקים הפטורים החליטה הנהלת רשות המסים כי לא יוטלו קנסות על עוסקים פטורים אשר יגישו את ההצהרה השנתית למע"מ לשנת 2020 לא יאוחר מיום 28.2.21.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הנחיית רשות המסים בחישוב ירידת המחזורים בחדרי כושר – מענק הוצאות קבועות

רשות המסים בישראל פירסמה הנחייה לגבי חישוב ירידת המחזורים בחדרי כושר – מענק הוצאות קבועות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
קבלת הבהרה לגבי סיווג מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה שיצאו לחופשה ללא תשלום או פוטרו בעקבות משבר הקורונה (להלן: "מענק הסתגלות")

רשות המסים פרסמה ההבהרה בעניין סיווג מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה שיצאו לחופשה ללא תשלום או פוטרו בעקבות משבר הקורונה: "מענק ההסתגלות הינו תחליף לדמי אבטלה לשכירים מעל גיל 67 שעבודתם הופסקה ואינם זכאים לדמי אבטלה. לאור זאת, מענק ההסתגלות חייב במס הכנסה. מענק ההסתגלות יירשם בדוח השנתי בשדה 194/196 – תקבולים והחזרים חייבי מס מהמוסד לביטוח לאומי בגין הכנסתך כשכיר, שאינם כלולים בטופס 106 (מילואים, דמי אבטלה, דמי לידה, פגיעה בעבודה, מענק הסתגלות לבני 67 ומעלה וכד')".

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה תביעתו של עוסק במסחר אינטרנטי על ההחלטה לבצע חסימה בחשבונו - סירוב הבנק לאפשר לו לנהל פעילות פיננסית הינו סביר בנסיבות העניין – פס"ד שלו שורץ

בית המשפט המחוזי דחה את תביעתו של עוסק במסחר אינטרנטי בביטקוין נגד בנק אשר ביצע חסימה של פעילות פיננסית בחשבונו. נקבע כי נטל ההוכחה לסבירות הסירוב מוטל על הבנק, ואין די בחשש ערטילאי להתנהלות בלתי תקינה בחשבון. ואולם, נטל ההוכחה הנדרש נמוך ממאזן ההסתברויות ותואם לנטל הנדרש מרשות מנהלית בעת קבלת החלטה המצויה במסגרת שיקול דעתה. בענייננו החלטת הבנק הייתה סבירה ועניינית.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
ביהמ"ש: פסק דין בהליך פלילי אינו כובל את ידיו של פקיד השומה שקובע את השומה על בסיס מכלול הראיות שלפניו - פס"ד רוזיליו

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של נאשם בעבירות מס על שומה לפי מיטב השפיטה שהוצאה לו. נקבע כי פסק דין בהליך פלילי אינו כובל את ידיו של פקיד השומה שקובע את השומה על בסיס מכלול הראיות שלפניו. המכלול האמור כולל את פסק הדין בהליך הפלילי אולם לא רק אותו. כאשר חומר הראיות המונח בפני פקיד השומה מצדיק סטייה מהקביעות שנקבעו בהליך הפלילי, הרי על פקיד השומה לקבוע את השומה בהתאם לחומר המונח לפניו ולצורך גביית מס אמת.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מועדי מכירת דירה ורכישת דירה שנייה לקבלת הקלות במס רכישה ובמס שבח על פי הוראת השעה בתקופת הקורונה

על פי נתוני השאלה: - המשמעות היא כי אם המועד האחרון שבו יהיה עליו למכור את הדירה הישנה הוא לא יאוחר מיום 30.6.2021, הרי הארכת המועד חלה עליו והוא יהיה זכאי לחישוב מס רכישה מופחת אם ימכור את דירתו הישנה בתוך 12 חודשים מיום 30.6.2021. יובהר כי אם הרוכש קיבל את החזקה בדירה החדשה ביום 1.7.2020 או אחריו, הרי התקופה למכירת הדירה הישנה מסתיימת ביום 1.7.2021 ואז הארכת המועדים שלפי סעיף 3 לעיל לא תחול עליו כלל!

לתשובה מאת עו"ד אורית קוך - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות ניתוח דוחות כספיים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2