סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1155 - 15/08/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 15.8.19 יום עיון מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור

 
מאמרי מומחים
 
אם עבדתם בחו"ל בגיל פרישה אולי מגיעה לכם תוספת לקצבת אזרח ותיק

מבוטחים תושבי ישראל, שעבדו בחברות זרות בחו"ל בגיל פרישה, זכאים לעיתים לקבל קצבת אזרח ותיק מוגדלת, כאשר תקופות העבודה בחו"ל מובאות בחשבון בחישוב זכאות ל"תוספת דחיית קצבה".

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
תמ"א 38 - לאן?

אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופת הבחירות לכנסת. לפני כמה שבועות החליטה מחלקת התכנון הכפופה למשרד האוצר (לשעבר משרד הבינוי) שלא להאריך את תוקפו של חוק תמ"א 38 מעבר לתאריך האחרון שנקבע לחודש מאי 2020.

למאמר מאת עו"ד גילעד ושדי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: בקשה לדחיית תחולת טופס ההצהרה על עסקה בין לאומית (ט' 1385)

רשות המסים בישראל דחתה את תחולת העדכון לטופס 1385 לשנת המס 2019, ובכך לאפשר לחברות לדווח על גבי הטופס הישן בגין עסקאות בין לאומיות של שנת המס 2018. לגבי דוחות לשנת המס 2018, החברות תוכלנה כאמור לבחור בין דיווח של עסקאות בינלאומית על גבי ט' 1385 לפני עדכונו לבין דיווח של העסקאות כאמור על גבי ט' 1385 בגרסתו המעודכנת.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
רכישת אופציה מבעלי קרקע ומכירתה לחברי קבוצת רכישה אינה חייבת במס רכישה או במס שבח

ועדת הערר קיבלה את הערר וקבעה שחברה אשר רכשה אופציה מבעלי קרקע ומכרה אותה בהמשך לחברי קבוצת רכישה שרכשו את הקרקע ישירות מהבעלים, תיחשב למארגנת בלבד כך שאין חיוב במיסי רכישה ושבח בגין פעילותה. ועדת הערר העבירה ביקורת חריפה על רשות המיסים שמביאה שוב ושוב את אותה הסוגיה לפתחו של בית המשפט, על אף שבכל המקרים טענותיה נדחו פה אחד על ידי ועדות הערר.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
הנטל המוטל על נישום שמערער על שומה בעת שספריו נפסלו הוא כבד ומחייב ראיות אובייקטיביות

בית המשפט דחה את ערעורו של בעל בתי מאפה לאור חוות דעת כלכלית ופסילת ספרים שנעשתה לו בעקבות ליקויים מהותיים בניהול ספרי העסק. זאת אף על פי שהתיק הוחזר לפקיד השומה בהסכמת הצדדים לאור חוות דעת כלכלית נגדית שהציג המערער מטעמו, שגם היא לא הובילה להסכמות. התיק חזר לדיון מחודש בבית המשפט שדחה שוב את הערעור אגב הדגשת הנטל המוגבר שחל על נישום שספריו נפסלו וחייב להציג נתונים אובייקטיביים כדי שתועדף עמדתו על זו של פקיד השומה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
אופן הטיפול בבקשת נישום לתיקון דוח שהוגש לפקיד השומה לפני תקופת ההתיישנות וכיום פקיד השומה מסרב לתקנו בטענת התיישנות

על פי סעיף 147 רשאי המנהל ביזמתו הוא או לבקשת הנישום לתקן את השומה במהלך התקופה המסתיימת שנה לאחר התקופות שנקבעו בסעיפים 145(א) או 152(ג) לפי המאוחר, על אף תום תקופת ההתיישנות. כלומר, קיימת סמכות למנהל לפתוח את השומה על פי סעיף 147 ובמקרה זה כדי לתקן עיוות מוסכם בחיוב המס לשנת 2013 אשר נגרם בעטיו של הסכם שומה בניכויים. יש לפנות לפקיד השומה בבקשה מתאימה.

לתשובה מאת עו"ד קובי כהן - לחץ כאן
 
אפשרות לביצוע חרטה מרצף קצבה לאור משיכת פיצויים פטורים ממס בעבר

לגבי הסכום שנמצא בחלק הפיצויים בקופה ומיועד לקצבה – ניתן לבצע חזרה מקצבה. בנוגע לחזרה מקצבה – לפי נתוני השאלה, המשיכה ככל הנראה תחויב במס שולי. לאור משיכת הפיצויים בפטור ממס בעבר, ניתן לבדוק את האפשרות לבקש לבצע פריסה, אם הדבר רלוונטי, תלוי במועד הפרישה.

לתשובה מאת רו"ח עופר קירו - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
 
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
 
קורס חשבי שכר בכירים
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
 
דיווח על הכנסות מחו"ל ומיסוי אמריקאי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי, מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת ודוחות מס אחרים מחו"ל NR1040 דוח מס ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
 
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
מנהלי מש"א חייבים תמיד להיות בחזית הידע והטכנולוגיה כדי להוביל את הארגון להצלחה. ביום עיון מעשיר זה נציג את השיטות והכלים המתקדמים ביותר לניהול יעיל.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון ניגע בנושאים כמו: ההגבלות על פיטורים בחקיקת העבודה, זכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם, סדרי פיטורים והליך השימוע
 
סדנת מסדי נתונים באקסל
בסדנה ניגע בנושאים כמו: מושגי יסוד ועקרונות טבלה "חוקית", יבוא נתונים ממערכות חיצוניות (בעיות תאריך, בעיות זיהוי מספריםם, בעיות טקסט בעברית), סיכומי ביניים (כללי עבודה, מעברי עמוד, העתקת נתונים, רמות תצוגה ואיחוד דוחות, סיכום של מספר אופרטורים מתמטיים), וטבלאות ציר - pivot tables (שימוש באשף טבלאות ציר, חיתוך וניתוח נתנים על פי מספר מפתחות בו זמנית, קיבוץ נתונים לפי תאריכים, מספרים או הגדרות פרטניות, תרשימי גרף, שימוש בנוסחאות)
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי תא משפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון מלכ"רים - ספטמבר 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית