מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1557 - 22/05/2023
שלום, (לקוח מס' )
גליון - 1557 22/05/2023
מאמרי מומחים
דיווח למס הכנסה על חשבונות בנקים בחו"ל placeholder
אם יש לכם חשבון בנק בחו"ל, או פתחתם חשבון כזה לאחרונה או מתכננים לפתוח, כדאי שתדעו מהם הדיווחים וחבויות מס ההכנסה אשר יחולו בגין החזקת חשבונות הבנק בחו"ל, לרבות חשיפה לעבירות מס ועבירות הלבנת הון בעת העברת הכספים לחשבון בחו"ל ו/או בעת החזרתם לישראל.
למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריהלחצו כאן
חוזרים
placeholder נתונים לגבי פעילות קרן הפיצויים במבצע 'מגן וחץ'
בפגישה שנערכה היום בראשות שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' בהשתתפות מנהל רשות המסים, ערן יעקב, ובכירים נוספים ברשות ובמשרד האוצר סוכם כי רשות המסים תגבש בימים הקרובים את התקנות למתן פיצויים על נזקים עקיפים שנגרמו לעסקים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, שנפגעו כלכלית כתוצאה ממבצע מגן וחץ. בהתאם לסיכום, עסקים בטווח של 0 עד 7 ק"מ יוכלו לבחור בין פיצויים לפי המסלולים האדומים הקיימים בתקנות הקבועות לבין...
לחוזר רשות המסיםלחצו כאן
פסקי דין
לא ניתן להפקיד ערובה אפסית לשם רישום נכס בעסקה פטורה ממס וללא תמורה - פס"ד פנחצ'ל בע"מ placeholder
בעת העברת מקרקעין מחברה, אגב פירוקה, בפטור ממס וללא תמורה לבעלי מניותיה, לא ניתן להפקיד ערבות בסכום אפס לשם רישום הנכס. בהיעדר תמורה, כאשר הפטור טרם אושר, לא חלה חובה להסתפק ב"ערובה" של אפס. המצאת ערבות נועדה להשלים אך את חלופת תשלום המס על פי שומה שנעשתה, ולא את חלופת הפטור.
לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שושלחצו כאן
שאלות
placeholder עובד שטוען בביתו את הרכב החשמלי שבו הוא נוהג
מאחר שכדי שההחזר לא יחויב במס עליו להיות באופן מלא ומוחלט החזר בגין הוצאה שהעובד הוציא אך ורק לצורך המעסיק הטיל בית המשפט את מלוא נטל ההוכחה על הנישום וקבע כי על הנישום להוכיח באופן ברור וחד משמעי כי ההוצאות שהעובד הוציא אכן הוצאו אך ורק לצורך המעסיק. אין קביעה מעשית בפסק הדין כיצד ניתן להוכיח זאת ובפועל מדובר אכן בבעיה טכנית קשה כי פקיד השומה מטבע הדברים נוטה שלא לקבל את הוכחות המעסיק.
לתשובה מאת עו"ד רו"ח אריאל דרייפוסלחצו כאן

כל מס 22.5

חיפוש מבזק

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
קמפיין חשבים 360