מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1506 - 21/11/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל עתיד 23.10

 
מאמרי מומחים
 
זהירות במכירת דירות שמשמשות למגורים בלא היתר

ועדת הערר בתל-אביב דנה לאחרונה בעניין שטיין בשאלה האם צריך לשלול מהמוכרים את הזכאות להטבות המס של דירות מגורים במקרה שבו היתר הבנייה המקורי של הדירה אינו למגורים. עמדת רשות המיסים הייתה כי כל פגם תכנוני שולל את הזכאות להטבות מס במכירת דירות מגורים.

למאמר מאת עו"ד עדי קימל - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בעקבות הונאת מס במאות מיליונים: חילוט כספים של סמנכ"לית הכספים באלבר - פס"ד פרנקו

כב' השופט אלרון השיב על כנו צו חילוט זמני של 2.2 מיליון ש"ח המוחזקים על שמה של סמנכ"לית הכספים לשעבר באלבר, לאחר שהוגש כתב אישום נגדה ונגד החברה בשל הונאת מס במיליונים. נקבע כי משהוגש כתב אישום, התגבשה תשתית ראייתית המאפשרת את מתן הצו. סיווגה של המשיבה כעובדת שכירה אינו מקים מחסום מפני חילוט.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
אחרי 70 שנה: מחסן ששימש למגורים קיבל באופן חריג פטור ממס שבח - פס"ד שטיין

בית המשפט העליון פסק באופן חריג כי יש להעניק פטור ממס שבח למחסן ששימש למגורים במשך 70 שנה. נקבע כי אומנם אין הצדקה למתן פטור ממס כאשר השימוש בנכס נעשה בניגוד לדין, אולם המקרה חריג מאחר שהנכס שימש בפועל למגורים במשך כ-70 שנה, ולאורך כל אותן עשרות שנים לא הועלתה כל טענה כנגד השימוש בנכס למגורים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
פגיעה בפטור על קצבה לפורש צה"ל שביצע היוון קצבה לכל החיים

בהנחה שעם פרישתו מצה"ל בשנת 2000 התחיל לקבל גם פנסיה תקציבית: א. היוון לכל החיים פוגע בפטור המגיע על הקצבה. לאחרונה, לאחר הליך משפטי בין רשות המיסים ל"צוות", פרסמה רשות המיסים הנחיות חדשות מחייבות בנושא. הנחיות אלה מפרטות את אופן חישוב הפגיעה בפטור, בהתאם לפרמטרים שונים (כגון: מועד ביצוע ההיוון, תקופת ההיוון ועוד). יש לבחון באופן פרטני. ב. משיכת הפיצויים בשנת 2000, שאינה בגדר "מענק כוחות בטחון", נכללת ב"נוסחת הקיזוז", ובהתאם פוגעת בפטור על הקצבה.

לתשובה מאת יועץ פנסיוני, עו"ד שי עופרי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
 
יום עיון מנהלות לשכה
תפקידה של מנהלת הלשכה בישראל ובכל העולם - הוא קריטי להצלחת החברה. צומת קבלת החלטות, צומת סבוכה של ניסיונות להשפיע על יומן המנכ"ל ומנהלי החברה, רצונות הפוכים של מחלקות שונות ובקשות של ספקים ושל לקוחות. כל אלו הופכים את עבודתה של מנהלת הלשכה ומנהלת המשרד- למורכבת יותר ומסובכת יותר. בנוסף, ערוצי התקשורת הרבים שבהם היא פועלת, דורשים ממנה להיות אקרובטית, נערת גומי, איש ברזל ומאלף אריות - בכל רגע נתון במשרד. לרגל סיום שנת 2022 החלטנו לשפר את יכולות של פקידות בכירות, מזכירות ותיקות, מנהלות לשכה. רצינו לדבר איתן על מה שהיה בשנת 2022 ועל הצפוי בשנת 2023 - לחדש, לרענן, לגוון את הידע המקצועי ולשפר את היכולות הנדרשות לעבודתן. ואת זה נעשה ביום עיון מרוכז שמיועד כולו למטרה זאת.
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית