מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1504 - 14/11/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל עתיד 23.10

 
מאמרי מומחים
 
האם לחברות ציבוריות ופרטיות כדאי לתרום מניות לארגונים פילנתרופיים?

כשעולם הפילנתרופיה פועל "מחוץ לקופסה" לגיוס משאבים - האם מערכת המס בישראל מתמרצת או מקשה?

למאמר מאת רו"ח איריס שטרק - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
חדש: אישורי סיום העסקה יוצגו באזור האישי של רשות המסים

רשות המסים מודיעה כי החלה להציג לציבור באזור האישי של הרשות תחת הקטגוריה "אישורים ותעודות" את אישורי סיום העסקה בגין פרישה מעבודה, אשר דווחו לרשות. כך, ניתן יהיה לצפות באישורים, להדפיס העתקים וכן לעקוב אחר הדיווחים לרשות

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
תיקון 74 לחוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959 (להלן: "החוק") - תום תקופת הזכאות לתשלום מס בגין רווחים כלואים

במסגרת חוק ההתייעלות הכלכלית (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנות התקציב 2021 ו־2022) פורסם תיקון 74 לחוק עידוד השקעות הון בו נקבעה הוראת-שעה לעניין תשלום מס מופחת בגין הכנסות צבורות. הוראת השעה נקבעה עד ליום 14.11.2022. רשות המסים פרסמה את הודעתו של רו"ח (משפטן) רולנד עם-שלם, סמנכ"ל בכיר לעניינים מקצועיים ברשות המסים בה נאמר כי על הוראות תיקון 74 לא חל סעיף 38 לחוק יסוד הכנסת כך שתוקפו של התיקון לא הוארך כתוצאה מפיזור הכנסת ה-24 . סעיף 38 לחוק יסוד הכנסת קובע כי: "כל חיקוק שתקפו היה פוקע תוך שני החדשים האחרונים לתקופת כהונתה של הכנסת היוצאת, או תוך ארבעה חדשים לאחר שהכנסת החליטה להתפזר, או תוך שלושת החדשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת הנכנסת – יעמוד בתקפו עד תום שלושת החדשים האמורים".

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה עמדת המוסד לביטוח לאומי כי יש לשלול תושבות התובע בטענה כי מרכז חייו בארה"ב - מרב הזיקות לישראל מתקיימות אצלו - פס"ד מינונד

הקביעה אם אדם הוא "תושב" ישראל אם לאו, נעשית לפי הזיקה היציבה שיש בין אותו אדם לבין המדינה, זיקה השוללת זמניות ומעידה על קשר יציב בין המבוטח לבין המדינה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי הכנסות בן הזוג שהתקבלו לאחר פטירתו ואשתו היא היורשת היחידה

חוזר מס הכנסה 10/2011 עוסק בהכנסות מעבודה ו/או במענקי פרישה/ מוות המתקבלים לאחר אריכות ימים וקובע דין הפרשי שכר שמקבל יורש בגין עבודתו של נפטר. אם ההכנסה התקבלה בשנת הפטירה וכלל שהיה לנפטר פטור נכה (9(5)) יהיה ניתן לנצל את הפטור כנגד ההכנסה. נוסף על כך החוזר קובע שיהיה ניתן לפרוס את ההכנסה שמקורה בהפרשי שכר בהתאם להוראות סעיף 8(ג)(1). ככל שמדובר בהכנסה מעסק, יחולו הוראות סעיף 3(ו) לפקודה ושיעורי המס הקבועים בסעיף 125א לפקודה (שלא יעלו על 40%). יצוין כי בטופס 1301 יש שדה ספציפי לדיווח על הכנסות נפטר (שדה 061).

לתשובה מאת רו"ח דניאל כהן - לחץ כאן
 
התיישנות שומה שהוצאה כשומה בהיעדר דוח - שומה 04

ככל שהייתה קיימת חובה להגיש דוח לשנה מסוימת, אך לא הוגש הדוח, רשאי פקיד השומה להוציא שומה בהיעדר דוח (04), לכאורה ללא מגבלת זמן. במקרה כזה, אם וכאשר יוגש הדוח, רואים את הדוח שהוגש כהשגה על השומה (סעיף 150(ב) לפקודת מס הכנסה).

לתשובה מאת עו"ד אפי אוחנה - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית