מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1503 - 10/11/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל עתיד 23.10

 
מאמרי מומחים
 
הטבת מס לרכישת דירה יחידה, כשהזכאות מתבררת בדיעבד

לאחרונה נדונה בבית המשפט העליון בעניין מלכיאור (ע"א 2142/21) השאלה, אם רוכש זכאי ליהנות מהטבת מס הרכישה, גם אם הזכאות מתבררת בדיעבד.

למאמר מאת עו"ד רוני חגי מולה - לחץ כאן
 
עד 30 בנובמבר - חברה משפחתית וחברת בית יכולות להגיש בקשה להפוך לחברות "רגילות"

במסגרת תיקוני החוק לשינוי סדרי עדיפויות לאומיים (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנים 2013 ו-2014), התשע"ג-2013, ותיקון 245 לפקודת מס הכנסה נקבעו כללי מיסוי חדשים בהקשרן של חברות משפחתיות וחברות בית. כפועל יוצא מכך עודכנו ההוראות לגבי שינוי סיווגן של חברות משפחתיות וחברות בית המבקשות להפוך לחברות "רגילות".

למאמר מאת רו"ח אחמד חסונה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
מקבלי קצבת גמלאות מעל גיל 70 לא ידרשו למלא טופס 101 מידי שנה

במסגרת שיפור השירות ללקוחותיה, מרחיבה רשות המסים את אוכלוסיית הגמלאים שיהיו פטורים מחובת הגשת טופס 101 מידי שנה למשלם הקצבה. בהתאם לעדכון להנחיה שפורסם היום, הגיל שממנו יהיו פטורים גמלאים ממילוי טופס 101 ירד מ-80 ל-70 שנה. הקלה זו תיטיב עם למעלה מ-200 אלף גמלאים נוספים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה טענת חברה כי תקנות יצוא עקיף יוצרות אפליה בין יצואנים ישירים ועקיפים - פס"ד זינגר מכשור ובקרה בע"מ

נדחה ערעור חברה על החלטת פקיד השומה כי אינה זכאית להטבה במס חברות לפי חוק העידוד. נקבע כי אחת ממטרותיו של חוק העידוד היא הגדלת הייצוא, ועל כן עוסק החוק, רובו ככולו, בתנאים ובהטבות המתייחסים ליצואן הישיר - ולו בלבד. בכך מגשים חוק העידוד את מטרת העל, שהיא הגדלת התל"ג וחיזוק חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
קבוצת חג'ג' לא תוכל ליהנות מחסכון מס של כ-50 מיליון ש"ח - פס"ד מלון רג'נסי ירושלים

המחוזי קיבל את עמדת פקיד השומה כי רכישתה של חברת מלון רג'נסי ירושלים על ידי קבוצת חג'ג' היא עסקה מלאכותית לצורכי הפחתת מס בלתי ראויה. נפסק כי ביסוד הרכישה לא עמד טעם מסחרי אלא טעם פיסקאלי יסודי ודומיננטי של קיזוז הפסדים צבורים של כ-220 מיליון שקלים המביאים לחיסכון אפשרי של כ-50 מיליון שקלים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סוגיית חיוב במס בישראל דיווידנד המחולק בידי חברה זרה לבעלי מניותיה תושבי חוץ שהקימה מוסד קבע בישראל

לא ניתן לחייב במס דיווידנד המחולק על ידי חברה סינית לבעלי מניות שאינם תושבי ישראל, גם אם ההכנסה שממנה חולק הדיווידנד הופקה בישראל.

לתשובה מאת רו"ח ומשפטן אייל סנדו - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית