מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1502 - 07/11/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל עתיד 23.10

 
מאמרי מומחים
 
הטבות מס בגין הפקדות לקופת גמל לקצבה בשנת המס 2022

רו"ח אליק גנדלמן ערך דברי הסבר ודוגמאות לקבלת הטבות המס בגין ההפקדות לקופת גמל לקצבה לקראת תום שנת המס 2022. הטבות לבעלי שליטה, סוגי העמיתים, חובת הפרשה לעצמאים, ניכויים וזיכויים אובדן כושר עבודה ועוד

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
הפרשות לקרן השתלמות בשנת המס 2022 לעצמאים, שכירים ובעלי שליטה

רו"ח אליק גנדלמן מרכז לקראת סוף שנת המס 2022 את התקרות, האחוזים וסוגי העמיתים בקרנות ההשתלמות, כדי שיוכלו להתנהל נכונה בהפקדותיהם לקרנות ההשתלמות וליהנות מניכויים וזיכויים בהתאם

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורו של מנהל מיסוי מקרקעין. השר לשעבר מלכיאור זכאי להטבה במס רכישה - פס"ד מלכיאור

העליון קבע כי ההקלה בתשלום מס רכישה בגין רכישה מקבלן, כאשר חל עיכוב במסירת החזקה בדירה שאינו בשליטת הרוכש, אינה כפופה למגבלת הזמן הקבועה בסעיף 85 לחוק. ההקלה מאפשרת לרוכש למכור את דירתו הנוספת מבלי שייוותר ללא קורת גג. כל עוד לא נמסרה החזקה בדירה מהקבלן - לא ניתן לצפות מהרוכש כי ימכור את הדירה, המשמשת למגוריו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
קבלת שכר במזומן לחודשיים מראש בגין השכרת דירת מגורים על פי החוק לצמצום השימוש במזומן

עוסק שמשכיר נכס במסגרת עסקו כפוף לחוק המזומן ולתקרה של 6000 ש"ח לתשלום, דהיינו לחודש. אם יקבל שכר דירה לחודשיים, למשל 8,000 ש"ח, הוא עשוי להיות בהפרה של החוק ויהא חשוף לפרשנויות שונות של החוק ושל רשות המסים. אם הוא משכיר את הנכס לאדם פרטי בכובעו כאדם פרטי (לא במהלך עסקו), התקרה משתנה בהתאמה ל-15,000 ש"ח.

לתשובה מאת עו"ד אורי גולדמן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית