מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1496 - 06/10/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 6.10

 
מאמרי מומחים
 
ועדת ערר לקורונה קיבלה טענת התיישנות על הסף

ועדת הערר לענייני קורונה אישרה מענקי קורונה, לאור טענה מקדמית של עוסק כי ההחלטות של רשות המיסים לגבי ההשגות שהגיש ניתנו באיחור. החוק קובע כי החלטה בהשגה חייבת להינתן בתוך 120 ימים ממועד הגשת ההשגה. החלטה שניתנה לאחר תקופה זו אינה בעלת תוקף ולכן יש לאשר על הסף את המענקים שעליהם הוגשו ההשגות. איחור במתן החלטה בהשגה מעבר לתקופה המרבית של 120 ימים שנקבעה בחוק, חותר תחת תכלית החוק להעניק לעסקים סיוע כלכלי דחוף לנוכח הירידה המשמעותית בהכנסות בעקבות משבר הקורונה.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
רשות המסים משיקה את "פודמס" - פודקסט בנושא מיסוי

רשות המסים משיקה ערוץ תקשורת נוסף וחדש עם הציבור - "פודמס", פודקסט בענייני מיסוי בהגשתם והשתתפותם של עובדי ומנהלי רשות המסים. הפודקסט יעביר לציבור הרחב ידע בסוגיות מיסוי הרלוונטיות לכל אזרח, על מנת להגביר את מיצוי הזכויות ולהקל על ההתנהלות מול הרשות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הנחיות למסירת טופס 106 דיגיטלי לעובד כאמצעי יחיד

במטרה להתאים את המערכות לצרכים המשתנים במשק ולהקל על המעסיקים אנו מבקשים לאפשר למעסיקים שיבחרו בכך, למסור טופס 106 דיגיטלי לעובדיהם שיבחרו בכך כאמצעי מסירה יחיד וזאת לאחר עמידה בהנחיות שיפורטו להלן.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
ארכה להגשת תביעות למענק סיוע לעסקים בשל ההשפעה הכלכלית של התפשטות זן אומיקרון עבור החודשים ינואר פברואר 2022

לאור מיעוט ימי העבודה בחודש האחרון להגשת הבקשות בשל חגי תשרי, החליט מנהל רשות המסים, ערן יעקב, על מתן ארכה להגשת תביעות למענק סיוע לעסקים בשל ההשפעה הכלכלית של התפשטות זן אומיקרון עבור החודשים ינואר פברואר 2022, עד ה- 17 בנובמבר 2022.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
אירוע המס מתגבש עם כריתתו של הסכם במקרקעין אף אם הוא כולל תנאי מתלה - פס"ד שתבן

ועדת הערר דחתה טענת חברה כי עסקה לרכישת מקרקעין באיו"ש היא חסרת תוקף כל עוד לא התקבל אישור הוועדה לרישום ראשון, ומשכך לא חלה עליה חובת דיווח לרשויות המס. נקבע כי אירוע המס מתגבש עם כריתתו של ההסכם למכירת זכות במקרקעין והיעדר אישור מהוועדה לרישום ראשון אינו שולל את תוקפה האובליגטורי של עסקת הרכישה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
היבטי מע"מ לחברה קבלנית ברכישת דירה "על הנייר" שמיועדת למכירה עתידית

במקרה שלפנינו עסקינן בחברה הרשומה כ"עוסק מורשה" לצורכי מע"מ בענף הנדל"ן. אי לכך, ככל שבכוונת החברה להחזיק בדירה למשך תקופת בנייתה ולמוכרה מבלי להשכירה למגורים, הרי מכירת הדירה בנסיבות המתוארות תהא חייבת במע"מ והחברה תידרש להנפיק חשבונית מס לקונה בגין מכירתה. ואולם, החברה תהא רשאית לקזז את מס התשומות הגלום בחשבונית הרכישה שהונפקה לה מאת המוכר.

לתשובה מאת עו"ד ראקל שינוולד - לחץ כאן
 
ריבית בין חברתית כאשר היתרות נפרעות במהלך השנה

לפי הוראות ס"ק (2) יש להתייחס לכל תקופה שבה הייתה יתרת חובה בנפרד, ולראות בכל מעבר ליתרת זכות פירעון של אותה הלוואה עד ליצירת יתרת חובה חדשה ופירעונה במעבר ליתרת זכות נוספת, וכן הלאה.

לתשובה מאת רו"ח עו"ד אריאל דרייפוס - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית