מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1494 - 29/09/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 28.9.2022

 
מאמרי מומחים
 
רילוקיישן לאירופה, היבטי מס וביטוח לאומי בישראל

יותר ויותר ישראלים מקבלים בעת האחרונה החלטה על עזיבת ישראל לטובת מגורים באחת ממדינות האיחוד האירופי. נוסף על כלל האתגרים שנוצרים כתוצאה ממעבר זה, חשוב מאוד שלא להזניח את היבטי המס והביטוח הלאומי בישראל, ולתכנן מראש ובתבונה את עזיבת ישראל, כדי שלא להיקלע לחבויות כספיות לרשויות בישראל.

למאמר מאת עו"ד אלי דורון; עו"ד (רו"ח)ירון טיקוצקי; עו"ד (רו"ח) ד"ר שלמה נס; עו"ד דורון פסו - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נמחקה תביעת חברה לסעד הצהרתי: לא הוצג שווי כספי מוגדר לתובענה - פס"ד הדר רוזן בע"מ

נמחקה עתירה לסעד הצהרתי שהוגשה במסגרת תביעה להשבת סכומי מס יבוא ששולמו ביתר. נקבע כי לא הוגשה ראיה לכך שהשווי הכספי של סעד זה מצוי בתחומי סמכותו העניינית של בית משפט השלום, ולא צוינו טעמים מיוחדים לשימוש במסלול החריג של תביעה לסעד הצהרתי חֶלף תביעת השבה לפי סעיף 154 לפקודת המכס.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
נישום טען שמכר נכס בפחות מרבע משוויו. מס השבח יחושב לפי שווי השוק - פס"ד קריימן

נדחה עררו של נישום על החלטת מנהל מיסוי מקרקעין לחייבו במס שבח על נכס שמכר לפי שווי שוק ולא לפי שוויו המוצהר. נקבע כי ההיגיון והשכל הישר שוללים את האפשרות לקבל את גרסתו ולפיה מכר את הנכס בחלוף 18 שנה בהפסד, ברבע מערכו. טענה בעלמא בדבר חובות, אין בה כדי להרים את נטל הראיה לצורך הוכחת תום הלב בקביעת התמורה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
דרישת רשות המיסים לדוחות רווח והפסד מיהלומנים בהגשת בקשות מענקי אומיקרון

להבנתי, מטרת הבקשה של רשות המיסים לקבל דוחות רווח והפסד חודשיים היא להבין מה היו ההוצאות המשתנות והקבועות הן ברמה השנתית, והן ברמה החודשית, כולל השוואות, וזאת בכדי לבדוק אם ניתן להפעיל את סמכות המנהל הקבועה בהגדרת "מקדם מענק סיוע" בחוק. לפיכך, בדוחות הביניים אין משמעות למידע החודשי על המלאי ובדוחות החודשיים שהעליתי למערכת במסגרת בקשת המענקים, אף לא דרשו ממני מידע על המלאי.

לתשובה מאת רו"ח אמיר רשף - לחץ כאן
 
פטור ממס שבח במכירת דירת מגורים מזכה בישראל על ידי תושב חוץ שרכש דירה נוספת בחו"ל

ככל שבסופו של דבר הזוג הוא בגדר תושב חוץ, הרי אינם זכאים לפטור ממס שבח שכן בבעלותם דירה נוספת במדינת תושבותם. ואולם, ככל שטרם חלפו 24 חודשים מיום רכישת הדירה באירלנד ועד למכירת הדירה בישראל, ניתן לנסות לטעון לתחולת סעיף 49ג(1) לחוק הקובע כי דירה תיחשב דירה יחידה גם אם יש למוכר דירה נוספת שנרכשה כתחליף לדירה הנמכרת ב-24 החודשים שקדמו למכירה. קיימת כמובן חשיפה כי מנהל מיסוי מקרקעין יטען כי סעיף 49ג לחוק לא חל על דירות בחו"ל.

לתשובה מאת עו"ד יוני כהן - לחץ כאן
 
זיכוי מס זר כנגד הכנסתו של הנהנה מחלוקות בנאמנות קרובים

מהאמור בחוזר ניתן להבין כי רשות המסים מאפשרת זיכוי ממס זר במקרים של מיסוי חלוקות מנאמנות קרובים. עם זאת, יישום הזיכוי תלוי בנסיבות העניין.

לתשובה מאת רו"ח יצחק רופא - לחץ כאן
 
קיזוז הפסד מעסק מועבר משנים קודמות כנגד רווח מניירות ערך בשנה השוטפת

סעיף 28 לפקודה קובע כי הפסד עסקי מועבר ניתן לקזז כנגד רווח הון בעסק. רווח מניירות ערך בבורסה אינו עונה להגדרה זו ולכן לא ניתן לקזז.

לתשובה מאת רו"ח עו"ד אריאל דרייפוס - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית