מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1493 - 22/09/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 22.9

 
מאמרי מומחים
 
גורם מארגן כחלק מקבוצת רכישה - על רקע פסקי הדין בעניין שטרן, טסרה, ופסיקה קודמת

כמה פסקי דין שיצאו בשנים האחרונות מעלים שוב את הסוגיה של "גורם מארגן" בקבוצת רכישה – מאפייניו, השפעתו על סיווגה של הקבוצה ומיסוי חבריה, וזווית חדשה הנוגעת להיבטי המס החלים על המארגן עצמו כאשר הוא מצטרף לקבוצה, ורוכש עם החברים את הקרקע לפרויקט. על כך בהרחבה במאמר שלפניכם.

למאמר מאת עו"ד דנה הלר ועו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
ועדת הכספים אישרה את מתווה הפיצויים עבור נזקים עקיפים שנגרמו במבצע 'עלות השחר'

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ג') את הצעת שר האוצר אביגדור ליברמן למתווה הפיצויים לעסקים עבור נזקים עקיפים שנגרמו להם כתוצאה ממבצע 'עלות השחר', בתאריכים 02.08.2022 ועד 09.08.2022. רשות המסים נערכת לפתיחת האפשרות להגשת תביעות מקוונות לפיצויים וצפויה לפרסם את ההנחיות והטפסים המקוונים להגשת התביעה, לאחר פרסום התקנות ברשומות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
כספים שמקורם במרמה ועושק מהווים הכנסה ממקור וחייבים במס הכנסה - פס"ד בסון

המחוזי דחה ערעור עובדת בנק שהורשעה בעושק קשישה וטענה כי הכספים שהתקבלו במתנה "אוינו" לאחר שהוחזרו במלואם. נקבע כי כתב האישום מלמד בבירור שמדובר בהכנסה בעלת אופי פירותי, וזאת נוכח קיומה של התנהלות שיטתית, מחזורית ומתוחכמת המתפרשת על פני תקופה ממושכת ואשר נועדה להשיג כספים בהיקפים משמעותיים ביותר.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
ההוצאות שניתן להכיר בהן לעצמאי שלקוחותיו ישראלים ועבר לעבוד מחו"ל

הנחת היסוד היא כי האדם ממשיך להיות תושב ישראל, ולכן עדיין ממוסה בישראל אף על פי שהכנסותיו מופקות מחוצה לה. סעיפים 17 עד 27 ו-30 לפקודת מס הכנסה מאפשרים ניכוי הוצאות, בתנאי שהוצאו בייצור ההכנסה, בתנאים ובמגבלות המופיעים בפקודה. נוסף על כך, תקנות מס הכנסה (ניכוי הוצאות מסויימות), קובעות מגבלות על ניכוי הוצאות מסוימות, דוגמת הוצאות הנובעות מנסיעה לחו"ל, אך מאפשרות אותן ככל שהנסיעה לחו"ל והשהייה שם היו הכרחיים לייצור הכנסה.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח איתן אסנפי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית