מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1480 - 08/08/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 8.8

 
מאמרי מומחים
 
פיצויים לניזוקים עקב מבצע "עלות השחר"

עד הגעת הצוותים ממס רכוש כאמור, אין לפנות ציוד, מלאי, פסולת או כל חפץ זר שנמצא בבית המגורים או בעסק שנפגעו, ללא תיאום מוקדם עם שמאי מטעם קרן הפיצויים. כמו כן, אין לתקן ללא אישור שמאי. כדאי לצלם את הנזק שנגרם מיד לאחר הפגיעה.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
רשות המסים מפרסמת את החלטות הוועדה להטלת עיצום כספי לשנת 2020

רשות המסים מפרסמת את קובץ החלטות הוועדה להטלת עיצום כספי על מפרי דיווח, שלא דיווחו למכס על הכנסת כספים לישראל והוצאתם בשנת 2020. הפרסום מכיל 79 החלטות שסך העיצום הכספי בגינן עומד על כ-2 מיליון ₪. מספר העיצומים הכספיים נובע מהתפשטות מגפת הקורונה בעולם במהלך שנת 2020, ומהטלת ההגבלות על הכניסה והיציאה מהארץ בכלל מעברי הגבול.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
מבצע "עלות השחר" - הערכות משרד האוצר ורשות המסים

שר האוצר הנחה את מנהל רשות המסים להיערך להתקנת תקנות בהוראת שעה שיתנו מענה לתושבים שהיו נצורים בימים האחרונים בישוביהם, לאור הנחיות פיקוד העורף, ונמנע מהם להגיע למקום עבודתם

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
פעילות מס רכוש למתן סיוע לאזרחים שרכושם נפגע במבצע "עלות השחר" - עד כה דווחו כ-100 פגיעות ברכוש

עובדי קרן הפיצויים, בתיאום עם גורמי הביטחון ביקרו לאורך סוף השבוע באתרי הפגיעות הישירות באזור עוטף עזה והעניקו את הסיוע הראשוני הנדרש לאזרחים שביתם או רכושם נפגע. גם היום פועלים עובדי מס רכוש, מלווים בשמאים ומהנדסים באזור ואומדים את הנזקים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בית המשפט הפחית בקנס בשל חשבוניות שהוצאו שלא כדין אך שולם בגינן מס עסקאות - פס"ד בסר

בית המשפט המחוזי הפחית, לפנים משורת הדין, 30% מהקנס שמנהל מע"מ קבע כי על נישום לשלם בשל חשבוניות שאינן משקפות את מהותה האמיתית של העסקה. נקבע כי מדובר במקרה ראשוני של הטלת קנס בנסיבות שבהן אין חולק שבבסיס החשבוניות עמדה עסקה, אלא שתיאורה לא היה נכון. מאידך גיסא, לא ניתן להתעלם כי החשבוניות הוצאו בחוסר תום לב, כדי להונות את רשויות המס.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
ביה"ד הארצי: הרכבים הוצמדו לעובדים ומדובר בהכנסת עבודה החייבת במס ובדמי ביטוח לאומי - פס"ד ברלינר מעליות

בית הדין הארצי דחה ערעור של חברת מעליות ופסק כי רכבי החברה הוצמדו לעובדים ומשכך זוהי הכנסה החייבת במס ובדמי ביטוח. נקבע כי הגם ששימוש העובדים ברכב לצרכים פרטיים היה מועט, ועל אף קיומו של ציוד ייעודי, העובדים מוחזקים כמפיקים הנאה מהרכב גם אם זו מועטה. נוכח הנאה זו לא מתקיים רכיב בלעדיות השימוש ברכב לצורכי העבודה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סיווג הכנסות מריבית למשקיעה בשותפות שהיא במקביל בעלת עסק ושכירה

ככל שהכנסות הנישומה מהשותפות תסווגנה כהכנסות ריבית שאינן עולות לכדי הכנסה מעסק, שיעור המס יעמוד על 25% (סעיף 125ב(ב) לפקודת מס הכנסה). ואולם, אם הנישומה תבקש לנכות הוצאות ריבית או הפרשי הצמדה כנגד אותן הכנסות, ההכנסה החייבת (קרי, ההכנסה בניכוי ההוצאות) תתחייב בשיעור המס השולי של הנישומה (סעיף 125ב(ד)(2) לפקודת מס הכנסה).

לתשובה מאת עו"ד עופר אלבוים - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית