מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1479 - 04/08/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 4.8

 
מאמרי מומחים
 
קביעת חבות במס רכישה בגין פעולה באיגוד מקרקעין - טיב הזכות ושווי העסקה

פעולה של רכישת מניות של חברה אשר מסווגת כ"איגוד מקרקעין" על פי חוק מיסוי מקרקעין חייבת במס רכישה. המס מחושב באופן יחסי לפי שווי נכסי המקרקעין שבידי האיגוד, בהתאם להוראות סעיף 9(ב)(1) לחוק. לאחרונה ניתן על ידי ועדת הערר לעניין חוק מיסוי מקרקעין פסק הדין בעניין רוק גלן אחזקות בע"מ, שעסק בסוגיית קביעת שווי העסקה לצורך החיוב במס רכישה בפעולה באיגוד מקרקעין.

למאמר מאת עו"ד חיה זילברברג - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
שיפורים ושינויים באישורי ניכוי מס במקור - ממשק למערכת מבז"ק

רשות המסים פרסמה מידע לבתי תוכנה ויצרני תוכנות ובו הנחיות והוראות חדות בעניין שיפורים ושינויים באישורי ניכוי במקור – ממשק למערכת מבז"ק

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
שיפורים ושינויים באישורי ניכוי מס במקור - ממשק למערכת 1000

רשות המסים פרסמה מידע לבתי תוכנה ויצרני תוכנות ובו הנחיות והוראות חדות בעניין שיפורים ושינויים באישורי ניכוי במקור – ממשק למערכת 1000

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה בקשת נאשם בעבירות מס לחזור מהודייתו: מטרתו היא לחמוק מעונש - פס"ד איתמר כהן

בית המשפט דחה בקשת נאשם בעבירות מס לחזור מהודייתו בטענה כי נפלו כשלים בהליך. נקבע כי ההודיה הייתה חופשית ומרצון, וניתנה תוך הבנת משמעותה. הצדק וחובת ההגינות חייבה את הנאשם להימנע מהגשת הבקשה, אשר כל מטרתה היא ניסיון לשבש הליך שיפוטי תקין ולהתחמק מהרשעתו ומעונשו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
בעל מפעל לייצור מערכות למטוסים זכאי למענק סיוע בשל נזקי הקורונה - פס"ד פודולסקי

בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי החלטת רשות המיסים וועדת הערר לדחות את בקשתו של בעל מפעל למענק סיוע בשל הקורונה היא בלתי סבירה. נקבע כי למערער עומדת על פי דין חזקה בדבר קיומו של קשר סיבתי בין ירידת מחזורי העסקאות בתקופת הזכאות לבין מחזורי העסקאות בתקופת הבסיס, הנעוץ במשבר הקורונה. על הרשות היה להוכיח את ניתוק הקשר הסיבתי - וזאת לא עשתה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי דיווידנד שמקבלת חברה מהשקעתה במניות בחברות אחרות

ככל שהחברה המחלקת חויבה במס בגין ההכנסות שיחולו, הרי יחולו הוראות סעיף 126(ב) והדיווידנד בידי החברה המקבלת יהיה פטור ממס. בנדון דנן: מדובר בניירות ערך סחירים, שיעור ההחזקה של החברה בחברות המחלקות הוא מינורי, ולא בטוח שהחברה תוכל לערוך את הבדיקה לגבי החברות שמהן התקבלו הדיווידנדים.

לתשובה מאת רו"ח דניאל כהן - לחץ כאן
 
פיצול הפקדות לביטוח חיים ואובדן כושר בין בני זוג באותו אישור לעניין זיכוי במס

בהפקדות לביטוח חיים ניתן לפצל ללא מגבלה את התשלומים בין בני הזוג. הדיווח בדוח הוא בשדה 036 לבן הזוג הרשום ובשדה 081 לבן זוגו. תשלומים לאובדן כושר עבודה המדווחים בשדות 113/112 בדוחות או בשדות 207/206 אינם ניתנים לפיצול בין בני הזוג.

לתשובה מאת יועץ מס צורי כנזי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2022
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
מיסוי אופציות לעובדים
תוכניות לתגמול עובדים הן דרך מקובלת למשוך עובדים איכותיים לחברה ומהוות תמריץ להישאר בה לטווח ארוך. ההקצאה מהווה תחליף שכר ללא צורך בהוצאת מזומנים מהחברה. יתר על כן , בהקצאת אופציות שלצורך מימושן נדרשת תוספת מימוש מהעובדים, תיווצר במימוש הזרמת מזומנים נוספת לחברה. טעויות ותקלות אשר נגרמות מחוסר ידיעה או תשומת לב עלולה לגרור חבות מס גבוהה ועוגמת נפש לעובדים, אשר ניתן להימנע מהן בתכנון מוקדם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית