מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1477 - 28/07/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 28.7

 
מאמרי מומחים
 
מצא את ההבדלים – טופס סמ/114 וטופס-A/114

כאשר תושב חוץ מפיק הכנסה שעלולה להיות חייבת, בישראל חלה על המשלם תושב ישראל חובת ניכוי מס במקור, והוא נדרש להגיש את טופס סמ/114 כדי להפחית את שיעור ניכוי המס במקור מהשיעור המרבי הקבוע בחוק או כדי לקבל פטור מניכוי במקור. מה יעשה אותו תושב חוץ כאשר המנכה אינו מעוניין לפנות לרשות המסים, או כשהוא עצמו אינו מעוניין לחשוף פרטים "מיותרים" מול המנכה/ המשלם? לא כולם מכירים את האפשרות המקבילה -טופס A/114. טופס זה מאפשר לתושב החוץ לפנות אל פקיד השומה באופן ישיר ולבקש פטור או הקלה בשיעור המס בעת ניכוי המס במקור.

למאמר מאת רו"ח נדב ליבנה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הודעה על מכירת זכויות במקרקעין לפי חלק ה'2 לפקודת מס הכנסה – (טופס 7039)

רשות המסים פרסמה הודעה המאפשרת הגשת נספח להצהרה על מכירת זכות במקרקעין לפי חלק ה'2 לפקודת מס הכנסה, המזכה בפטור ממס שבח ובשיעור מס רכישה מופחת.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הנדון: הבחירות לכנסת העשרים וחמש שיתקיימו בנובמבר 2022

רשות המסים פרסמה הנחיות לגבי הוראות ותשלומים המשולמים בגין בחירות שחלים עליהם הוראות הדין המיוחד: פתיחת תיקי ניכויים, הגדרת תשלומים, מיסוי תשלומים בתקופת בחירות ועוד.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
החל באוגוסט 2022 יופחתו תקרות הסכומים בחוק לצמצום השימוש במזומן הסכום המירבי שיותר לתשלום אצל עוסק יעמוד על 6,000 ₪ ו-15,000 ₪ בין אנשים פרטיים בנוסף אושרו שיעורי הקנסות המנהליים שיוטלו על אנשים פרטיים שיפרו את החוק

לנוחיותכם אנו מפרסמים שנית את הוראת רשות המסים בנושא הפחתת תקרות הסכומים בחוק לצמצום השימוש במזומן החל מאוגוסט 2022. כמו כן אנו מצרפים את המדריך המלא לחוק לצמצום השימוש במזומן מעודכן לאוגוסט 2022. כאמור החל באוגוסט 2022 יופחתו תקרות הסכומים בחוק לצמצום השימוש במזומן הסכום המירבי שיותר לתשלום אצל עוסק יעמוד על 6,000 ₪ ו-15,000 ₪ בין אנשים פרטיים בנוסף אושרו שיעורי הקנסות המנהליים שיוטלו על אנשים פרטיים שיפרו את החוק.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
נקודות זיכוי לעולה - חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 262), התשפ"ב-2022

רשות המסים פרסמה חוזר ובו דברי הסבר וטבלה מרכזת לנקודות זיכוי לעולים לאחר תיקון 262 לפקודה

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
דרישת ריבית והצמדה לאחר הפחתת מקדמות מ"ה לפי סעיף 190 (א)(2) לפקודה

הוראות סעיף 190(א)(2) לפקודה קובעות כי במקרה שבו הופחתו המקדמות ישולמו הפרשי הצמדה וריבית על ההפרש בגין ההפחתה, כלומר, בין המקדמות ששולמו בפועל למקדמות על פי הקביעה טרם ההפחתה, אך לא יותר מההפרש בין המקדמות ששולמו בפועל למס על פי הדוח. המועד לתחילת חישוב הפרשי ההצמדה הוא ממחצית שנת המס הרלוונטית, כלומר מיוני 2021 ואילך. העובדה שבוצע תשלום בינואר 2022, כנראה אינה מבטלת את החיוב בהפרשי הצמדה וריבית מיוני ועד לתום שנת המס.

לתשובה מאת עו"ד גיא רוטמן - לחץ כאן
 
הקלה במס רכישה לנכה שרוצה לרכוש דירה נוספת

ההקלה במס רכישה לנכה לפי תקנה 11 לתקנות מס רכישה אינה תלויה בכמות הדירות שיש לנכה. כלומר, אם נכה מתעתד לרכוש דירת מגורים שבה הוא מתכוון לגור, הוא יהיה זכאי להקלה מכוח תקנה 11 לתקנות מס רכישה גם אם יש לו דירות נוספות שאין בכוונתו למכור.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח שניר שער - לחץ כאן
 
דירה בדיור ציבורי - בהצהרת הון

הצהרת ההון כשמה כן היא. הצהרה על נכסים שיש לאדם בנקודת זמן ספציפית, ובציון המחיר המקורי שעלו לאותו אדם בעת רכישתם. במסגרת הצהרה זו צריך כמובן לציין נכסים שבבעלות גם אם התקבלו מבלי ששולם עליהם דבר (כגון: זכיות, מתנות, ירושות וכו').

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
 
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
 
השתלמות הליכי שומה
השתלמות ייחודית בת 2 מפגשים בהשתתפות סמנכ"ל שומה ופקידי שומה לשעבר ברשות המיסים שתעניק ידע מקצועי בהתנהלות מול רשויות המס בכלל ודיוני שומות מע"מ וניכויים.
 
Excel ביניים אחה"צ ב-ZOOM
קורס של 4 מפגשי אחה"צ ב-ZOOM - תחילת הקורס במרץ / ספטמבר
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
השתלמות הצהרות הון
כל בעל עסק מקבל דרישה להגשת הצהרת הון. הצהרת הון מהווה מעין בדיקת אמינות לדיווחים השנתיים ומהווה "כאב ראש" לא קטן לבעלי העסקים ומייצגיהם. חוסר עקביות או טעויות עלולה להתפרש כעבירה ולגרור את המגישים לבתי משפט. מטרת ההשתלמות הינה הכנה לעמידה בדרישות רשות המסים על מנת להימנע מטעויות. בין הנושאים שילמדו נתייחס לטבלאות הוצאות מחייה; מי חייב בהצהרת הון , מטרתה, השוואות הון ומשמעות גידול הון או קיטון בהון, טיפול בגידול הון בלתי מוסבר, הדגשים בהצהרת הון ראשונה, מילוי טופס הצהרת הון ועוד....
 
זכויות העובדים במהלך חגים, חופשה, ומחלה
מיועד ל: חשבי שכר, יועצי מס, מנהלי חשבונות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי כספים, חשבים ועורכי דין
 
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
קורס דיני עבודה
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
יום עיון - חידושים ועדכונים במיסוי עובדים בפרישה
יום העיון מוקדש כולו לשינויים המהותיים על פי ההוראות החדשות של רשות המסים במיסוי פרישת עובדים בכל הנוגע לאפשרויות פריסת הכנסות המשתלמות בפרישה ובפטירה, סוגי הכנסות בפריסה לאחור ופריסה לפנים סקירת ההסדר החדש שגובש בין רשות המסים לבין ארגון גמלאי צה"ל, בנוגע לסוגיית שיטת היוון קצבאות פורשי צה"ל צו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, סעיף 14 וסעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
 
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
 
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות הליכי שומה
לקבלת מחיר אטרקטיבי
השאירו פרטים
הודעה אישית