מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1418 - 10/01/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.1

 
מאמרי מומחים
 
הארכה מתוכננת של תמ"א 38 עד ליום 1.10.2022

בעלי דירות במסגרת פרויקט תמ"א 38, היו זכאים להקלות מס שונות בהתאם להוראת שעה בחוק מיסוי מקרקעין אשר הייתה בתוקף עד ליום 31.12.2021. כעת, פורסם תזכיר החוק אשר נועד להאריך את תחולת הוראת השעה עד ליום 1.10.2022.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
דמי בידוד - תשלום למעסיקים עבור ימי בידוד ששולמו לעובדים

כדי להקל על המעסיקים ולסייע להם כלכלית בתקופת משבר הקורונה, ביטוח לאומי ישלם דמי בידוד למעסיקים ששילמו שכר לעובדים שלהם ששהו בבידוד/ התשלום הוא עבור תקופות בידוד של עובדים עד 28.2.22.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
מעסיקים: במהלך שנת 2021 נכנס לתוקף תיקון לחוק הביטוח הלאומי המחייב אתכם לדווח לנו את הדוחות החודשיים באופן מקוון בלבד

החל מחודש ינואר 2022 הביטוח הלאומי לא ינפיק פנקסים, ולא יתאפשרו דיווחים באמצעות הדואר או באמצעות שליחת דוח לפקיד ביטוח לאומי. דיווחים אלו לא ייקלטו כלל במערכות הביטוח הלאומי.

לחוזר ביטוח אלומי - לחץ כאן
 
יישום סעיף 62 לפקודת מס הכנסה ומיסוי שבח לחברים ולאגודה - החלטת מיסוי בהסכם

פורסמה החלטת מיסוי בהסכם הדנה בבקשתה של אגודה שיתופית חקלאית שלה הסכמי חכירה עם רמ"י לשטחים חקלאיים שההכנסות מהם מהווים הכנסה מעסק לבעלי האגודה. האגודה מקבלת פיצוי מחברה ממשלתית בגין הפקעת השטחים ורוצה לחלק את הפיצוי לכל חבר וחבר. כפועל יוצא מכך מבקשת האגודה שדינה יהיה כדין שותפות בהתאם להוראות סעיף 62 לפקודת מס הכנסה ובדוח לפי סעיף 131 לפקודה תפרט את שמותיהם ומענם של חבריה ואת החלק המגיע לכל אחד מהם בהכנסתה החייבת ובאותה שנת מס. כמו כן מבקשת האגודה לאשר כי תמורת הפיצוי אשר מיוחסת לחברי האגודה הזכאים לפיצוי, לא תהיה חלק מתמורת הפיצוי של האגודה

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
שינוי בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לשנת 2022

המוסד לביטוח לאומי פרסם את עדכון השינויים בדיווח ותשלום דמי ביטוח לציבור המעסיקים החל מינואר 2022 . בחוק השכר הממוצע (הוראת שעה – נגיף הקורונה החדש) התשפ"א– 2020 נקבע שבסעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי ובסעיף 2 לאותו חוק, השכר הממוצע בשנת הכספים 2021 יהיה השכר הממוצע כפי שהיה ביום 31 בדצמבר 2020.. עפ"י החלטת הממשלה 273 מיום 01/08/2021 הוארך תוקפה של הוראת השעה ועל כן השכר הממוצע יוותר ללא שינוי גם בשנת 2022 .

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
אגרת למעסיק לשנת 2022

המוסד לביטוח לאומי פרסם באגרת למעסיק את שיעורי דמי הביטוח על פי סוגי העובדים והטורים בטופס 102 החל מינואר 2022. סכום ההכנסה לחודש בשיעור המופחת = 6,331 ₪ החל מ- 1/2020 ללא שינוי. סכום ההכנסה המירבית 45,075 ₪ ( החל מ1/2022).

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
איגרת למשלם הפנסיה לשנת 2022

המוסד לביטוח לאומי פרסם אגרת למשלם הפנסיה ובה עדכונים החל מינואר 2022 לגבי חובת דיווח, תשלום וניכוי ממקבל פנסיה מוקדמת/אובדן כושר עבודה , תיאום דמי ביטוח ועוד

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
חוברת ניכויים חודשית- לוח עזר לחישוב מס הכנסה ממשכורת ושכר עבודה החל מינואר 2022

רשות המסים פרסמה את "לוח ניכויים" המרכז, בין היתר, הנחיות למעסיקים ולמנכים אחרים שבוצעו במהלך שנת המס 1/2022 ואילך, כולל סכומים מעודכנים לשנת 2022. הנחיות אלו מתייחסות, בן היתר, לניכויים מהכנסתו של שכיר וכן הנחיות בתחומים אחרים המסייעות לכל אזרח או תושב המדינה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
עונש חריג של 9 שנות מאסר בפועל נגזרו על עורך דין שגנב מיליונים מרשות המיסים והונה לקוחות - פס"ד דוד לוי

בית המשפט המחוזי השית תשע שנות מאסר בפועל על עורך דין שייצג את רשות המיסים בתיקי הוצאה לפועל ושלח ידו בכספים שגבה עבור הרשות. נקבע כי מדובר במסכת מעשים חמורה ביותר של עורך-דין, אשר מעל באמון לקוחותיו – רשות ציבורית ואזרחים פרטיים, באופן מרמתי, מתמשך ומתוכנן, תוך גניבת כספים בסכומים עצומים לצד העלמת הכנסותיו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חובת דיווח, מיסוי ופתיחת תיק בישראל לחברה זרה שמקימה סניף בארץ בתחום הפיתוח והמחשוב ותעסיק עובדים ישראלים

לעניין מס הכנסה אין הבדל בין חברה בת לבין סניף של חברה זרה – בכל מקרה רווחים אשר ינבעו לחברה הבת או לסניף יחויבו במס בישראל בשיעור מס חברות. חברה זרה אשר פותחת סניף בישראל מחויבת להירשם בישראל כחברה זרה ולפתוח תיק במס הכנסה, ובמידת הצורך גם תיק ניכויים, מע"מ וביטוח לאומי.

לתשובה מאת רו"ח אברהם כהן - לחץ כאן
 
חישוב רווח למס בשותפות בה נכנס שותף חדש באמצע שנת המס

דומה כי חלוקת ההכנסה החייבת בין השותפים תתבצע ככלל על פי ההסכמות שבין השותפים - על פי הסכם השותפות. דהיינו, בנתוני השאלה יש לבחון מהן ההסכמות בין שלושת השותפים על פי הסכם השותפות ביניהם – האם השותף החדש זכאי לחלקו היחסי מההכנסה החייבת של השותפות לאורך כל השנה או רק מההכנסה החייבת שנוצרה לאחר כניסתו כשותף במחצית השנייה של השנה – ובהתאם לייחס את ההכנסה בדוחות של השותפים.

לתשובה מאת עו"ד עופר אלבוים - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית