מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1417 - 06/01/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 6.1.22

 
מאמרי מומחים
 
צו לצמצום השימוש במזומן (הארכת הוראת השעה לעניין שימוש במזומן בעסקאות עם תושבי האזור או תושבי המועצה הפלסטינית) התשפ"ב 2021

שר האוצר האריך את תוקפה של הוראת השעה (שתוקפה פג ביום 31.12.2021) עד ליום 31.12.2022. הוראת השעה קובעת על פי החוק לצמצום השימוש במזומן כי לא תחול על תשלומים במזומן שניתנים / מתקבלים מתושבי הרשות הפלסטינית.

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הוראות למתן פטור מניכוי מס במקור ממשיכת סכומים מקופת גמל לבעלי הכנסות נמוכות - הארכת תוקף

רשות המסים פרסמה הארכת תוקף עד ליום 31.12.2023 להנחייתה בנושא: הוראות למתן פטור מניכוי מס במקור ממשיכת סכומים מקופת גמל לבעלי הכנסות נמוכות"

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
ועדת הכספים אישרה את עדכון שיעור ההפחתה בשווי השימוש ברכב חשמלי

ועדת הכספים אישרה את עדכון שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעלי הנעה מתקדמת (היברידית, פלאג-אין וחשמלית) לשנים 2022 - 2025. בהתאם לתקנות שאושרו, שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעל הנעה היברידית ימשיך לעמוד על 500 שקלים. שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעל הנעת פלאג-אין ימשיך לעמוד על 1,000 שקלים. שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעל הנעה חשמלית יעמוד עד סוף שנת 2025 על 1,200 שקלים, לעומת 1,000 שקלים לפני העדכון.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הארכת הטבת המס ליישובי עוטף עזה

הטבות המס לתושבי עוטף עזה יוארכו לראשונה בארבע שנים נוספות, תקודם חקיקה בהליך מהיר בכנסת לאחר שאושרה בוועדת שרים לחקיקה בשבוע שעבר. עם השלמת החקיקה הצפויה במהלך ינואר, תודיע רשות המסים על האפשרות לפנות לקבלת אישורי תיאום מס מעודכנים. יובהר כי ההטבות הכלולות במסגרת הצעת החוק המקודמת הינן זהות להטבות שניתנו עד ה-31.12.2021 ולא חל בהן שום שינוי.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הארכת תוקף אישור ניכוי מס במקור בעת משיכה מוקדמת מקופת גמל

לאור שאלות חוזרות ובמטרה להקל על ציבור הנישומים, הריני להודיעכם כי אישורי ניכוי מס ממשיכה מוקדמת מקופת גמל שהופקו עבור שנת המס 2021, יהיו בתוקף עד ליום ה-31 בינואר 2022, ובלבד שהתשלום יבוצע על ידי קופת הגמל עד למועד זה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
מושב נהלל לא יוכל לנכות מס תשומות מתשלומי דמי היוון עבור נחלות ששילמו מתיישבים לרמ"י - פס"ד מושב נהלל

בית המשפט המחוזי דחה את עמדתו של מושב נהלל כי יש להתיר לו לנכות מס תשומות מתשלומי דמי היוון ששולמו לרמ"י עבור נחלות. נקבע כי אין מדובר בתשלום עבור החלק החקלאי אלא עבור חלק המגורים בלבד, ומשכך ברור כי אין מדובר בהוצאה שהוצאה במסגרת עסק המתנהל בנחלות ועבור העסק.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
התקבלה בקשת חברת הובלות לעכב את החלטת מנהל מע"מ לבטל את רישומה כעוסק: נפלו פגמים בזכות הטיעון שלה - פס"ד סטולרמן הובלות ולוגיסטיקה

בית המשפט המחוזי קיבל את בקשתה של חברת הובלות לעכב את החלטתו של מנהל מע"מ לבטל את רישומה כעוסק. נקבע כי נפלו כמה פגמים מהותיים בהתנהלותו של מנהל מע"מ טרם מתן ההחלטה בדבר ביטול רישומה של המערערת כעוסק, ובשל פגמים אלו מנע מנהל מע"מ מהמערערת את זכות הטיעון שלה באופן שפגע בה באופן מהותי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
הוספת הוצאות חדשות בעת הגשת השגה ותיקון שומת מס שבח

אם מגישים השגה בהתאם להוראות סעיף 87 אפשר לכרוך יחד עמה גם את ההוצאות החדשות, אך דרך המלך היא בבקשה לתיקון שומה .

לתשובה מאת עו"ד אבישי מלכא - לחץ כאן
 
חברת ארנק - האם החזקה האמורה בסעיף 62א(א)(3) היא חזקה חלוטה או חזקה הניתנת לסתירה

עמדת רשות המסים כפי שהיא באה לידי ביטוי הן בקובץ הפרשנות לפקודה והן בחוזר מס הכנסה 10/2017, היא כי מדובר בחזקה חלוטה שאינה ניתנת לסתירה, ואולם ייתכן כי במקרה שבו המסד העובדתי יהיה מתאים ובהתאם ולפרשנויות שונות בעתיד – בית המשפט יפסוק אחרת.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) איילת הלל בירנצויג - לחץ כאן
 
בחירת מסלולי מיסוי לבני זוג ישראלים על הכנסות מהשכרת נדל"ן בארצות הברית

יחיד שיש לו הכנסות פסיביות מהשכרת מקרקעין מחוץ לישראל רשאי לבחור בין שני מסלולים מרכזיים: 1. מסלול 15% (לפי סעיף 122א לפקודת מס הכנסה) . במסלול זה המס לתשלום יהיה בשיעור קבוע של 15%, ללא ניכוי הוצאות (למעט הוצאות פחת) וללא זיכוי מס ששולם בחו"ל (זיכוי שניתן לפי חלק י' פרק שלישי לפקודת מס הכנסה).. 2. מסלול מס שולי (לפי סעיף 121 לפקודת מס הכנסה) המס השולי על הכנסה משכירות יחושב לפי מדרגות הכנסה שאינה מיגיעה אישית.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח רחלי גוז-לביא - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית