מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1417 - 06/01/2022

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 6.1.22

 
מאמרי מומחים
 
צו לצמצום השימוש במזומן (הארכת הוראת השעה לעניין שימוש במזומן בעסקאות עם תושבי האזור או תושבי המועצה הפלסטינית) התשפ"ב 2021

שר האוצר האריך את תוקפה של הוראת השעה (שתוקפה פג ביום 31.12.2021) עד ליום 31.12.2022. הוראת השעה קובעת על פי החוק לצמצום השימוש במזומן כי לא תחול על תשלומים במזומן שניתנים / מתקבלים מתושבי הרשות הפלסטינית.

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הוראות למתן פטור מניכוי מס במקור ממשיכת סכומים מקופת גמל לבעלי הכנסות נמוכות - הארכת תוקף

רשות המסים פרסמה הארכת תוקף עד ליום 31.12.2023 להנחייתה בנושא: הוראות למתן פטור מניכוי מס במקור ממשיכת סכומים מקופת גמל לבעלי הכנסות נמוכות"

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
ועדת הכספים אישרה את עדכון שיעור ההפחתה בשווי השימוש ברכב חשמלי

ועדת הכספים אישרה את עדכון שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעלי הנעה מתקדמת (היברידית, פלאג-אין וחשמלית) לשנים 2022 - 2025. בהתאם לתקנות שאושרו, שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעל הנעה היברידית ימשיך לעמוד על 500 שקלים. שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעל הנעת פלאג-אין ימשיך לעמוד על 1,000 שקלים. שיעור ההפחתה בשווי השימוש בכלי רכב בעל הנעה חשמלית יעמוד עד סוף שנת 2025 על 1,200 שקלים, לעומת 1,000 שקלים לפני העדכון.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הארכת הטבת המס ליישובי עוטף עזה

הטבות המס לתושבי עוטף עזה יוארכו לראשונה בארבע שנים נוספות, תקודם חקיקה בהליך מהיר בכנסת לאחר שאושרה בוועדת שרים לחקיקה בשבוע שעבר. עם השלמת החקיקה הצפויה במהלך ינואר, תודיע רשות המסים על האפשרות לפנות לקבלת אישורי תיאום מס מעודכנים. יובהר כי ההטבות הכלולות במסגרת הצעת החוק המקודמת הינן זהות להטבות שניתנו עד ה-31.12.2021 ולא חל בהן שום שינוי.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הארכת תוקף אישור ניכוי מס במקור בעת משיכה מוקדמת מקופת גמל

לאור שאלות חוזרות ובמטרה להקל על ציבור הנישומים, הריני להודיעכם כי אישורי ניכוי מס ממשיכה מוקדמת מקופת גמל שהופקו עבור שנת המס 2021, יהיו בתוקף עד ליום ה-31 בינואר 2022, ובלבד שהתשלום יבוצע על ידי קופת הגמל עד למועד זה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
מושב נהלל לא יוכל לנכות מס תשומות מתשלומי דמי היוון עבור נחלות ששילמו מתיישבים לרמ"י - פס"ד מושב נהלל

בית המשפט המחוזי דחה את עמדתו של מושב נהלל כי יש להתיר לו לנכות מס תשומות מתשלומי דמי היוון ששולמו לרמ"י עבור נחלות. נקבע כי אין מדובר בתשלום עבור החלק החקלאי אלא עבור חלק המגורים בלבד, ומשכך ברור כי אין מדובר בהוצאה שהוצאה במסגרת עסק המתנהל בנחלות ועבור העסק.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
התקבלה בקשת חברת הובלות לעכב את החלטת מנהל מע"מ לבטל את רישומה כעוסק: נפלו פגמים בזכות הטיעון שלה - פס"ד סטולרמן הובלות ולוגיסטיקה

בית המשפט המחוזי קיבל את בקשתה של חברת הובלות לעכב את החלטתו של מנהל מע"מ לבטל את רישומה כעוסק. נקבע כי נפלו כמה פגמים מהותיים בהתנהלותו של מנהל מע"מ טרם מתן ההחלטה בדבר ביטול רישומה של המערערת כעוסק, ובשל פגמים אלו מנע מנהל מע"מ מהמערערת את זכות הטיעון שלה באופן שפגע בה באופן מהותי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
הוספת הוצאות חדשות בעת הגשת השגה ותיקון שומת מס שבח

אם מגישים השגה בהתאם להוראות סעיף 87 אפשר לכרוך יחד עמה גם את ההוצאות החדשות, אך דרך המלך היא בבקשה לתיקון שומה .

לתשובה מאת עו"ד אבישי מלכא - לחץ כאן
 
חברת ארנק - האם החזקה האמורה בסעיף 62א(א)(3) היא חזקה חלוטה או חזקה הניתנת לסתירה

עמדת רשות המסים כפי שהיא באה לידי ביטוי הן בקובץ הפרשנות לפקודה והן בחוזר מס הכנסה 10/2017, היא כי מדובר בחזקה חלוטה שאינה ניתנת לסתירה, ואולם ייתכן כי במקרה שבו המסד העובדתי יהיה מתאים ובהתאם ולפרשנויות שונות בעתיד – בית המשפט יפסוק אחרת.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) איילת הלל בירנצויג - לחץ כאן
 
בחירת מסלולי מיסוי לבני זוג ישראלים על הכנסות מהשכרת נדל"ן בארצות הברית

יחיד שיש לו הכנסות פסיביות מהשכרת מקרקעין מחוץ לישראל רשאי לבחור בין שני מסלולים מרכזיים: 1. מסלול 15% (לפי סעיף 122א לפקודת מס הכנסה) . במסלול זה המס לתשלום יהיה בשיעור קבוע של 15%, ללא ניכוי הוצאות (למעט הוצאות פחת) וללא זיכוי מס ששולם בחו"ל (זיכוי שניתן לפי חלק י' פרק שלישי לפקודת מס הכנסה).. 2. מסלול מס שולי (לפי סעיף 121 לפקודת מס הכנסה) המס השולי על הכנסה משכירות יחושב לפי מדרגות הכנסה שאינה מיגיעה אישית.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח רחלי גוז-לביא - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
 
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
סדנת ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
PQ + Pivot Table
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
השתלמות מע"מ
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיווח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
סדרת הרצאות לפורום העשרה פנסיונית
קרן פנסיה מול ביטוח מנהלים, קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, חסכונות והשקעות בתקופה של העלאות ריבית וחוסר וודאות, ניהול ההון האישי - כיצד גם בזמנים קשים אנשים מתעשרים?
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
 
Excel ביניים אחה"צ ב-ZOOM
קורס של 4 מפגשי אחה"צ ב-ZOOM - תחילת הקורס במרץ / ספטמבר
 
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
קורס של 3 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס ביוני / נובמבר
 
ניהול ספרים
תיעודי פנים חוץ, תעודות משלוח, חשבונית מס, חשבונית מס מרכזת, בקשות להקלה בניהול ספרים, ניהול ספרי חשבונות ממוחשבים ועוד. אי עמידה בהוראות ניהול ספרים מהווה עילה לפסילת ספרי החשבונות ועל כן חשוב מאד להתעדכן!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
קורס בן שישה מפגשים בZOOM, תחילת הקורס במרץ / יוני / נובמבר
 
Excel ביניים ב- ZOOM
קורס של 4 מפגשי בוקר ב-ZOOM - תחילת הקורס בפברואר / יוני / אוקטובר / דצמבר
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית