מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1414 - 27/12/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 27.12

 
מאמרי מומחים
 
סקירת ה"קודים" המספריים הנפוצים שנקבעים בביקורת ניהול ספרים ע"י רשות המסים

סקירת הקודים הנפוצים העולים בביקורת ניהול ספרים ע"י אחראי ניהול ספרים על פי הקשרם . חלק מהקודים הם "זמניים", שלאחריהם מתקיים תהליך כלשהו של ערר ו/או בירור טרם הפיכתם "סופיים", וחלק מהם "סופיים" מלכתחילה. כמו כן, כל ביקורת ותוצאותיה, גם אם הייתה תקינה, מצטרפת ל"היסטוריה" של העוסק, ומשמשת כרקע, חיובי או שלילי, בכל בדיקה עתידית בתיק

למאמר מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
סוף שנת 2021 בהיבט הביטוח הלאומי נקודות לתשומת לב ברגע האחרון

רו"ח אורנה צח פרסמה תקציר לסוף השנה בהיבט הביטוח הלאומי. בדגש על נקודות שכדאי לשים לב אליהן עוד לפני סוף שנת המס

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: עדכון נוהל מתן אורכות להגשת דוחות לשנת המס 2020 - יחידים וחברות הסדר האורכות למייצגים

פורסמה ברשות המיסים הודעתו של מר שלמה אוחיון בנושא "עדכון נוהל מתן אורכות להגשת דוחות לשנת המס 2020 – יחידים וחברות הסדר האורכות למייצגים" ההודעה מדגישה כי מנהל רשות המסים, מר ערן יעקב, החליט על שינוי מכסת האורכות להגשת הדוחות לשנת-המס 2020, לחברות וליחידים, וכן על דחיית מועד המדידה בהתאמה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה בקשה לעיכוב הליכי גבייה נגד נישום שערעורי המס שהגיש נדחו: לא תמך את טענותיו בנוגע למצבו הכלכלי - פס"ד שמלוב אזריה

בית המשפט העליון דחה בקשה לעיכוב הליכי גבייה נגד נישום שערעורי המס שהגיש נדחו. נקבע כי מאחר שהנישום כלל לא תמך את טענותיו בדבר מצבו הכלכלי הקשה באסמכתאות הנדרשות, הרי לא הוכח כי מאזן הנוחות מטה את הכף אל עבר קבלת הבקשה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
טעות של עורך הדין במועד הגשת ערעור הובילה למחיקתו - פס"ד א.א אביבה אלזמי

בית המשפט העליון אישרר החלטת רשם למחוק ערעור על פסק דינה של ועדת הערר לפי חוק מיסוי מקרקעין, בשל הגשתו באיחור. נקבע כי המערערים נסמכו על תקנה 13 לתקנות מיסוי מקרקעין שלפיה עמדו לרשותם 60 ימים להגשת הערעור. למול התקנה ניצב סעיף 90 לחוק מיסוי מקרקעין אשר הוראותיו גוברות, והוא מורה כי על החלטתה של ועדת ערר ניתן לערער תוך 45 יום.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
דיווח על הכנסות תושב ישראל בשנים שבהן היה סטודנט בחו"ל ולא נחשב תושב ישראל ובשנה שחזר לישראל באמצע שנת המס

בשנת 2020, ובהנחה שאינו תושב ישראל, אין לכלול את הכנסתו בדוח, ויש לציין שהוא תושב חוץ. בשנת 2021, לעניין התקופה שעד למועד חזרתו לישראל יש לבדוק האם הוא מקיים את אחת משתי החזקות המספריות הכלולות בהגדרת "תושב ישראל" בסעיף 1 לפקודה, ועדיין טוען לתושבות חוץ באותה שנה- עליו לסמן את הרובריקה הרלוונטית לעניין זה בראשית הדוח וכן להגיש טופס 1348 (הצהרת תושבות).

לתשובה מאת רו"ח ומשפטן אייל סנדו - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית