מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1408 - 06/12/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס

 
מאמרי מומחים
 
התמודדות עם הטענות העיקריות לדחיית מענקי הקורונה

נראה כי רשות המסים מנסה להמציא מחדש את החוק בנושא מענקי קורונה. משכך, לפי שיטתה, קיבלו בעלי עסקים רבים הודעות על דחייה מלאה או חלקית של בקשותיהם לקבלת מענקי הקורונה. ואולם לנו ולוועדות ערר קורונה יש תשובות לרשות המסים. הטענות העיקריות המועלות על ידי רשות המסים בבואה לדחות את בקשות העוסקים לקבלת מענק קורונה או כבסיס לדרישתה להשבת כספי המענקים שכבר ניתנו, באופן מלא או חלקי, והתשובות שלנו ושל ועדות ערר קורונה, הן כדלקמן.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה; עו"ד שחר נח - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
תוספת מספר 1 להוראת ביצוע מיסוי מקרקעין מספר 1/2001הנדון: שינוי מדרגות מס רכישה לרוכשי דירת מגורים נוספת

בהתאם להוראות סעיף 9(ג1ו) לחוק רוכש של דירת מגורים שאינה דירתו היחידה מיום 28.11.21 ועד 15.1.2022 יחוייב במס רכישה בהתאם למדרגות להלן.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בית המשפט העליון דחה עתירה נגד רשות המסים שהוגשה בגין חיוב בתשלום עבור כרטיס חכם המשמש לקבלת שירותים על ידי מייצגים ברשות המיסים ללא הסמכה כחוק – פס"ד משה הר שמש

העתירה שלפנינו מוקדה, בכתב הטענות האחרון שהגיש העותר ביום 4.7.2021, בטענה כי הסכום המשולם (לחברות חיצוניות) עבור שימוש בכרטיס חכם לצורך קבלת שירותים על ידי מייצגים ברשות המיסים, הוא אגרה או מס ואין לגבות תשלום זה בהעדר הסמכה. בקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה על ידי העותר והעלתה טענה משפטית זהה, נדחתה על ידי בית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים, וערעור על פסק הדין נדחה על ידי בית משפט זה (עע"ם 7086/18 הר שמש מושב שיתופי בע"מ נ' מנהל רשות המיסים (16.9.2019)).

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
חברות שניהלו עסקאות בסכום של 66 מיליון ש"ח ללא תיעוד לא תוכלנה לנכות מס תשומות – פס"ד חלמיש צור דלקים ושמנים בע"מ

בית המשפט המחוזי דחה ערעור של שתי חברות שסחרו בדלק על החלטת מנהל מע"מ שלא להתיר להן ניקוי מס תשומות. נקבע כי תשלום במזומן בהיקף אדיר, ללא הצגת קבלות, מקשה ואינו מאפשר ביקורת של ממש על אודות נתיב הכסף. לכך מצטרפים היעדר ביקורת על נתיב הדלקים באין תעודות משלוח, כמו גם אי ניהול ספרים כנדרש.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי רווח הון מניירות ערך הנסחרים בארצות הברית בידי תושב ישראל

בהתאם לסעיף 15 לאמנה בין ממשלת ישראל ובין ממשלת ארצות הברית של אמריקה לגבי מסים על הכנסה, יחול פטור ממס במדינת המקור למעט חריגים ואילו המס ישולם רק במדינת התושבות, קרי ישראל. ישנם כמה מקרים שבהם לא יחול פטור במדינת המקור (ארצות הברית), לדוגמה: ככל ששיעור ההחזקה במניות ב-12 החודשים שקדמו למכירה הוא לפחות 10% - המניה מבטאת השקעות במקרקעין בארצות הברית.במקרים אלו זכות המיסוי הראשונית היא למדינת המקור וזכות המיסוי השיורית למדינת ישראל

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) בועז כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית