מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1405 - 29/11/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 29.11

 
מאמרי מומחים
 
אף שבוטלה תושבות עובד בשנים קודמות, לא הושבו דמי ביטוח הבריאות ששולמו בגינו

בית הדין האזורי דחה ביום 12/11/2021 את תביעתה של חברת אי. אס. די. אינטרנשיונל סקיוריטי אנד דיפנס סי, להחזר דמי ביטוח בריאות לשנים שבהן קבע הביטוח הלאומי כי העובד המבוטח לא היה תושב ישראל.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן; רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
מפת היישובים בתחום אזור פיתוח א' לפי החוק לעידוד השקעות הון

משרד הכלכלה והתעשייה והרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה פרסמו את מפת היישובים הנמצאים באזור פיתוח א' לפי החוק לעידוד השקעות הון

לחוזר משרד התעשייה המסחר והתעסוקה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחו ברובם ערעורי מס שהגישה חברת טבע: יתרות הזכות הקיימות בספריה לטובת החברות הבנות מהוות דיווידנד - פס"ד טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ

נדחו ברובם ערעוריה של חברת טבע שעסקו בין היתר בשאלה כיצד יש לראות את יתרות הזכות הקיימות לטובת החברות הבנות בספרי טבע, כתוצאה מניהול חשבונות בנק משותפים. נקבע כי העובדה כי חשבון משותף נוצר "מטעמי נוחות" ותוך השגת "יתרון לגודל", ובאותו אופן ומאותם נימוקים מפוצלות ההכנסות וההפסדים בין חברת האם והחברות הבנות, אינה מצדיקה התעלמות מהמהות הכלכלית האמיתית של הפעולה שבה מדובר.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
התקבל בחלקו ערעורו של הרב איפרגן: סכום של למעלה מ-14 מיליון ש"ח יופחת מסכום השומות שהוצאו לו - פס"ד איפרגן

בית המשפט המחוזי קיבל בחלקו את ערעור המס שהגיש הרב איפרגן. נקבע כי יש לקבל את עמדת הרב ולראות בסכומים הנקובים בתצהירו הכנסה של עמותות החסד, שבשמן הוא פועל כמעין צינור להעברת כספי עמותות החסד מהתורמים. במסגרת הערעור נקבע כי יש להפחית מסכום השומות לשנות המס הרלוונטיות אשר עומד על 43,863,453 ש"ח, סך כולל של 14,279,388 ש"ח.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 259) פטור ממס על מענק לזוכה בתחרות במסגרת המשחקים האולימפיים או הפאראלימפיים (התשפ"ב) -2021

פורסמה ברשומות הצעת חוק תיקון פקודת מס הכנסה במסגרתה יקבע פטור ממס על מענקים לזוכים בתחרות אולימפיות. במצב החוקי הקיים, נכלל מענק ששילם הוועד האולימפי בישראל לספורטאי בשל זכייה במשחקים האולימפיים או המשחקים הפאראלימפיים, בהכנסתו החייבת של הספורטאי לפי פקודת מס הכנסה. במטרה לתמוך בספורטאים המייצגים את ישראל וזוכים להישגים במשחקים האולימפיים או במשחקים הפאראלימפיים, מוצע לפטור ממס הכנסה מענק המשולם לספורטאי בשל זכייה במקום הראשון, השני השלישי בתחרויות אלה.

לתיקון הפקודה - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
שיעורי מס חברות מופחתים למפעל מועדף הפותח משרד בצפון הארץ

החוק לעידוד השקעות הון, קובע שיעורי מס חברות מופחתים למפעל מועדף ו/או למפעל טכנולוגי הממוקם ופועל באזור המסווג על פי הוראות החוק כאזור פיתוח א'.

לתשובה מאת רו"ח יוסי ירון - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית