מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1394 - 25/10/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 25.10

 
מאמרי מומחים
 
הטבות מס בתזכיר החוק לעידוד תעשיות עתירות ידע - חוק האנג'לים החדש

חוק המדיניות הכלכלית קבע סוגים שונים של הטבות מס אשר נקבעו כהוראת שעה שהסתיימה ביום 31/12/2019. השקעות שבוצעו במהלך שנות המס 2020 ו-2021 כבר לא יכלו ליהנות מההטבות לפי חוק זה. לאחרונה פורסם תזכיר חוק לעידוד תעשיות עתירות ידע, אשר אמור להיכנס לתוקף ביום 1/1/2022 ויחול, כהוראת שעה, עד ליום 31/12/2025. התזכיר קובע הטבות מס שונות שלכל אחת הן מטרות שונות: חוק האנג'לים החדש , שחלוף מניות, מניעת כפל הטבות, התרת השקעה במניות כהוצאה, פטור מריבית למוסד פיננסי זר על הכנסתו מריבית, דמי ניכיון או הפרשי הצמדה שהוא נדרש לשלם בישראל בשל הכנסתו ממתן הלוואה לחברה טכנולוגית ישראלית.

למאמר מאת רו"ח יוסי ירון - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
תזכיר חוק לעידוד תעשייה עתירת ידע, התשפ"ב-2021

תזכיר חוק לעידוד תעשייה עתירת ידע, התשפ"ב-2021

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ברובו ערעור נישומים בטענה כי גידול הון בלתי מוסבר של כ-3 מיליון ש"ח מקורו בכספים שקיבלו במתנה - פס"ד להיאני

בית המשפט המחוזי דחה ברובו ערעור נישומים שטענו כי הפרש הון בלתי מוסבר מקורו בכספים שהתקבלו מבני משפחה. נקבע כי הטענה מטילה נטל כבד ביותר על כתפיהם להסביר את גידול ההון, ואין די באמירות בתצהיר, היכן שרף ההוכחה הנדרש הוא גבוה, ומצריך ראיות אובייקטיביות וכבדות משקל כדי להרימו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
הכרה בהוצאה בחברה בגין פוליסת אובדן כושר עבודה לבעל שליטה שלא במסגרת חברה

ניתן לבצע ביטוח אי כושר עבודה בפוליסה נפרדת מפוליסת המנהלים. לעניין התרת ההוצאה, סעיף 32(14) לפקודת מס הכנסה קובע את הכללים אשר בהתקיימם תותר ההוצאה בעבור רכישת ביטוח לאי כושר עבודה גם אם נרכשה בנפרד מפוליסת המנהלים.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
משיכה מקופת גמל להשקעה בידי יורש של נפטר

משיכה בסכום חד-פעמי מחשבון בקופ"ג להשקעה ע"ש עמית שנפטר ע"י מוטב חייבת במס בשיעור של 25% מהתשואה הריאלית שנצברה על הכספים החל ממועד הפקדתם ע"י העמית שנפטר ועד למועד משיכתם ע"י המוטב. עם זאת, המוטב רשאי להעביר כספים אלו ל"חשבון חדש בקופת גמל להשקעה" על שמו. במועד העברת הכספים לא יחול חיוב במס, ואילו במועד המשיכה בסכום חד-פעמי מהחשבון החדש הנ"ל יחול חיוב במס בשיעור של 25% מהתשואה הריאלית שנצברה על הכספים החל ממועד הפקדתם ע"י העמית שנפטר בחשבונו ועד למועד משיכתם מהחשבון החדש הנ"ל ע"י המוטב

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
דין אי עמידת רשות המסים בתחומי הזמן לקבלת החלטה על השגה שהוגשה בגין מענקי קורונה

אנו עדים לכך שרשות המסים אינה מקפידה על סדר הזמנים שבחוק. התנהלות זו זכתה אף זכתה לביקורת מצד ועדות הערר. כך למשל, בעניין ועדת הערר בתיקי ערר 1023-21 ו-1024-21 בעניין כ.מ. סלאמה יזמות עסקית בע"מ נ' רשות המסים, הביעה הוועדה את חוסר הנחת העולה מהתנהלות המשיבה, אשר אינה מקיימת את הוראות החוק והחלטת הממשלה . נראה כי על אף שרשות המסים אינה עומדת בתחומי הזמן הקבועים בחוק ובהחלטת הממשלה, ועדות הערר משקיפות על כך בסלחנות ואינן דוחות את ההחלטה בהשגה רק בשל האיחור האמור.

לתשובה מאת רו"ח אפי לבקוביץ ועו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סוגיות בביטוח הלאומי
יום עיון מקיף המוקדש לסוגיות מרכזיות בביטוח לאומי איתן מתמודד ציבור המייצגים, רואי חשבון, יועצי מס, מנהלי חשבונות ויתר העוסקים בתחום. סקירת העדכונים החשובים לבעלי שליטה בחברות: חברות משפחתיות, חברות ארנק, דמי אבטלה לבעלי שליטה וקרוביהם ועדכונים על תיקוני חקיקה ופסיקה
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית