מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1392 - 18/10/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 18.10

 
מאמרי מומחים
 
היכונו להעלאת מס רכישה על דירת מגורים נוספת

יובהר כי העלאת מס הרכישה הצפויה אינה רלוונטית לרוכש דירת מגורים שזו דירתו היחידה ואין לו דירה אחרת, אלא לרוכשי דירת מגורים נוספת, אשר עבורם יהווה השינוי הכבדה משמעותית בהשוואה לחבות המס אשר חלה עליהם כיום. משקיעים - כדאי להזדרז ולרכוש דירות לפני העלאת מס הרכישה. כך גם למתכוונים להעביר דירות במתנה לקרובי משפחה שיש להם כבר דירה קיימת.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
ארכה להגשת תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות ומענק הוצאות לעסק קטן עבור החודשים מאי יוני 2021

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, החליט על מתן ארכה עד ה- 31 באוקטובר 2021, להגשת תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות ומענק הוצאות לעסק קטן עבור החודשים מאי יוני 2021.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בניגוד לעמדת פקיד שומה התקבלה בקשת נישום המתגורר בניו זילנד להעיד באמצעות היוועדות חזותית

בית המשפט המחוזי קיבל בקשה של נישום המתגורר מעבר לים כי חקירתו וחקירת עד מטעמו תיעשה באמצעות היוועדות חזותית. נקבע כי ההצעה לדחות את דיון ההוכחות עד להיחלשות מגפת הקורונה אינה תואמת את תכליתן של התקנות. גביית העדויות באמצעות היוועדות חזותית מגשימה את מטרת התקנות ליעילות ולכיבוד הזמן השיפוטי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
בית הדין הארצי דחה ערעור של נכה לגבי קביעת אחוז נכותו כפי שהוחלט בוועדה הרפואית

בית הדין הארצי לעבודה דחה את ערעורו של נכה שהוגש בגין פסיקת בית הדין האזורי בחיפה שדחה את ערעורו לגבי החלטת הוועדה הרפואית לעררים לפי סעיף 9(5) לפקודה שקבעה את נכותו בגין מחלת הלימפומה ברמיסיה לפי פריט הליקוי העדכני ולא לפי פריט הליקוי הקודם ששימש את הרופא המוסמך בשנת 2011 עת קבע את נכותו של המערער במסגרת תביעה קודמת לנכות כללית. בית-הדין הארצי לעבודה דחה כאמור את ערעורו של הנכה וקבע, כי נישום אמנם רשאי לבחור אם לעתור לאימוצו של "אחוז נכות" שנקבע מכוח אחד החוקים הנקובים בסעיף 9(5) לפקודה, אך ככל שבחר לבקש אימוץ כאמור – הוא אינו יכול לפַצל באופן מלאכותי את קביעת הוועדה הרפואית עליה הוא מבקש להסתמך, באופן שיאמץ רק את החלקים מתוכה שנוחים לו ולגבי חֵלקם האחר יבקש להיבדק על-ידי ועדת מס הכנסה.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
הוצאת חשבונית על ידי רשות מקרקעי ישראל לחברה שרוכשת ממנה קרקע

רשות מקרקעי ישראל רשומה כ"עוסק", לצורכי חוק מס ערך מוסף ולכן חייבת בהוצאת חשבונית מס כדין. שאלת ניכוי מס התשומות תלויה בשימוש שלשמו נרכש הנכס, כדלהלן: מס ערך מוסף הוא המס המוטל על הערך שנוסף לכל יחידה כלכלית במשק עקב ביצוע פעילות מסחרית, והוא בלבד.

לתשובה מאת עו"ד קרן מרציאנו - לחץ כאן
 
חישוב תקופת הבעלות במקרקעין לצורך ביצוע פריסה של מס השבח

נראה כי לאור פס"ד גוטצייט והחלטת מיסוי 5825/12, ייתכן שיהיה ניתן להגן על עמדה ולפיה בחישוב תקופת הבעלות במקרקעין לצורך ביצוע פריסה של מס השבח יש להביא בחשבון גם את תקופת הבעלות במניות החברה.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח שלומי טבח - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
מענקי קורונה, לא סוף סיפור.
רבים מכם או מהלקוחות שלכם לא קבלו מענקי הוצאות קבועות או שקבלו בחסר או נדרשים להחזיר את המענקים בימים אלו. אנו כאן כדי לעשות לכם סדר ולהדריך אתכם כיצד לסייע ללקוחות או לסייע לכם. השגה או ערר נכונים ישפיעו על המענק אותו תקבלו בסכומים של עשרות ומאות אלפי שקלים.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סוגיות בביטוח הלאומי
יום עיון מקיף המוקדש לסוגיות מרכזיות בביטוח לאומי איתן מתמודד ציבור המייצגים, רואי חשבון, יועצי מס, מנהלי חשבונות ויתר העוסקים בתחום. סקירת העדכונים החשובים לבעלי שליטה בחברות: חברות משפחתיות, חברות ארנק, דמי אבטלה לבעלי שליטה וקרוביהם ועדכונים על תיקוני חקיקה ופסיקה
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
מטבעות דיגיטליים ונכסים קריפטוגרפיים
לאורך תקופה ארוכה אנו עדים לגידול העצום בשווי השוק של מטבעות דיגיטליים ולהתפתחות של נכסים קריפטוגרפיים אחרים, דבר שמהווה הזדמנות עסקית ליזמים ואפיק השקעה אטרקטיבי למשקיעים. טובי המומחים בתחום ביום עיון ייעודי לציבור המשקיעים או מייצגיהם ירצו בהיבטי מיסוי, חקיקה, ביקורת, חשבונאות ופרקטיקה בהגשת דוחות.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM (ערב)
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
ניהול ספרים יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית