מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1366 - 15/07/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 15.7

 
מאמרי מומחים
 
הגשת ערר על מענקי קורונה - דע את זכויותיך

החל בראשית המשבר יצאה המדינה בתוכנית מענקים לציבור העוסקים ובמרכזה מתן פיצוי על ההוצאות הקבועות שהמשיך העסק להוציא במהלך המשבר. בפועל נבחרה נוסחה מסורבלת לחישוב הפיצוי. החקיקה שעמדה בבסיס הפיצוי קבעה כי מי שלא קיבל מענק בהתאם לבקשתו רשאי להגיש השגה, ואם השגתו לא התקבלה קמה לו הזכות להגיש ערר לוועדת ערר שהוקמה במיוחד לנושא זה. ועדת הערר מורכבת מאנשי פרקטיקה, שופטים לשעבר, רואי חשבון ועורכי דין.

למאמר מאת רו"ח אפי לבקוביץ'; עו"ד, רו"ח מאורי עמפלי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
בדיקת זכאות למענקי סיוע ואפשרות להשבת מענקים ששולמו ביתר

שירות זה נועד להציג סיכום של המענקים ששולמו ומתן אפשרות להשבת המענקים ששולמו ביתר, למרות שלא הייתה ירידה במחזור העסקי בשיעור הנדרש על פי החוק וכן מתן אפשרות לנמק את הזכאות למענק למרות אי הירידה במחזור העסקאות בשיעור הנדרש.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
לראשונה מייצגים יוכלו לפרוס באופן מקוון את התשלום התקופתי למע"מ עבור לקוחותיהם

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, החליט על מתן אפשרות למייצגים לבצע פריסה של עד 3 תשלומים לדוחות תקופתיים המוגשים למע"מ במועד, באופן מקוון, באמצעות הרשאה לחיוב חשבון וללא צורך באישור מראש או הגעה פיזית למשרד מע"מ האזורי

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
נפתחה האפשרות להגשת בקשות למענקי מאי -יוני 2021 לעצמאים ובעלי שליטה ולעסקים קטנים

באתר רשות המסים נפתחה האפשרות להגשת בקשות לקבלת "מענק הסיוע לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה" אשר מחזור הפעילות שלהם בחודשים מאי-יוני 2021 נפגע בשל התפרצות נגיף הקורונה בלפחות 40%, לעומת מאי-יוני 2019. נזכיר כי בהמשך לתיקון לחוק שפורסם ב-18 במרץ 2021, סכומי המענקים יחושבו לפי ההכנסה החייבת הגבוהה יותר בשנים 2018 או 2019. בנוסף, נפתחה היום הגשת הבקשות ל"מענק הוצאות לעסק קטן" לעצמאים יחידים עם מחזור שנתי של עד 300 אלף ₪, אשר מחזור הפעילות שלהם בחודשים מאי-יוני 2021 נפגע לפחות ב- 25%, לעומת התקופה המקבילה ב- 2019. מדובר במענקים האחרונים בסדרת המענקים לעצמאים ולעסקים קטנים המחולקים במסגרת תכנית "רשת ביטחון כלכלית". בהתאם לתיקון חקיקה מינואר 2021, מענק ההשתתפות בהוצאות קבועות עבור תקופת מאי יוני, ישולם בגובה חצי מסכום הזכאות המקורי. מענק הסיוע לעצמאים ובעלי שליטה ישולם בגובה סכום הזכאות המלא.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הנדון: מענק הוצאות לעסק קטן ומענק לעצמאים ובעלי שליטה

בשבועות האחרונים, פתחה רשות המסים מערכת חדשה המאפשרת לבעלי העסקים לבדוק את זכאותם למענקי הקורונה שקיבלו, ולהשיב באופן וולונטרי מענקים ששולמו להם ביתר. בעלי עסקים אשר יסדירו את השבת המענקים ששולמו להם ביתר עד ליום 31/8/2021, יהיו זכאים לפריסה של החוב עד ליום 31/12/2022 (פריסה של עד 18 תשלומים).

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
סיפורי בדים: נדחה ערעור נישום בעל חנות בגדים על פסילת ספריו - פס"ד דרעי

בית המשפט המחוזי דחה ערעור של נישום בעל חנות בגדים על החלטת פקיד השומה לפסול את ספריו מחמת אי רישום תקבול. נקבע כי מדובר במאות המחאות פתוחות, בסכומים ההולמים את אופי העסק, שנפדו בצ'יינג' חלף פדייתם בבנק, מבלי שהומצא סרט הקופה הרלוונטי לאותם תקבולים – מקבץ נסיבות שמטיל צל כבד על גרסת המערער.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
הליכי הצהרה בידי נאמן שמונה בחברה פרטית שהחליטה על פירוק מרצון

במסגרת פירוק מרצון מצהירים בדרך כלל כי לא קיימים חובות לחברה כלפי צדדים שלישיים, וכן יש למנות נאמן לחברה. בדרך כלל ממונה עורך הדין של החברה, בעל המניות בחברה או דירקטור. בעבר היה קיים שלב שבו כשהתקבלה ההחלטה - היא היתה מועברת לרשם החברות ורק לאחר זמן היה ממונה מפרק לחברה שהיה מצהיר על אי קיום חובות וכו'.כיום תוקנו ההוראות ומדובר בהליך קל וקצר יותר וזהות מהפרק יכולה להתקבל כבר באותה החלטה על פירוק החברה.

לתשובה מאת ד"ר (עו"ד) אריה ליבוביץ' - לחץ כאן
 
מבחן התושבות לצורך דיווח ומיסוי בישראל לעוסק עצמאי שעבר לחו"ל באמצע השנה

על פי הדין הפנימי, כדי שיחיד ייחשב תושב ישראל בשנה מסוימת, על מרכז חייו להיות בישראל. מבלי להיכנס לעומקו של מבחן מרכז החיים, עמדת רשות המיסים היא כי ככלל, עזיבת ישראל לתקופה קצובה של פחות מארבע שנים, משמעה שהנישום לא ניתק את תושבותו.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) אבי פרידמן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל נתון - סטריפ למטה