מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1351 - 27/05/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 27.5

 
מאמרי מומחים
 
זכאות לקצבת אזרח ותיק על אף שהות מהותית בחו"ל

בית הדין האזורי קיבל ביום 1 במאי 2021 את תביעתו של יצחק צ'פניק וקבע כי בהגיעו לגיל פרישה היה תושב ישראל, על אף שהותו הממושכת בחו"ל, ולכן הוא זכאי לקצבת אזרח ותיק.

למאמר המלא מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן; רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
טיוטת תקנות לפיצויים לעסקים - שומר חומות- תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים ) (נזק מלחמה ונזק עקיף) התש ל"ג 1973

בתקנות אלו מוצע לתקן את תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים ) (נזק מלחמה ונזק עקיף) התש ל"-ג 1973 על מנת לקבוע מנגנוני פיצוי בגין נזקים עקיפים שנגרמו במהלך מבצע "שומר החומות" בתקופה שמיום 10.05.2021 עד יום 21.05.202 . מוצע לקבוע כי הפיצוי יינתן במתווים חלופיים המוכרים ממבצעי לחיה קודמים.

לחוזר משרד האוצר - לחץ כאן
 
הטבת מס לתושבי הישוב קורנית - סעיף 11 לפקודת מס הכנסה - עדכון

בהמשך לפרסומנו בלוח הניכויים ינואר 2021 ברצוני לעדכן כי תושבי הישוב קורנית (סמל ישוב 1179) ממשיכים להיות זכאים להנחה ממס בהתאם לסעיף 11 לפקודת מס הכנסה בשיעור של 7% עד לתקרה של 131,640 ₪ עד ליום 31.12.2021. הישוב הנ"ל משתייך לנספח א' ולא לנספח ב' (הוראת שעה) כפי שפורסם בלוח הניכויים, לכן הסבת המס לא תפוג ב-6.7.2021.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הודעה למעסיקים בנוגע להארכת הפטור מתשלום דמי ביטוח עבור עובדים בחל"ת

אנו שמחים לבשר לכם שבעקבות תיקון בחוק, מעסיקים יהיו פטורים מתשלום דמי ביטוח עבור עובדים בחל"ת גם עבור חודשים מאי ויוני 2021, וזאת בנוסף לפטור שהיה בתקופת משבר הקורונה בחודשים אפריל 2020 עד אפריל 2021.

לחוזר המוסד לביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
העליון: סעיף 32(א) לפקודת סדר הדין הפלילי אינו כולל סמכות לתפיסת כספים בגין ביצוע עבירה של העלמת מס ככל שהיא עומדת בפני עצמה ואינה מהווה עבירת מקור – פס"ד עלי אבו ג'אבר

בית המשפט העליון קיבל ערר שעסק בתפיסת כספים של חשודים בעבירות העלמת מס. נקבע ברוב דעות כי סעיף 32(א) לפקודת סדר הדין הפלילי אינו כולל סמכות לתפיסת כספים בגין ביצוע עבירה של העלמת מס לפי סעיף 220 לפקודת מס הכנסה, ככל שהיא עומדת בפני עצמה ואינה מהווה "עבירת מקור".

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
התנגדות פקיד שומה לזימון עד מדינה באמצעות בית משפט כפי שביקש נישום שהורשע בהשמטת הכנסות מניהול מועדני הימורים – פס"ד אלמקיאס אורן

המערער הגיש בקשה לזימונו של עד באמצעות בית המשפט. עד זה שימש עד מדינה בהליך הפלילי שבמסגרתו הורשע המערער ביחד עם אחרים (להלן: "עד המדינה"). המשיב מתנגד לבקשה מהנימוקים שפורטו בתגובה שהוגשה מטעמו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
ועדת ערר לענייני קורונה – השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים – פס"ד נ.ע. גולדה בע"מ

החלטה שנתקבלה לגבי הגשת ערעור של חברה אשר במהלך שנת 2019 הגדילה את פעילותה ופתחה סניף נוסף. נוכח המגבלות שהוטלו על המשק, הפעילות באחד הסניפים נסגרה, ואולם הסניף שנותר פתוח הצמיח לחברה הכנסות בהיקף גבוה. השאלה שלפנינו היא כיצד יש לחשב את שיעור ירידת המחזורים של החברה בתקופות הזכאות הרלוונטיות, לצורך חישוב זכאותה של העוררת למענק בעד ההשתתפות בהוצאות קבועות.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חישוב תקרת הפטור ממס לפיצויי פיטורין למי שפרש זמן קצר לפני פטירתו

הואיל ומועד הפרישה מהעבודה חל לפני פטירת הנישום, כספי הפיצויים ייחשבו למענק פרישה ולא למענק עקב מוות, ולכן לא יינתן כפל פטור ממס לפי סעיף 9(7א)(ב) לפקודה. לפי חוזר מס הכנסה 10/2011, מענק הפרישה ייחשב להכנסתו של הנפטר ולכן האלמנה לא תוכל לקבל לגביו את הפטור לנכה לפי סעיף 9(5) לפקודה האישי שלה.

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
מיסוי ודיווח על הכנסת רופא ישראלי מהתמחות באוסטרליה על פי אמנת המס בין ישראל לאוסטרליה

מאחר שהרופא היה תושב ישראל טרם תקופת התמחותו, והיות שבמהלך תקופת התמחותו אין ודאות כי הוא עונה על הגדרת המונח "תושב חוץ" המצויה בפקודה, נניח לצורך התשובה במקרה דנן כי בהתאם להוראות הדין הפנימי בישראל וכן בהתאם לאמנה, הרופא נחשב תושב ישראל לצורכי מס במהלך תקופת שהותו והתמחותו באוסטרליה. הוראות האמנה בין ממשלת ישראל לבין ממשלת אוסטרליה בדבר מניעת מסי כפל ביחס למסים על הכנסה ומניעת התחמקות והשתמטות ממס, קובעות את אופן הטלת המס על הכנסות במקרים שבהם מעורבות שתי המדינות. האמנה בתוקף מיום 1.1.2020.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח אופיר לוי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
תלוש השכר
על כל מנהל בארגון שיש תחתי ועובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
עדכונים בשילוש הפיננסי - עבודה, מיסוי ופנסיה
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
תיקון 190 ופנסיה אופטימאלית חלופית
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל, מאיפה נכון לקבל קצבה? מסלולי קצבה? מתי להתחיל? יום העיון יעסוק בכל הקשור לתיקון 190 - נוסחת הקיזוז קצבה מזכה - קצבה מוכרת ועוד. וכן נעסוק במקדמי המרה לקצבה ובחירת חלופת הפנסיה האופטימאלית.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
מנהלות לשכה הן ליבת הידע והגורם המקשר בין מנהלי החברה לבין העובדים, הספקים והלקוחות. הן פועלות כדי לבצע תיאומים ולוודא כי החלטות המנהלים אכן מבוצעות הלכה למעשה. ביום עיון זה ריכזנו עבורכן מספר ממוקד של תחומים אשר יסייעו לכן לבצע את עבודתכן המאתגרת באופן היעיל, הנכון, והמועיל ביותר.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
קורס ייחודי למכללת חשבים בשיתוף היחידה האקדמי ללימודי תעודה והמשך 'הקריה האקדמית אונו'. קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
מכר - אוגוסט + ספטמבר עלינו
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
כל נתון - סטריפ למטה