מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1325 - 25/02/2021

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מב 25.2

 
מאמרי מומחים
 
הליכי שומה - יבוא שירותים מחו"ל, חשיפה לחבות במע"מ

ביום 10/2/2021 ניתנה החלטת בית משפט בעניין התאגיד העירוני לתיירות אילת (חברה לתועלת הציבור) בהליך ביניים שעניינו בקשות פרוצדורליות שונות. הסוגיה העיקרית בתיק, שתידון בהמשך בערעור עצמו, היא חבותו של התאגיד בע"מ בגין קבלת שירותים מאמנים זרים שהביא מחו"ל לאילת, להנעים את זמנם של תושבי אילת.

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
תקציר החלטות ועדות ערר לקבילות פנקסים לשנת 2020

רשות המסים פרסמה כמה החלטות של הוועדה לקבילוּת פנקסים לגבי עררים שהוגשו להכרעתה בסוגיות שלהלן: אי רישום תקבולים סמוך לקבלתם במאפייה שהיא דוכן בשוק; אי ניהול ספר לקוחות בעסק האדריכלות, כהגדרתו בתוספת ה' להוראות ניהול פנקס חשבונות ; אי שמירת ספרי הנהלת חשבונות באופן מלא בהתאם להוראות סעיף 25(ג) לניהול פנקסי חשבונות ומכאן, הוטל קנס בהתאם לסעיף 95(א) לחוק מע"מ.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הודעה בדבר הסכם פשרה שהוגש לאישור בית המשפט לפי חוק תובענות ייצוגיות, התשס"ו-2006 (להלן: "חוק תובענות ייצוגיות")

רשות המסים פרסמה הודעה בהתאם לסעיף 25(א)(3) לחוק תובענות ייצוגיות, כי ביום 21.1.2021 בית המשפט המחוזי מרכז-לוד הורה על פרסום הודעה זו לאחר שעיין בהסכם הפשרה שנערך בין שבתאי שביט לבין רשות המסים ושהוגש לבית המשפט ביום 19.1.21 בעניין הבקשה לאישור תביעה כייצוגית שהוגשה על ידי המבקש לעניין אופן קבלת שיעור הפטור הנוסף ממס לפי סעיף 9א לפקודה שנוסף במסגרת תיקון 190 לפקודה, ולא מצא טעם לדחותו על הסף.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הקלה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

יוכלו לקבל את נקודות הזיכוי ללא הצגת החלטת הוועדה לזכאות ואיפיון שקבעה זכאות לחינוך מיוחד בסל אישי. הודות להעברת מידע באופן מקוון, לא יידרשו עוד ההורים לצרף את החלטת הוועדה כדי לקבל שתי נקודות זיכוי לפי סעיף45(א) לפקודת מס הכנסה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
הזכות לעכב השבת מס ביתר לא קמה לפקיד השומה כאשר ספרי החברה קבילים

בית משפט השלום קיבל בקשת חברה למתן הצהרה לפיה על פקיד השומה להשיב את יתרת המס ששילמה החברה ביתר. נקבע כי אין לראות בספרי החברה לשנת 2013 כ"בלתי קבילים" ומכאן שפקיד השומה אינו רשאי להחזיק בכספים מכוח סעיף 159א(ב) לפקודת מס הכנסה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שוש גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
התנאים למשיכת כספי פנסיה כסכום חד פעמי למי שקצבתו החודשית נמוכה מ- 5% מהשכר הממוצע במשק

בקרנות הפנסיה הוותיקות אחד התנאים לקבלת קצבה הוא שסכום הקצבה לא יפחת מקצבת מינימום העומדת על 5% מהשכר הממוצע במשק = כ 527 ₪ לחודש (נכון לשנת 2021). במקרה זה, יש לבחון את "צבע הכסף" בקופה. ככל שמדובר בפיצויים, יש להתחקות אחרי טופס 161 מהמעסיק הרלוונטי ולבחון האם ניתן לקבלם בפטור ממס. ככל שמדובר בכספי תגמולים יש להבחין האם אלו תגמולים שנצברו עד 30/04/97 או לאחר מכן.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
חובת עדכון נישום לפני הוצאת שומה לפי מיטב שפיטה

סעיף 158א לפקודה מבהיר את הדרך בה חייב פקיד השומה לפעול במקרה זה: "(א) לא תיעשה שומה לפי מיטב שפיטה על פי סעיף 145...בלי שניתנה לנישום הזדמנות סבירה להשמיע טענותיו" יתרה מכך, מגדיר הסעיף את חובת ההנמקה שפעולה כזו מטילה על פקיד השומה: "(ב) בהודעה על שומה או בצו כאמור בסעיף (א), יפרט פקיד השומה, בנוסף לנימוקים לאי קבלת הדו"ח או ההשגה, גם את הדרך לפיה נעשתה השומה".

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
מס הכנסה ומע"מ בגין זכייה כספית בתוכנית ריאליטי שכללה גם שוברים לרכישת מוצרים בארץ ובחו"ל

כיוון שאמרנו שזכייה זו, שניתנה בשוברים, שקולה לקבלת 56,000 ש"ח, מובן כי אין משמעות לסוג ולאפיון המוצר שנתקבל חלף הכסף, ורק מדידת שוויו היא הרלוונטית. עצם בחינת עניין המע"מ אינו רלוונטי שכן כדי לרכוש מטבח ב-50,000 ש"ח הייתה האישה צריכה לקבל בכסף או בשווה כסף 50,000 ש"ח. מבחינתה, כאדם פרטי שאינו עוסק מורשה ואינו כולל את הזכייה כחלק ממחזור הכנסותיו, הרי השווי הכולל של הזכייה הוא ההכנסה לעניין סעיף 2א לפקודה.

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ביטוח לאומי למעסיקים ולשכירים
יום עיון מעשי ומקיף המוקדש כולו לעדכונים ושינויים בעיקר בשל נגיף הקורונה; שכירים בעלי שליטה בחברות; דמי אבטלה; תיאום דמי ביטוח; תאונות עבודה ועוד
 
סוגיות ודוחות במיסוי אמריקאי
הבנה וקריאת דוח מס' NR1040; עקרונות והיבטי מיסוי בחברות LLC הן בדין האמריקאי והן בדין הפנימי בישראל, לרבות חוזרי מס הכנסה והחלטות מיסוי בנדון; אופן הדיווח על ההכנסות מחו"ל ומילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, כולל טופס 150 - הצהרה על החזקה בחבר בני אדם תושב חוץ, טופס 1323 - נספח ד' לטופס הדוח השנתי לחברה, טופס 1324 - נספח ד' לדו"ח השנתי ליחיד - הכנסות מחו"ל ומס ששולם עליהן ועוד.
 
תוסף POWER QUERY
Power Query הוא תוסף חינמי חדש מבית מיקרוסופט, שמיועד לייבוא נתונים ממגוון מסדי נתונים, ליצירה ולעיבוד של מידע, וכל זאת באמצעות ממשק משתמש אינטואיטיבי ונוח לתפעול. הכלי מהווה מקור עוצמתי ליצירת טבלאות ציר ממקורות שבמצבם הגולמי אינם טבלאיים. והוא משמש כמתווך אוטומטי בין המקורות לבין טבלאות ציר, אולם יכול לעמוד גם כתוצר בפני עצמו.
 
ביטקוין ומטבעות דיגיטליים
העליות החדות מאוד בערכו של הביטקוין הגיעו לשיא של כל הזמנים (כ-50,000 דולר) ועוררו לאחרונה עניין מחודש במטבע הדיגיטלי בקרב משקיעים פוטנציאליים והניעו את הרשות למסים לשלוח פניות למחזיקי המטבעות הדיגיטליים לחשיפת היקף נכסיהם והמס בהתאם, במיוחד בתקופת הקורונה, בה המדינה משוועת להכנסות ממסים למימון הגרעון הענק שנוצר.
 
ביטוח לאומי לעצמאים ובעלי הכנסות פסיביות
יום עיון מעשי ומקיף המוקדם כולו לעדכונים ולשינויים בתקופת נגיף הקורונה: חובת תשלום דמי ביטוח ומקמות לעצמאי, עצמאים שלא עונים להגדרה, עדכונים בצו סיווג מבוטחים, קיזוז הכנסות ממשלח יד מדמי אבטלה, מענקי קורונה ממס הכנסה, בני זוג בעסק משותף, קיזוז הפסדים לעצמאים ועוד
 
הכשרה בנושא זום
בעידן הנוכחי, מערכת Zoom מהווה כלי עבודה ותקשורת מרכזי. בין אם מדובר בחברות או באנשים פרטיים, הזום הנו כלי שימושי והכרחי שילווה אותנו גם בעתיד שאחרי הקורונה. בהכשרה זאת נלמד את מערכת הזום באופן יסודי ומעמיק.
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל - הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
Excel ביניים ב- ZOOM - קורס בשעות אחה"צ
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
נפרדנו כך - תהליך סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור לרבות טיפול בקנסות פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
פסילת ספרים
יום עיון בזום המוקדש להתנהלות נכונה מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבולים; סנקציות ודרכי ערעור; זכויות וחובות בעת ביקורת ניהול ספרי חשבונות גם כשהעסק מנוהל מהבית; הודעות זיכוי וחיוב בביטול עסקאות; חובות אבודים ותיעודם.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
מיסוי פרישה
בין היתר נדבר על סיום עבודה, כולל הטפסים הנלווים, מיסוי כספי פיצויים ומענקי פרישה, נוסחת האיזון, היוון כספים לקצבה, כללי מיסוי במשיכת תגמולים, משיכה מקרן השתלמות ועוד סוגיות ושאלות חשובות בנושא.
 
WHAT IF - סדנת אקסל למתקדמים
הסדנה מיועדת למשתמשי אקסל ותיקים שצברו נסיון עם המוצר ורוצים לשפר את יכולות הביצוע שלהם ולהוציא מהאקסל הרבה יותר. כל הנושאים שיועברו בסדנה יובאו עם דוגמאות שימושיות ותרגול דוגמאות מהעבודה היומ-יומית השוטפת. הכלים שילמדו בסדנה זו מהווים כלי השלמה לחקירת נתונים, ואפשרות ל"משחקי" מה-יקרה-אם ושמירת התרחישים השונים שנוצרים בשלב "המשחקים".
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
יום עיון מע"מ
יום העיון מוקדש לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
יום עיון המגזר השלישי - מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
יום עיון המוקדש לעדכונים ולהתמודדות עם השינויים שנעשו בחוק העמותות ואשר ישפיעו על קבלת אישור ניהול תקין לשנה הקרובה; תקינה חשבונאית חדשה; שווי עבודת מתנדבים; ביקורות בעמותה - תפקידי הוועד המנהל, חובות הדיווח המקוון; מיסוי פעילות באמצעות חברות בנות.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי ובזום
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
יום עיון ביטוח לאומי למעסיקים - אפריל 21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט- טעויות בהנהלת חשבונות