מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1308 - 28/12/2020

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 28.12

 
מאמרי מומחים
 
איך להתמודד עם אתגרי המיסוי בשנת המס החדשה 2021?

שנת 2020 הייתה ללא ספק אחת השנים המעניינות והמפתיעות שחווינו, שנה אשר הביאה איתה מציאות חדשה וזרה לכולנו. השנה המפתיעה ומרוץ הזמן גרמו לרובנו להדחיק את העובדה כי סיומה של השנה כבר נמצא מעבר לפינה. השנה האזרחית החדשה ותחילתה של שנת המס החדשה מביאות עמן אתגרים לא פשוטים שאיתם ייאלצו להתמודד ברשות המיסים ואף בעסקים רבים.

למאמר מאת עו"ד אלי דורון, עו"ד (רו"ח) ירון טיקוצקי, עו"ד (רו"ח) ד"ר שלמה נס, משפטן רמי זועבי - לחץ כאן
 
סוף שנת המס 2020 בהיבט הביטוח הלאומי

רו"ח אורנה צח-גלרט סוקרת את הפעולות שכדאי לבצע בסוף כל שנת מס בהקשר לביטוח הלאומי הן לעצמאים לשכירים ואף התייחסות לבעלי שליטה ומענקי הקורונה . פעולות, שביום 1.1.2021 כבר לא ניתן יהיה לבצע אותן, או שהפעולה תדרוש מאמץ רב יותר.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
גמול בסך של 80,000 ש"ח ישולם למגישי בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד רשות המיסים – יש לאזן בין השאיפה לתמרץ הגשת תובענות ייצוגיות ראויות לבין האינטרס הציבורי – פס"ד חברת האחים ע. מלק למיזוג אויר בע"מ

בית המשפט המחוזי דן בבקשתם של מגישי בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד רשות המיסים ובאי כוחם לקבלת גמול בסך 8 מיליון ש"ח לאחר שרשות המיסים הגישה הודעות חדילה. נקבע כי כאשר עסקינן בתובענה ייצוגית המוגשת נגד רשות, הגמול לתובעים המייצגים ושכר טרחת באי הכוח, משולמים למעשה מכספי ציבור, על חשבון נישומים שאת האינטרסים שלהם ביקשו המבקשים לייצג. שיקול זה מחייב, אפוא, איזון בין השאיפה לתמרץ הגשת תובענות ייצוגיות ראויות, לבין האינטרס הציבורי המצדיק הערכת שיעורם הסביר של תשלומים המשולמים מקופת הציבור.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
בג"ץ: לא ניתן להתגבר על מחסום ההתיישנות בהליכי מס בעזרת פנייה לבג"ץ – פס"ד מרה ויסמן

בג"ץ דחה את עתירתה של אלמנת נישום שבגדרה התבקש ליתן טעם מדוע לא תבוטל החלטתו של פקיד השומה שלא לקבל דוחות שהגישה כחלק מהשגתה על שומות המס שהוצאו על ידי פקיד השומה. נקבע כי נישום המבקש לחלוק על שומות מס שהוצאו בעניינו צריך להגיש את השגותיו לפקיד השומה בדרכים ובמועד הקבועים בחוק וכי כללים אלו לא ניתן לעקוף באמצעות הגשת עתירה לבג"ץ.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
צו מס הכנסה (סכום הכנסה המחייב קטין בהגשת דוח)(תיקון), התשפ"א- 2020

פורסם ברשומות סכום ההכנסה המחייב קטין בהגשת דו"ח – לשנת המס 2020

לצו מס הכנסה - לחץ כאן
 
תקנות מס הכנסה (ניכוי התחלתי בעד קופות רושמות) (תיקון), התשפ"א- 2020

פורסמו ברשומות סכומי הניכוי ההתחלתי לקופות רושמות , מסופונים ומכונות להוצאת כרטיסי נסיעה לשנת המס 2020

לתקנות מס הכנסה - לחץ כאן
 
הודעת מס הכנסה (קביעת שיעור ריבית לעניין סעיף3 (י)), התשפ"א-2020

שיעור הריבית לשנת 2021 לעניין סעיף 3(י) הינו 2.45%.

להודעת מס הכנסה - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
קיזוז הפסדים מהפרשי שער בגין הכנסות ריבית מהלוואה שנתן נישום ישראלי לחברה בחו"ל

סעיף 29 דן בהפסדים שנגרמו בחו"ל. הוא מאפשר לקזז הפסדים פסיביים זרים מתוך הכנסות פסיביות זרות. השאלה מתייחסת להכנסות והפסדים שנוצרו, ככל הנראה, מחוץ לישראל. אך למען שלמות התמונה נפתח בהתייחסות הדין והפסיקה להפרשי שער שליליים שנוצרו בישראל.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח איתן אסנפי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
 
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
הזמנה לוובינר - פינבוט - 20.1.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2