מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1297 - 26/11/2020

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 30.11

 
מאמרי מומחים
 
הפרשות לקרן השתלמות בשנת המס 2020 לעצמאים, שכירים ובעלי שליטה

רו"ח אליק גנדלמן מרכז לקראת סוף שנת המס 2020 את התקרות, האחוזים וסוגי העמיתים בקרנות ההשתלמות, כדי שיוכלו להתנהל נכונה בהפקדותיהם לקרנות ההשתלמות וליהנות מניכויים וזיכויים בהתאם

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
אושרה ארכה לקבלת החזר מס רכישה בעת רכישת קרקע לבנייה

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום את בקשת שר האוצר להאריך את התקופה הניתנת לרוכשים להשיג היתר בנייה בעת רכישת קרקע לבנייה למגורים, לצורך קבלת החזר מס רכישה בגובה 1%, וזאת בשל הקושי בעמידה בתקופה הקבועה בתקנות, בימים אלו של הקורונה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
"דוח שנתי מקוון מלא" יוצא לדרך

פרויקט "דוח שנתי מקוון מלא", יוצא לדרך. מהיום תתאפשר במערכת המייצגים הגשת הדוחות השנתיים למס הכנסה לשנים 2019 ואילך של יחידים וחברות יחד עם הנספחים וצרופות של הדוח וכן קבלת אישור הגשה ממוחשב – זאת ללא שימוש בנייר וללא צורך בהגעה למשרדי השומה. בינואר הקרוב יושלם המהלך כאשר תיפתח גם אפשרות ההגשה באינטרנט של הדוחות המלאים, כך שאת כל דוחות המס עבור שנת 2020 ואילך ניתן יהיה להגיש בהליך מקוון מלא

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
יישום התקנות לבחינת זכאות לתשלום מענקי סיוע למי ששהה בחופשת לידה והורות ולמשרתים במילואים

בחוק הסיוע הכלכלי נקבע בין היתר, כי הזכאות למענקי הסיוע (סוציאלי – לעצמאים ושכירים בעלי שליטה ומענק בגין החזר הוצאות קבועות), מותנית בכך שמחזור העסקאות ב"תקופת הזכאות", נמוך ממחזור עסקאותיו ב"תקופת הבסיס" (החודשים המקבילים בשנת 2019), בשיעור של לפחות 40% או 25%, לפי העניין, בהתאם לאחוזים שנקבעו לכל מסלול סיוע ולכל תקופת זכאות

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
השקת מערכות להגשת דו"ח שנתי מקוון מלא יחידים וחברות

הנהלת רשות המסים שמה לה כיעד להפוך ל"רשות ללא נייר". פרויקט "דוח שנתי מקוון מלא" מהווה מרכיב מרכזי ומשמעותי למימוש יעד זה והוגדר על ידי מנהל הרשות, מר ערן יעקב, כאחד הפרויקטים האסטרטגיים של רשות המסים יודגש, כי בשלב זה, השימוש באפשרות להגשת דו"ח שנתי מקוון מלא הינה בגדר רשות ולא חובה, עם זאת, כפי שהוסבר במכתבי הנ"ל, הגשת דוחות במסלול זה תביא לטיפול מהיר יותר בדוחות במשרדי השומה ותאפשר להעניק שירות טוב יותר

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
המחוזי: גמול שנפסק לטובת תובע מייצג בתובענה ייצוגית חייב במע"מ - פס"ד או אם שירותים כלכליים

בית המשפט המחוזי דן בשלושה ערעורים שהגיש רואה חשבון ששימש תובע מייצג בתובענה ייצוגית על שומות שנקבעו לו ולחברה שבבעלותו לפי חוק ס ערך מוסף. נקבע כי משנקבע בהלכה מחייבת של בית המשפט העליון בעניין קרן כי החלופה המתאימה ביותר לכלול במסגרתה גמול לתובע מייצג היא עסקת אקראי בעלת אופי מסחרי, אין מקום להחיל דין שונה לעניין מע"מ.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
בקשת ערעור של מנהל מע"מ חיפה על החלטת בית משפט המחוזי חיפה - פס"ד יעקב פאר

נוכח פסק הדין שניתן על ידי בית משפט זה בע"א 892/20 פקיד שומה חיפה נ' פאר (4.11.2020) (להלן: פסק הדין בערעור), במסגרתו התקבל ערעורו של המבקש, מנהל מע"מ חיפה (להלן: המבקש), ביחס לקביעות בית המשפט קמא בנוגע לערעור מס העסקאות (להלן: פסיקת בית המשפט קמא בעניין מס העסקאות), ממילא מתבטלות הקביעות האופרטיביות הכלולות בפסקה 53 של ההחלטה נשוא בקשת רשות הערעור (קביעות אשר הורו למבקש ליישם לאלתר את פסיקת בית המשפט קמא בעניין מס העסקאות), ולפיכך הדיון במבוקש בבקשת רשות הערעור ביחס אליהן התייתר

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
קיזוז מס תשומות מחשבוניות שדיירים מגישים ליזם בגין הוצאותיהם במסגרת פרוייקט תמ"א 38

רשות המיסים מסרה תגובה לכתבה המשקפת את עמדתה בנושא זה. על פי עמדתה, לאור העובדה כי היזם אינו צד להסכם הייצוג המשפטי שנחתם בין עורכי הדין לבין הדיירים עצמם, הרי שמקבלי השירות הם הדיירים ולא היזם. על כן, במקרה שבו מדובר בעורך דין/מפקח/שמאי מטעם הדיירים, הרי שיהיה עליו להוציא את חשבוניות המס על שם הדיירים ולכן היזם לא יוכל להתקזז בגין המע"מ הגלום בחשבוניות אלה

לתשובה מאת עו"ד שגיב רון - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים - ZOOM
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות שע"מ ינואר 2021
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2