מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1296 - 23/11/2020

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 23.11

 
מאמרי מומחים
 
עד 30 בנובמבר - חברה משפחתית וחברת בית יכולות להגיש בקשה להפוך לחברות "רגילות"

במסגרת תיקוני החוק לשינוי סדרי עדיפויות לאומיים (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנים 2013 ו-2014), התשע"ג-2013, ותיקון 245 לפקודת מס הכנסה נקבעו כללי מיסוי חדשים בהקשרן של חברות משפחתיות וחברות בית. כפועל יוצא מכך עודכנו ההוראות לגבי שינוי סיווגן של חברות משפחתיות וחברות בית המבקשות להפוך לחברות "רגילות".

למאמר מאת רו"ח אחמד חסונה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נפתחה האפשרות להגיש בקשות למענק הסיוע למשפחתונים לתקופת ספטמבר-אוקטובר

היום (יום ה') נפתחה האפשרות להגשת בקשה לקבלת מענק סיוע לתקופת הזכאות ספטמבר-אוקטובר 2020 למשפחתונים המפוקחים על ידי משרד העבודה והרווחה, להם אין תיק מתנהל ברשות המסים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
רשות המסים יוצאת במהלך ייזום למימוש זכויות מס של ניצולי שואה

רשות המסים מתחילה הבוקר מהלך ייזום רחב היקף למימוש זכויות מס לניצולי שואה. במסגרתו ישלחו ל-650 ניצולי שואה אישורים לתיאומי מס לשנת 2020 וכן מכתב הקורא להם להגיש בקשות להחזרי מס לשנים קודמות, לאחר שנמצא כי אינם ממשים את זכאותם להטבת מס בשל נכות רפואית מזכה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
מענק חזרה לעבודה

ביטוח לאומי שמח לסייע למובטלים לחזור לעבודה, וישלם 'מענק חזרה לעבודה. למי שיחזרו לעבוד עד ה-31.12.20, והשכר החדש שירוויחו נמוך יותר מהשכר הקודם שהיה להם. הסבר מפורט על תנאי הזכאות למענק, אופן החישוב והגשת בקשה למענק ניתן למצוא כאן

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
העליון הרחיב את תקופת ההשבה של כספים שגבתה הרשות שלא כדין במסגרת תובענה ייצוגית לתקופה העולה על 24 חודשים - פס"ד עופר מנירב

בית המשפט העליון קיבל דיון נוסף שעניינו בהחלטה כי סעיף 21 לחוק תובענות ייצוגיות מגביל את התקופה שלגביה ניתן לחייב רשות בהשבה לפרק זמן של עד 24 החודשים שקדמו להגשת בקשת האישור, ולתקופה זו בלבד. נקבע כי סעיף 21 לחוק תובענות ייצוגיות אינו שולל חיוב בהשבה – במסגרת תובענה ייצוגית נגד רשות, בעילה לפי פרט 11 לתוספת השנייה – גם ביחס לתקופה שלאחר הגשת בקשת האישור, וכי תכלית ההגנה על זכות הקניין של נפגעי הגבייה הבלתי חוקית המאוחרת תומכת אף היא בפרשנות המרחיבה, המאפשרת לחייב את הרשות בהשבת הסכומים שגבתה שלא כדין לאחר הגשת בקשת האישור.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
התקבל בחלקו ערעורה של המדינה – סוחר מתכות יחויב במס עסקאות בהתאם לסכום שקבע מנהל מע"מ - פס"ד יעקב פאר

בית המשפט העליון קיבל באופן חלקי ערעור שהגישה המדינה על ההחלטה כי יש לבטל שומות שהוציא פקיד השומה בעניינו של סוחר מתכות שכן יש לראות בו מתווך בלבד ולא סוחר. נקבע כי משדיווח הסוחר תחילה כי יש לחייבו במס ערך מוסף על עסקאות שביצע כסוחר – הרי כסוחר ימוסה. שינוי גרסתו העובדתית במסגרת ערעור מס העסקאות איננו ראוי, האמת נעדרת, ונוכח תכליתם של דיני המס – אין להסכים לגרסה החדשה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מועד אירוע המס וזיכוי מס זר בגין חלוקת דיווידנד שקיבלה חברה ישראלית מחברה בת קנדית

לאור עמדת רשות המסים ניתן להסיק כי מועד אירוע המס בגין חלוקת דיווידנד הוא במועד החלוקה ולכן מתן הזיכוי העקיף ידחה עד לשנת המס שבה יחולק הדיווידנד בפועל לבעלי המניות, שכן ככלל, דיווידנד ממוסה על בסיס מזומן. בהתאם, בדוגמה הנוכחית, נראה כי בחישוב הזיכוי העקיף במועד קבלת הדיווידנד מחברת הבת הקנדית בשנה הנוכחית יינתן זיכוי בגין המס הזר ששולם במשך שלוש השנים הקודמות כמקשה אחת. מהלך זה ייעשה, ככלל, בשנה שבה חולק הדיווידנד בפועל, ככל שלצורכי מס ישראלי אירוע המס בגין אותו דיווידנד אכן חל בשנה שבה חולק הדיווידנד בפועל.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) אופיר לוי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
 
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
הזמנה לוובינר - פינבוט - 20.1.21
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2