סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1295 - 19/11/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 19.11

 
מאמרי מומחים
 
החלפת דירות תמורה בעסקאות התחדשות עירונית

באופן עקרוני, מהלך כזה של החלפת דירה היה אמור להיות עתיר מס, שכן מדובר למעשה בעסקת חליפין שבה הדייר מוכר ליזם את הדירה הראשונה שקיבל ובגינה הוא אמור להתחייב במס שבח והיזם במס רכישה, ובמקביל הדייר קונה מהיזם את הדירה השנייה, שבגינה יתחייב במס רכישה והיזם במס הכנסה.כדי להקל על הצדדים לעסקה פרסמה רשות המיסים כמה הוראות הקובעות מתווה שונה למיסוי מהלך של החלפת דירות. שלוש מההנחיות נוגעות למקרה של החלפת דירה שנרכשה מקבלן בעסקה רגילה, להבדיל מעסקת התחדשות עירונית, והנחיה נוספת עוסקת בהחלפת דירות בעסקת תמ"א 38/2

למאמר מאת עו"ד מאיה כרמי לוברטובסקי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נוהל סיוע לעצמאיים החברים בקיבוץ מתחדש או במושב שיתופי שחלות עליו הוראות סעיף 60א לפקודת מס הכנסה בשל ההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה

משרד החקלאות פרסם נוהל למתן סיוע לעצמאיים חברי קיבוץ מתחדש או מושב שיתופי, אשר נפגעו כלכלית ממשבר הקורונה, בהתאמה לסיוע שניתן ליתר העצמאים לפי תכנית הסיוע הממשלתית לעצמאים.

לחוזר משרד החקלאות - לחץ כאן
 
מענק אבטלה ממושכת

בעקבות משבר הקורונה וכדי להקל עליכם בתקופה זו, הביטוח הלאומי משלם מענק חד-פעמי למובטלים שקיבלו דמי אבטלה לתקופה של 100 ימים לפחות, ושכרם הממוצע היה נמוך מ-10,551 ₪, וכן למי שקיבלו מענק הסתגלות.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
שר האוצר אישר את הרחבת הסיוע לעסקים בתקופת הקורונה

שר האוצר, ישראל כ"ץ, אישרר היום את ההרחבה של הסיוע לעסקים לפיה לצורך זכאות למענק השתתפות בהוצאות קבועות לחודשים נובמבר דצמבר 2020 תידרש ירידה במחזורים של 25% לפחות לעסקים שמחזורם עד 100 מיליון ש"ח, במקום 40%. כמו כן, תינתן הקלה גם לעסקים עם מחזור גבוה יותר. בכך הלכה למעשה, ניתן יהיה להמשיך את הסיוע לעסקים רבים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
רשות המסים מקלה על מקבלי קצבאות – לא ידרשו למלא טופס 101 מידי שנה

רשות המסים פרסמה השבוע הנחייה מקלה, במסגרת שיפור השירות ללקוחותיה, לפיה מקבלי קצבה בכלל זה קצבה לגימלאים, בהתקיים התנאים המפורטים בהנחיה, לא ידרשו למלא את טופס 101 מידי שנה. ברשות המסים מציינים כי הקלה זו תיטיב עם עשרות אלפי מקבלי קצבאות.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורה של אגודה שיתופית על החלטת פקיד השומה למסות את הכנסותיה כחברה - לא עלה בידי האגודה להוכיח את זכאותה לניכוי הוצאות על פי הוראת סעיף 17(9) לפקודה

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה אגודה שיתופית על החלטת פקיד השומה כי לא עמדה בתנאי סעיף 62 לפקודה, ועל כן יש למסותה כחברה, בהתאם להוראות סעיף 126(א) לפקודה. נקבע כי גם אם ניתן היה לקבל את עמדת האגודה שמקור ההכנסות מקור הערעור נובע מ'עסקאות' בין האגודה לבין חבריה, ברוח הפרשנות המרחיבה שניתנה למונח 'עסקאות' בפרשת 'הגואל', הרי לא הוכחה בענייננו התקיימותם של שאר תנאי סעיף 17(9) לפקודה, המצדיקים את התרת ההוצאה בניכוי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
המועד הקובע לצורך פריסת מס שבח לאור החשיפה להתיישנות שומת מס שבח

ככל ששומת מס השבח טרם התיישנה, יש להגיש את הבקשה לפריסה לפקיד השומה. זאת, על פי תיקון הוראת ביצוע מיסוי מקרקעין 4/2011, הקובע כי החל מיום 19.11.19, כל בקשה לפריסת השבח הריאלי שהוגשה עם הגשת הדוח השנתי לשנת המס בה נערכה עסקת השבח, או לאחר הגשת הדוח השנתי – תטופל על ידי פקיד השומה.

לתשובה מאת עו"ד רוני חגאי-מולה - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
היערכות לסוף שנת המס 2020 בתחום הביטוח הלאומי בצל משבר הקורונה
כחלק מההיערכות לסוף שנת המס בחרנו להקדיש יום עיון נפרד לתחום הביטוח הלאומי, שבו נביא את כלל העדכונים והשינויים, ואת ההוראות המיוחדות למעסיקים, לשכירים, לעצמאיים, למובטלים, לעובדים בחל"ת ולמקבלי קצבאות וגמלאות. נסקור את מענקי הקורונה של רשות המסים ואת המענקים שמשלם הביטוח הלאומי, ועוד נושאים חשובים המסכמים את השנה. ומסייעים למייצגים, למעסיקים ולציבור העצמאים להיערך נכון לתום שנת 2020 ואף לתחילת שנת 2021.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
השתלמות מע"מ
שלושת המפגשים מוקדשים לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
 
 
סגור חלון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית