סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1294 - 16/11/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 16.11

 
מאמרי מומחים
 
הטבות מס בגין הפקדות לקופת גמל לקצבה בשנת המס 2020

רו"ח אליק גנדלמן ערך דברי הסבר ודוגמאות לקבלת הטבות המס בגין ההפקדות לקופת גמל לקצבה לקראת תום שנת המס 2020. הטבות לבעלי שליטה, סוגי העמיתים, חובת הפרשה לעצמאים, ניכויים וזיכויים אובדן כושר עבודה ועוד.

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
פחת מואץ בתקופת קורונה – הוראת שעה

פורסמו תקנות מס הכנסה – פחת מואץ בתקופת נגיף הקורונה. התקנות חלות על כלל העוסקים במשק וקובעות כי נישום שרכש במהלך התקופה הקובעת (1/9/2020 - 30/6/2021) ציוד המופעל בישראל ומשמש במישרין בפעילותו, יהיה רשאי לבקש לגבי הציוד שרכש פחת בשיעור כפול משיעור הפחת החל לגביו על פי הוראות כל דין

למאמר מאת רו"ח יוסי ירון - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
ארכה להגשת תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות ומענק הוצאות לעסק קטן עבור החודשים מאי- יוני

מנהל רשות המסים, החליט על ארכה עד ה- 15 בדצמבר 2020, להגשת תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות ומענק הוצאות לעסק קטן עבור החודשים מאי-יוני 2020.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעור על שומה לפי מיטב השפיטה שהוצאה עקב ניכוי הוצאות שלא כדין שהסתמכו על חשבוניות פיקטיביות - פס"ד ואקד חנבוט

למקרא פסק הדין של בית המשפט המחוזי וסיכומי הטענות מזה ומזה, ולמשמע דברי ב"כ הצדדים לפנינו היום, שוכנענו כי השומות שנערכו למערער הן מוצדקות. לבטח היה זה מוצדק, בנסיבות העניין, להוציא שומה לפי מיטב השפיטה כפי שעשה המשיב. הלכה למעשה דרש המערער ניכוי הוצאות כוזבות בהתבסס על חשבוניות פיקטיביות, וזאת במשך מספר שנים. המשיב ביסס את השומות שערך למערער על תשתית ראייתית נרחבת, והתוצאה הסופית אף מקילה עם המערער. באין ראיה מצדו של המערער לסתור, ומשטענות שטען בבית המשפט המחוזי נמצאו בלתי מבוססות, צדק בית המשפט המחוזי בפסיקתו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
התקבל הסדר פשרה בתובענה ייצוגית שעניינה בטענה כי רשות המיסים גבתה ביתר הפרשי הצמדה וריבית, מנישומים המשלמים ניכויים בגין תקופות בהן חלו דחיות מרוכזות - פס"ד ס. רותאנא למסחר בע"מ

בית המשפט המחוזי אישר הסדר פשרה שהוגש במסגרת תובענה ייצוגית נגד רשות המיסים. עניינה של התובענה בטענה כי הרשות גבתה ביתר ושלא כדין הפרשי הצמדה וריבית, מנישומים המדווחים ומשלמים ניכויים לרשות בגין תקופות בהן חלו דחיות מרוכזות או יום מנוחה שבועי, וזאת בניגוד לפרסומי הרשות בעניין הדחיות. נקבע כי הרשות תפעל לביצוע השינויים הרלוונטיים וכבר ביצעה פעולה מחשובית במערכי שע"מ לחדילה מלאה מגביית חיובי היתר הפתוחים שטרם ניגבו.

לתקציר פסק הדין עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
נדחה ערעורו של בעל זכויות במקרקעין במבשרת ציון – ישלם מס רכישה לפי שווי המקרקעין במועד העסקה

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה ערעור שהגיש בעל זכויות במקרקעין במבשרת ציון. בעל הזכויות אשר רכש את מניותיה של החברה שהייתה בעלת האופציה לרכישת המקרקעין ביקש לשלם מס רכישה לפי שווי המכירה המוצהר של מניות החברה ולא לפי שווי המקרקעין, ואילו מנהל מיסוי מקרקעין טען כי יש לחייב אותו בשווי הרכישה לפי שווי המקרקעין במועד העסקה. נקבע כי בנסיבות העניין יש לחייב את העורר בשווי הרכישה לפי שווי המקרקעין במועד העסקה.

לתקציר פסק הדין עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
פקיד השומה חייב להודיע על החלטתו לפסול ספריו של נישום

הטענה כי הנישום היה צריך להבין שפקיד השומה יעשה פעולה כלשהי בעקבות הביקורת היא מופרכת. פקיד השומה חייב להודיע על החלטתו, להתריע על כוונתו ולאפשר לנישום לנצל את זכויותיו להביע את עמדתו בקשר לכך. זו גם בדיוק הסיבה כי טרם פסילת ספרים עקב אי רישום תקבול, נקבע קוד ניהול ספרים זמני (8) שלאחר הליך בירור והחלטה נועד להפוך לקוד קבוע (7 - אם אכן הספרים יפסלו).

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
השקפה בארץ של רווחים מ-LLC

על פי הנאמר בשאלה החברה בישראל מדווחת באופן שוטף על רווחים/ הפסדים מה-LLC. יצוין כי שיטה זו עומדת בניגוד להוראות מס הכנסה אשר באו לידי ביטוי בחוזר – כלומר יישום החוזר אשר משמעו השקפה של ה-LLC לצורכי מס תתאפשר רק לאחר שה-LLC קיזז את הפסדיו ברמת ה-LLC ועבר למצב של רווח. נניח שה-LLC הפסידה בישראל. אם החברה תרשום את ההפסדים בישראל בעוד רשויות המס אינן מאפשרות רישום כאמור - במקרה כזה יתייחסו לLLC- כאל ישות משפטית נפרדת ועל כן נמליץ לחברה לבחון את דיווחיה, אם הם עולים בקנה אחד עם הוראות רשויות המס.

לתשובה מאת רו"ח אברהם כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
היערכות לסוף שנת המס 2020 בתחום הביטוח הלאומי בצל משבר הקורונה
כחלק מההיערכות לסוף שנת המס בחרנו להקדיש יום עיון נפרד לתחום הביטוח הלאומי, שבו נביא את כלל העדכונים והשינויים, ואת ההוראות המיוחדות למעסיקים, לשכירים, לעצמאיים, למובטלים, לעובדים בחל"ת ולמקבלי קצבאות וגמלאות. נסקור את מענקי הקורונה של רשות המסים ואת המענקים שמשלם הביטוח הלאומי, ועוד נושאים חשובים המסכמים את השנה. ומסייעים למייצגים, למעסיקים ולציבור העצמאים להיערך נכון לתום שנת 2020 ואף לתחילת שנת 2021.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
השתלמות מע"מ
שלושת המפגשים מוקדשים לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
 
 
סגור חלון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית