סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1293 - 12/11/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 12.11

 
מאמרי מומחים
 
סוף שנת המס 2020 בצל הקורונה – דברים שעל המחוקק לאמץ עכשיו

כבר עכשיו ברור ששנת 2020 תיזכר כשנת שפל (פיסקאלית) היסטורית ביחס למרבית העסקים. יתרה מכך, ההשלכות ימשיכו לתת את אותותיהם גם בשנים הקרובות. נכון למועד כתיבת שורות אלה, המדיניות הממשלתית אימצה את המתווה של תשלום מענקים לעסקים שהוכיחו ירידה חדה במחזורים (התחיל בשיעור מינימלי של 25% ובהמשך ננעץ על שיעור של 40% כתנאי סף). לצד המענקים, הוענקו הלוואות בערבות מדינה, שולמו מענקים בגין העסקת/החזרת עובדים וכן הקלות בתשלומי ארנונה בחודשים מסויימים

למאמר מאת עו"ד (יועץ מס) ירון אלי - לחץ כאן
 
עדכון ליום 11.11.2020- משבר נגיף הקורונה – עדכוני מ"ה, מע"מ, מיסוי מקרקעין וב"ל; מענק לעצמאיים; ארנונה; דיווחים לרשם העמותות;

לנוחיותכם ריכזנו עבורכם את כל הפרסומים של רשויות המס , ביטוח לאומי, ורשם העמותות וההקדשות לגבי דחיות, סוגי דיווחים שונים והארכות תוקף שניתנו עקב משבר הקורונה

לריכוז מאת מאירה טולדו - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נפתחה האפשרות להגשת תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים עם מחזור של עד 400 מיליון ש"ח עבור החודשים ספטמבר - אוקטובר 2020

עסקים עם מחזור של עד 400 מיליון ש"ח, אשר מחזור הפעילות שלהם בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2020 נפגע בשל התפרצות הקורונה לפחות ב- 25% לעומת התקופה המקבילה ב- 2019, יכולים להגיש החל מהיום (יום ב') תביעות למענק השתתפות בהוצאות קבועות.. סכומי המענק לעומדים בתנאים, הם עד 500,000 ש"ח

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
טוב לסגור חוב! עצמאי, משתלם לשלם חובות עד 30.12.2020

עצמאי יקר, אם תשלם את החוב שלך בדמי ביטוח עד 30.12.2020, כולל חיובים שמועד תשלומם חל עד 14.2.2021 או הגדלת מקדמות שמועד תשלומה חל עד 3.3.2021 - תקבל הטבה במס הכנסה 52% מדמי הביטוח הלאומי ינוכו מההכנסה החייבת במס הכנסה לשנת 2020.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
עדכון לעצמאים בנוגע למענקים שקיבלו מרשות המסים

המוסד לביטוח לאומי פרסם הבהרות לעניין מענקים שקיבלו עצמאים רבים מרשות המסים - האם נחשבים להכנסה שחייבת בדמי ביטוח לאומי.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
המחוזי: אין לראות ברכישה עצמית של מניות שאינה פרו-רטה כחלוקת דיבידנד רעיוני - פס"ד בית חוסן בע"מ ואח׳

בית המשפט המחוזי קיבל בחלקו ערעור שהגישו בעלי מניות אשר רכשו את חלקה של בעלת מניות נוספת בחברה. בעלי המניות טענו כי מאחר שהחברה רכשה את מניותיה של בעלת מניות אחת ולא הייתה רכישה מכלל בעלי המניות, הרי שמדובר במקרה שהוא החריג לסיווג עסקה כחלוקת דיבידנד. פקיד השומה טען מצדו כי עסקת הרכישה העצמית של מניות בעלת המניות הנוספת היא למעשה עסקה של קבלת דיבידנד בידי יתר בעלי המניות. נקבע כי אין לראות בבעלי המניות הנותרים לאחר עסקת רכישה עצמית של מניות בחברה, שאינה רכישה פרו-רטה, כאילו קיבלו דיבידנד רעיוני מן החברה והשתמשו בו לצורך רכישת מניותיו של בעל המניות המוכר ואין לראות בבעלי המניות הנותרים כאילו ״התעשרו״ כתוצאה מהרכישה העצמית, וממילא שאף אילו התעשרו - אין עסקינן בהתעשרות ממומשת.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
טעות בתום לב מצדיקה הארכת התקופה לתיקון שומת מס רכישה סופית שהתיישנה - פס"ד אפי חוגי

ועדת הערר, בדעת רוב חבריה וכנגד דעתה של יו"ר הועדה, קבעה כי טעות בתום לב של נישום, עולה לכדי "סיבה מספקת" לקבלת השגה מאוחרת. כך נסללה הדרך לנישום שהגיש מש"ח ושילם מס רכישה מלא עת רכש דירה, מבלי שביקש את ההטבה המגיעה לו כנכה, לתקן את השומה שהוצאה לו ולקבל לידו החזר על המס העודף ששילם. הועדה סברה כי בנסיבות אלה יכול מנהל מסמ"ק להפעיל את סמכותו לפי סעיף 107 לחוק ולקבל השגה באיחור מה שסולל את הדרך לתיקון השומה בהתאם לסעיף 85 לחוק, על אף התיישנותה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי מלגה לביצוע מחקר שמקבל חוקר ממוסד מחקר ישראלי

הפטור ממס יחול ובלבד שלא ניתנת בעדם כל תמורה מצד הסטודנט או החוקר, לרבות התחייבות לתת שירות כלשהו למוסד הלימוד והמחקר או למילוי תפקיד במוסד הלימוד והמחקר. לעניין זה נקבע, כי תמלוגים בשל שימוש במחקר לא ייחשבו כמלגה

לתשובה מאת אלי גורנשטיין רו"ח, (משפטן) ,M.B.A. - לחץ כאן
 
תיקון דוח לאחר הסכם שומות בטלפון

לטעמנו בנסיבות המתוארות ולאור העובדות שצוינו ובהיעדר מידע עובדתי אחר לסתור, ראוי כי יתאפשר לבטל את ההסכם ולפתוח את השומות או להגיש דוחות מתוקנים בנוגע להכנסות הפטורות האמורות וזאת כדי להביא לגביית מס אמת. לא מן הנמנע לפנות לנציב כדי שיפתח את השומות מכוח סמכותו בפקודה.

לתשובה מאת עו"ד גיא רוטמן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
היערכות לסוף שנת המס 2020 בתחום הביטוח הלאומי בצל משבר הקורונה
כחלק מההיערכות לסוף שנת המס בחרנו להקדיש יום עיון נפרד לתחום הביטוח הלאומי, שבו נביא את כלל העדכונים והשינויים, ואת ההוראות המיוחדות למעסיקים, לשכירים, לעצמאיים, למובטלים, לעובדים בחל"ת ולמקבלי קצבאות וגמלאות. נסקור את מענקי הקורונה של רשות המסים ואת המענקים שמשלם הביטוח הלאומי, ועוד נושאים חשובים המסכמים את השנה. ומסייעים למייצגים, למעסיקים ולציבור העצמאים להיערך נכון לתום שנת 2020 ואף לתחילת שנת 2021.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
השתלמות מע"מ
שלושת המפגשים מוקדשים לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
 
 
סגור חלון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית