סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1291 - 09/11/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 9.11

 
מאמרי מומחים
 
קבלת מענק קורונה לחודשים מרץ - אפריל 2020 לנותני שירותים פיננסיים, דוכני פיס וחברים באגודות שיתופיות

ביום 21.8.2020 פרסמה רשות המיסים הוראת ביצוע בה הודיעה כי יינתנו מענקים בגין החודשים 3-4/2020 לנותני שירותים פיננסיים, דוכני פיס וחברים באגודות שיתופיות. את המענק ניתן לתבוע עד 15/11/2020 . להלן נביא את התנאים לקבלת המענק:

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נפתחה האפשרות להגשת בקשות למענק הוצאות לעסק קטן עד 300 אלף ₪ עבור החודשים ספטמבר-אוקטובר 2020

עצמאים בעלי עסקים עם מחזור של עד 300 אלף ₪ אשר מחזור הפעילות שלהם בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2020 נפגע בשל התפרצות נגיף הקורונה לפחות ב- 25% לעומת התקופה המקבילה ב- 2019, יכולים להגיש החל מהיום (יום ה') בקשות לקבלת מענק הוצאות לעסק קטן, זאת במסגרת תוכנית רשת ביטחון כלכלית. המקדמות למענק זה ששולמו במהלך החודשים אוקטובר-נובמבר, היו כזכור על חשבון המענק עבור תקופה זו, ויקוזזו ממנו

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
דברי הסבר - תוספת למענק עבודה עבור שנת 2020

רשות המסים פרסמה דברי הסבר לתוספת למענק עבודה כגון: מהו מענק עבודה? מי זכאי לתוספת למענק? מה סכום התוספת? האם משולמת מקדמה על חשבון התוספת ועוד

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבלה בקשת הסתלקות מבקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד רשות המסים – תעדכן את סכומי תקרות הפטור ממענק עקב פרישה - פס"ד סאלח

בית המשפט המחוזי אישר בקשת הסתלקות מבקשה לאישור תובענה ייצוגית שהוגשה נגד רשות המיסים בטענה כי לא ביצעה הצמדה נכונה של סכום תקרות הפטור ממענק עקב פרישה או מוות לפי סעיף 79 לפקודת מס הכנסה. הצדדים הגיעו להסדר במסגרתו הסכימה הרשות לפעול לעדכון התקרות. נקבע כי מדובר בהסדר ראוי וסביר אשר יש בו כדי להביא להסדרה וכן לחסכון במשאבים ובהוצאות לצדדים כמו גם לחסכון ובזמן שיפוטי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
נדחו ברובם ערעורים על צווים שהוציא פקיד שומה למפעילת קניון הראל במבשרת ציון ולחברות המחזיקות בה - פס"ד קניון הראל

בית המשפט המחוזי דחה ברובם את ערעוריהן של החברה המפעילה והחברות המחזיקות את קניון הראל במבשרת ציון. פקיד השומה טען כי בעלות המניות נמנעו מתשלום מס על הדיבידנדים שחולקו מרווחים שלא מוסו במס חברות בידי חברת הבת (מפעילת הקניון) וכי חברת הבת אינה זכאית לניכוי הוצאות מימון בגין ההלוואה שנלקחה באופן ישיר וברור עבור חלוקת הדיבידנדים. נקבע כי ההלוואות במקרה זה ניטלו ״לצרכים פרטיים״ של חלוקת דיבידנד לבעלות המניות ועל כן, אין לסטות מהכלל לפיו לא ינוכו הוצאות מימון בגין הלוואה שנלקחה באופן ישיר וברור עבור חלוקת הדיבידנדים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
נדחו ברובם ערעוריהם של חברה משפחתית והנישום המייצג מטעמה על שומות מס הכנסה לשנות המס 2010-2013- נצברו לזכות החברה הכנסות מריבית החייבות במס - פס"ד האחים ברזני (1974) בע"מ

בית המשפט המחוזי דחה ברובם ערעורים שהגישו חברה משפחתית והנישום המייצג מטעמה על שומות מס הכנסה לשנות המס 2010-2013. נקבע כי החברה העניקה לחברות המוחזקות על ידה ברומניה הלוואות נושאות ריבית, בגינן נצברו לזכותה הכנסות ריבית, בהתאם לשיעורי הריבית הקבועים בהסכמים בין הצדדים ואין לקבל את טענת החברה לפיה היא השקיעה בשטרי הון שאינם נושאי ריבית או הפרשי הצמדה, שכן החברה נתנה הלוואות לחברות הרומניות, בגינן נצברו לזכותה הכנסות מימון בשנות המס שבצו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
משמעות דיווח שגוי בו לא הוקטן המחיר המקורי של נכס חדש, לעניין זכאות נישום להקטין את רווח ההון החייב במס מכוח סעיף 96 לפקודה"

נוסח סעיף 96 אינו מתנה את תחולתו בכך שתופחתנה הוצאות פחת על הנכס החדש אלא קובע שרשאי הנישום לדחות את תשלום רווח ההון בתנאים אחרים שהתקיימו, כך אני מניח, אצל הנשומה נשוא השאלה, ורק משהופעל הסעיף מתקיימת "תוצאה" שמשמעותה תביעת פחת בסכום נמוך יותר

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) רונן ארויו - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
היערכות לסוף שנת המס 2020 בתחום הביטוח הלאומי בצל משבר הקורונה
כחלק מההיערכות לסוף שנת המס בחרנו להקדיש יום עיון נפרד לתחום הביטוח הלאומי, שבו נביא את כלל העדכונים והשינויים, ואת ההוראות המיוחדות למעסיקים, לשכירים, לעצמאיים, למובטלים, לעובדים בחל"ת ולמקבלי קצבאות וגמלאות. נסקור את מענקי הקורונה של רשות המסים ואת המענקים שמשלם הביטוח הלאומי, ועוד נושאים חשובים המסכמים את השנה. ומסייעים למייצגים, למעסיקים ולציבור העצמאים להיערך נכון לתום שנת 2020 ואף לתחילת שנת 2021.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
השתלמות מע"מ
שלושת המפגשים מוקדשים לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
 
 
סגור חלון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית