סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1283 - 15/10/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 15.10

 
מאמרי מומחים
 
על רשות המיסים לערוך חישוב מסלול מחדש בנוגע להתרת הוצאות בגין עבודה מהבית

בעקבות מגפת הקורונה העולמית והשינויים שהביאה עמה לעולם התעסוקה עולה כי חברות רבות בחרו להמשיך ולהעסיק את עובדיהן מבתיהם, בן אם באופן חלקי ובן אם באופן מוחלט. עבודתם של שכירים אלו מבתיהם תוך העברת מקום העסקתם לביתם, מעלה שאלות רבות ביחס לניכוי הוצאות הבית. שאלות אלו מחייבות לטעמי את רשות המיסים לחשב מסלול מחדש ביחס להתרת ניכוי הוצאות ע"י עובדים מהבית, בין אם מדובר בשכירים מההכנסות שבתלוש השכר ובין אם כעצמאים.

למאמר מאת עו"ד ורו"ח סיימון יניב - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
עדכוני קורונה

לשכת רואי חשבון פרסמה את עיקרי חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה) (תיקון), התשפ"א- 2020, . בתכנית החדשה מובאים תיקונים הרחבות והתאמות לתוכנית לסיוע כלכלי, שנועדו להקל את התנאים לקבלת המענקים המשולמים לעסקים, ולהעניק מקדמות, בעד החודשים שבהם נפגעו וצפויים להיפגע העסקים, בשל ההגבלות הנוספות שהוטלו והסגר הנוכחי, נוכח משבר הקורונה.

לחוזר לשכת רואי החשבון - לחץ כאן
 
ניתן להגיש בקשות למקדמה עבור מענק הוצאות לעצמאים בעלי עסק קטן לספטמבר אוקטובר 2020

ניתן להגיש בקשה למקדמה על חשבון מענק ספטמבר-אוקטובר 2020 החל מ-4.10.2020 ועד 5.11.2020. המקדמה הינה בגובה של 50% מסכום המענק. עבור תקופת זכאות זו, ספטמבר-אוקטובר 2020, נדרשת ירידה של 25% לפחות במחזור הפעילות בהשוואה לחודשים אלו בשנת 2019.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
ביהמ"ש המחוזי מתח ביקורת חריפה על מנהל מע"מ: נקט מול נישום הליכי גבייה במשך לפחות שני עשורים שלא כדין - פס"ד מסיכה

בית המשפט המחוזי קיבל ערעור שהגיש נישום על שומות שהוציא לו מנהל מע"מ לפני 20 שנה תוך שמתח ביקורת חריפה על התנהלות מנהל מע"מ לאורך השנים. נקבע כי בתיק נפלו פגמים המכרסמים בחזקת התקינות המנהלית, שכן התברר כי מנהל מע"מ נהג באופן שאינו תקין הן בכך שהמסמך המכונן של השומות והקנס, הוצא כך שהתאריך שעל גביו אינו נכון והן בכך שמנהל מע"מ מנע במשך שנים (בין אם במכוון ובין אם כתוצאה מרשלנות), מהנישום ומבתי המשפט, מידע המצוי בידיו לגבי מועד הוצאת השומות.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
נדחה ערעורה של חברה לבדיקות תוכנה – אינה זכאית להטבה של מע"מ בשיעור אפס - פס"ד אפלאוז איכות אפליקציות בע"מ

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה חברה ישראלית שחברת האם שלה הינה חברה זרה בטענה כי על עסקאותיה חל מס בשיעור אפס נוכח הוראות החריג לסייג בסעיף 30(א)(5) לחוק מע"מ, היות ומחיר השירות הניתן לחברת האם שלה מהווה חלק מערך השירותים המיובאים. נקבע כי אין להחיל את החריג לסייג של סעיף 30(א)(5) –על השירותים שנתנה החברה לחברת האם, שכן החברה לא עמדה בנטל להוכיח כי הלקוחות הישראליים שילמו מס ערך מוסף בגין השירותים שיובאו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
התרת הוצאות שהייה בחו"ל לתושב ישראל עצמאי שמתגורר בחו"ל ומדווח על הכנסותיו בארץ

היות ועל פי נתוני השאלה מדובר בעצמאי שאז יש לפעול במקרה הנדון לפי תקנה 2 לתקנות, המפרטת שם את הטיסה, הלינה והשהיה והשכרת הרכב המותרות בניכוי, ובהתחשב ברשימת המדינות המפורטות ברשימת המקומות המגדילה את סכום ההוצאות המותרות ב-25% לגבי המדינות המפורטות שם באותה רשימה

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח סיימון יניב - לחץ כאן
 
הליך בדיקת בקשתו בכתב של נישום עקב קביעת פסילת ספרים על רקע אי רישום תקבול

בכדי לבחון מה כולל הליך בדיקת הבקשה נפנה להנחיות הפנימיות של מס הכנסה בעניין פסילת ספרים עקב אי רישום תקבול. אי לכך, ניתן לקבוע שמקום בו הבקשה של הנישום לא מתקבלת על סמך פנייתו בכתב (מה שלמעשה מייתר את קיום השימוע), הרי שחלה חובה על פקיד השומה לערוך שימוע לאחר קבלת הבקשה בכתב .

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
האם קיימת חובת הפקדה ל"מרכיב חיסכון למצב אבטלה" ממענקי קורונה לעצמאים

בחוק, בתקנות ובפרסומים מטעם רשות המסים נקבע כי המענקים לעצמאים, ייחשבו כ"הכנסה" לעניין הפקודה או כ"הכנסה פירותית" או כ"הכנסה החייבת במס על-פי פקודת מס הכנסה" .מאחר שהמונח "הכנסה חייבת בהפקדה" בחוק ההתייעלות מוגדר כ- "הכנסה לפי סעיף 2(1) או (8) לפקודה...", מתעוררת השאלה האם המענקים לעצמאים, אשר כאמור נחשבים כ"הכנסה", ייחשבו כהכנסה לפי סעיף 2(1) לפקודה (הכנסה מעסק או משלח-יד) או לפי סעיף 2(8) לפקודה (הכנסה מחקלאות, שאינה מגיעה לכדי הכנסה מעסק).

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
פתרונות לאתגרים בתחום העבודה והעדכונים בחוק התוכנית הכלכלית
ביום עיון זה נעסוק בנושאים השלכות הקורונה על דיני העבודה ותיקון לחוק התכנית הכלכלית
 
תיקון 190 ופנסיה לעצמאים
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מקרקעין - עקרונות מיסוי דירת מגורים
ביום העיון נדון בסוגיות העוסקות במיסוי דירות מגורים בהיבטי מס שבח, פטורים ממס שבח, מס רכישה והמקרים בהם ניתן להפחית ולקבל הטבות. הסבר לגבי החשיבות בתכנון מס נכון לפני ביצוע רכישה/ מכירה של דירת מגורים. ההרצאות מלוות בדוגמאות, תיקוני חקיקה, פסיקה עדכנית, חוזרים מקצועיים, ה"ב, החלטות מקדמיות.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס בשנת 2020 כגון: מיצוי זכויות למענקים והקלות בקורונה - איך יוצאים מהמשבר? כל המלצות לשכת רואי חשבון; שינויי מבנה לאור הצורך העסקי - ריכוז פעילויות וקיזוז הפסדים; עבודה בצל הקורונה - סוגיות משפטיות ופרקטיות; אתגרי העבודה מהבית בתקופת הקורונה; העסקת נשים בצל משבר הקורונה - כלים יישומיים ופרקטיים; שוק העבודה בתקופת הקורונה שייך למעסיקים ופחות לעובדים, אבל...; סוגיות בנוסחת הקיזוז וקיבוע זכויות; זכויות מבוטחים בביטוחי מנהלים ובקרנות הפנסיה בתקופת החל"ת ובסיום עבודה; פנסיה חובה לעצמאים - דגשים לסוף שנה; הסדרי חובות, פריסה וביטולי הצמדה, ריבית וקנסות בגין חובות מס; מחילת חובות - למ"ה ומע"מ מתי וכיצד; מיסוי שכירים ועסקים בתקופת הקורונה; יתרות החובה לאן? עקרונות גיבוש וקיזוזי הפסדים/מימושי ערבויות
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית