סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1282 - 12/10/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 12.10

 
מאמרי מומחים
 
עדכון ליום 8.10.2020- משבר נגיף הקורונה – עדכוני מ"ה, מע"מ, מיסוי מקרקעין וב"ל; מענק לעצמאיים; ארנונה; דיווחים לרשם העמותות;

לנוחיותכם ריכזנו עבורכם את כל הפרסומים של רשויות המס , ביטוח לאומי, ורשם העמותות וההקדשות לגבי דחיות, סוגי דיווחים שונים והארכות תוקף שניתנו עקב משבר הקורונה

למאמר מאת מאירה טולדו - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
החבות במע"מ בשל סכומים המשולמים ע"י משרד הבינוי והשיכון כתוספת סבסוד הוצאות פיתוח - החלטת מיסוי שאינה בהסכם

רשות המסים פרסמה החלטת מיסוי שאינה בהסכם העוסקת בחבות מע"מ בשל סכומים המשולמים ע"י משרד הבינוי והשיכון כתוספת סבסוד הוצאות פיתוח.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עדכון נוהל מתן אורכות להגשת דוחות לשנת המס 2019 - הסדר האורכות למייצגים

לרגל חג הסוכות, ההגבלות הנובעות מהסגר ובמטרה להקל על המייצגים והמגזר העסקי, החליט מנהל רשות המסים על שינוי מועדי האורכות להגשת דוחות יחידים לשנת 2019 שנקבעו בהסדר האורכות

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
מתן אורכות להגשת הצהרת הון

עם התפשטות נגיף הקורונה והטלת הסגר על מדינת ישראל, על מנת להקל על ציבור המייצגים והנישומים, החליט מנהל רשות המסים, מר ערן יעקב, על מתן אורכה להגשת הצהרות הון ליום 30/11/2020.ההסדר יחול על הצהרות הון שתאריך הדרישה להגשתן הינו מיום 30/09/2020 ועד לתאריך 31/10/2020.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
אורכה לתיקוני דוחות בעקבות פסיקת ביהמ"ש העליון בעניין חישוב שווי שימוש ברכב - הקלה בקנסות לאור משבר הקורונה

רו"ח פזית קליימן פרסמה הודעה לציבור המייצגים והנישומים כי בהמשך לפרסומה הקודם מיום 2 ביולי 2020 בנושא ״תיקוני דוחות בעקבות פסיקת ביהמ״ש העליון בעניין חישוב שווי שימוש ברכב - הקלה בקנסות לאור משבר הקורונה״, לאור הסגר, הוחלט על הארכת ההקלה בדבר ביטול קנסות הפיגורים למנכים שיתקנו את דוחות הניכויים, עד ליום 30.11.2020, זאת בהתאם לכללים שפורסמו במכתבה הקודם

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עצמאים עם מחזור שנתי של עד 300 אלף ₪, אשר צופים ירידה של 25% לפחות בפעילות בשל משבר הקורונה, יכולים להגיש בקשות למקדמה למענק הוצאות לעסק קטן לחודשים ספטמבר-אוקטובר

מקדמות על חשבון מענק הוצאות לעסק קטן לספטמבר-אוקטובר יועברו בימים הקרובים לעצמאים עם מחזור שנתי של עד 300 אלף ₪, אשר עומדים בתנאי הזכאות למענק ויגישו בקשה לקבלת מקדמה. זכאים לקבלת מקדמה למענק, עצמאים שקיבלו מענק הוצאות לחודשים מרץ-אפריל ו/או מאי-יוני, וצופים כי תהיה להם ירידה בספטמבר-אוקטובר של 25% לפחות בפעילות העסקית בשל משבר הקורונה בהשוואה לחודשים המקבילים בשנת 2019

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הקדמת תשלום דמי אבטלה עבור חודש ספטמבר

המוסד לביטוח לאומי הודיע על הקדמת תשלום דמי האבטלה עבור חודש ספטמבר, והם ישולמו כבר מה-13.10.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בית הדין ביטל שומה שהוצאה לחברת עורכי דין בניגוד לשומה שנקבעה במסגרת הליך פשרה עם רשות המסים - פס"ד טירר

בית הדין האזורי לעבודה ביטל שומת הניכויים שהוציא המוסד לביטוח לאומי לחברת עורכי דין. זאת מאחר שהשומה סתרה הסכם שאליו הגיעה החברה עם רשות המסים. נקבע כי משעה שהוצג הסכם הפשרה עם רשות המסים, היה על הנתבע לצאת מנקודת הנחה עקרונית כי יש לכבד את ההסכם ואת השומה שנקבעה בו, וככל שחפץ לערוך בדיקות משל עצמו רשאי היה הוא לעשות כן במסגרת הפעלת שיקול דעתו ולפעול בהתאם לדין. משלא עשה כן, ולמעשה התנער לחלוטין מהקביעות שנקבעו בהסכם הפשרה, מבלי שהוכח כי ביקש לקבל מידע מרשות המסים - פעל שלא כדין.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
ביהמ"ש: על המדינה לדאוג לתחזק באופן מושלם את שיעורי המכס המפורסמים באתר רשות המיסים - פס"ד יקבי ירושלים ואח'

בית משפט השלום דחה תביעה שהגישה אגודה שיתופית נגד רשות המיסים, בטענה כי מידע שגוי שפורסם באתר האינטרנט שלה ביחס לשיעור המכס החל על ייבוא מיץ ענבים מארגנטינה גרם לה נזק בגובה של כ-800 אלף שקל אותם נאלצה לשלם בעוד סברה כי חל פטור על הייבוא. נקבע, כי לא הוכח שהתובעת הסתמכה על המידע אולם בית המשפט הדגיש את החשיבות הרבה בתחזוק לא פחות ממושלם של האתר, ולהפנים כי טעינת מידע בלתי מדויק באשר לשיעורי המכס החלים על יבוא פריט מסוים או ממדינה מסוימת, הוא בבחינת "שימת מכשול בפני עיוור". כן נדחתה התביעה נגד סוכן המכס שמסר לתובעת את המידע בהסתמך על הבדיקה באתר הרשות.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
טבלאות
 
כל מה שרציתם לדעת על מענקים והטבות בתקופת הקורונה!

לשכת רואי-חשבון פרסמה טבלה המפרטת בהרחבה את המענקים וההטבות בתקופת הקורונה.

לטבלת מענקים והטבות - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי רווח הון מניירות ערך זרים שנובע לתושב חוזר וותיק שהינו ברוקר

בהחלט ייתכן שאין לנישום שואל השאלה כל פטור ממס במכירת ניירות ערך זרים מרגע שהגיע לישראל. גם סעיף 97(ב) לא יעזור כי לטעמי הוא אינו חל על נכסים שהם בישראל כמו חברות ישראליות נסחרות או פרטיות, שהיו לתושב החוץ (אם כן היה חל על כאלה אז לא היינו צריכים את התוספת לסעיף 97(ב3) שמחילה את הסעיף גם על תושבים חוזרים). יתכנו פרשניות אחרות כולל מה משמעות "נכס שהיה מחוץ לישראל".

לתשובה מאת עו"ד(רו"ח) רונן ארויו - לחץ כאן
 
הכרה בהוצאות מס וחישוב רווחי רר"ל - רווחי אקוויטי במכירת חברת אחזקות

6340301יש לחשב את הנמוך מבין רר"ל מיסוי לבין חשבונאי ברמת החברה הנמכרת, חברת האחזקות. עם זאת, כאשר מתחשבים ברווחי אקווטי כפי שפורט לעיל לצורך חישוב הרר"ל לגבי רווחי האקווטי בוחנים את הנמוך בין הרר"ל החשבונאי לרר"ל המיסויי גם בחברת הבת

לתשובה מאת אלי גורנשטיין רו"ח, (משפטן) ,M.B.A. - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
פתרונות לאתגרים בתחום העבודה והעדכונים בחוק התוכנית הכלכלית
ביום עיון זה נעסוק בנושאים השלכות הקורונה על דיני העבודה ותיקון לחוק התכנית הכלכלית
 
תיקון 190 ופנסיה לעצמאים
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מקרקעין - עקרונות מיסוי דירת מגורים
ביום העיון נדון בסוגיות העוסקות במיסוי דירות מגורים בהיבטי מס שבח, פטורים ממס שבח, מס רכישה והמקרים בהם ניתן להפחית ולקבל הטבות. הסבר לגבי החשיבות בתכנון מס נכון לפני ביצוע רכישה/ מכירה של דירת מגורים. ההרצאות מלוות בדוגמאות, תיקוני חקיקה, פסיקה עדכנית, חוזרים מקצועיים, ה"ב, החלטות מקדמיות.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס בשנת 2020 כגון: מיצוי זכויות למענקים והקלות בקורונה - איך יוצאים מהמשבר? כל המלצות לשכת רואי חשבון; שינויי מבנה לאור הצורך העסקי - ריכוז פעילויות וקיזוז הפסדים; עבודה בצל הקורונה - סוגיות משפטיות ופרקטיות; אתגרי העבודה מהבית בתקופת הקורונה; העסקת נשים בצל משבר הקורונה - כלים יישומיים ופרקטיים; שוק העבודה בתקופת הקורונה שייך למעסיקים ופחות לעובדים, אבל...; סוגיות בנוסחת הקיזוז וקיבוע זכויות; זכויות מבוטחים בביטוחי מנהלים ובקרנות הפנסיה בתקופת החל"ת ובסיום עבודה; פנסיה חובה לעצמאים - דגשים לסוף שנה; הסדרי חובות, פריסה וביטולי הצמדה, ריבית וקנסות בגין חובות מס; מחילת חובות - למ"ה ומע"מ מתי וכיצד; מיסוי שכירים ועסקים בתקופת הקורונה; יתרות החובה לאן? עקרונות גיבוש וקיזוזי הפסדים/מימושי ערבויות
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית