סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1281 - 01/10/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל עובד 29.9

 
מאמרי מומחים
 
פשרה עם פקיד השומה בעניין חיובי שווי רכב צמוד

הפתרון לחיוב מס מופחת בגין שווי רכב צמוד לבעלי שליטה, המקובל גם על רשות המיסים, הוא לייחס את הוצאות הרכב לבעלי השליטה, ולחייב אותם במס דיווידנדים, במקום במס שולי על הפרשי השווי. זהו פתרון טוב במיוחד לחברות שיש להן הפסדים וכן במקרים מסוימים נוספים. כך עולה מפסק הדין אשר ניתן בבית הדין האזורי לעבודה בעניין חברת א.טירר נ' המוסד לביטוח לאומי.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
החבות במס בגין הוצאות מימון ערבות להבטחת השקעות של רוכשי דירות - החלטת מיסוי

רשות המסים פרסמה החלטת מיסוי בתחום המע"מ הדנה בבקשתה של חברה בענף הנדל"ן העוסקת בייזום ובניית דירות מגורים לאשר כי ההוצאות בגין עלות מימון והערבות הן בבחינת הוצאות לטובת צד שלישי כמשמעותו בתקנה 6(א) לתקנות מע"מ ועל כן אינן מהוות חלק ממחיר העסקה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
תשלום דמי אבטלה עבור חודש ספטמבר

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר שבגדרו נקבע כי מי שלא יעבוד בכל חודש ספטמבר, יקבל דמי אבטלה עבור 26 ימים. דמי האבטלה ישולמו עבור כל ימי השבוע חוץ מיום שבת. דמי האבטלה ישולמו גם עבור ערבי חג וימי חג - שלא חלים בשבת. מי שהפסיק לעבוד באמצע החודש, יקבל דמי אבטלה לפי מספר הימים שלא עבד.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
מוארכת בחודש ימים האפשרות להגיש דוחות שנתיים באמצעות מערכת מייצגים ומערכת מפ"ל

רשות המסים האריכה בחודש ימים, עד 31.10.2020 את האפשרות להגיש דוחות שנתיים באמצעות מערכת "מייצגים" ומערכת המפ"ל, כחלופה להגשה פיזית של הדוחות, זאת לנוכח הימשכות משבר הקורונה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
נפתחה האפשרות להגיש בקשות למקדמה עבור מענק השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים עם מחזור של עד 400 מיליון ₪ לחודשים ספטמבר-אוקטובר 2020

בהמשך להצעת החוק שאושרה ביום 29.9.2020 במליאת הכנסת, נפתחה באתר רשות המסים האפשרות להגיש בקשות למקדמה עבור מענק השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים עם מחזור של עד 400 מיליון ₪, אשר מחזור הפעילות שלהם בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2020 נפגע בשל התפרצות נגיף הקורונה לפחות ב- 25% לעומת התקופה המקבילה ב- .2019

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה בקשתה של יזמית המסוע במעבר קרני לביטול עיקול שהושת על כספי פיצויים שנפסקו לטובתה ולטובת יזם אחר במסגרת תביעת נזיקין – לא הוכיחה כי היא הזכאית הבלעדית לכספי הפיצויים - פס"ד אשר לוק

בית המשפט המחוזי דחה את בקשתה של יזמית המסוע במעבר קרני לביטול עיקול על כספי הפיצויים שנפסקו לטובתה ולטובת יזם נוסף במסגרת תביעת נזיקין. פקיד השומה השית עיקול על כספי הפיצויים בעקבות חוב מס שהיה ליזם ואף הגיע להסדר עם עזבונו של היזם בנוגע לחוב. היזמית טענה כי היא זכאית למלוא כספי הפיצויים ומשכך יש לבטל את העיקול. נקבע כי היזמית לא הוכיחה כי היא זכאית למלוא כספי הפיצויים או כי הטלת עיקול על מחצית כספי הפיצויים יוביל לפגיעה אנושה בה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
פורסם תיקון לחוק התכנית לסיוע כלכלי

ביום 30.9.2020 פורסם תיקון לחוק התכנית לסיוע כלכלי בגדרו אישרה הממשלה את הרחבת התכנית על מנת לאפשר סיוע נוסף לעסקים שצפויים להיפגע במהלך הסגר הנוכחי .

למסמך המלא לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
פתרונות לאתגרים בתחום העבודה והעדכונים בחוק התוכנית הכלכלית
ביום עיון זה נעסוק בנושאים השלכות הקורונה על דיני העבודה ותיקון לחוק התכנית הכלכלית
 
תיקון 190 ופנסיה לעצמאים
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
מיסוי מקרקעין - עקרונות מיסוי דירת מגורים
ביום העיון נדון בסוגיות העוסקות במיסוי דירות מגורים בהיבטי מס שבח, פטורים ממס שבח, מס רכישה והמקרים בהם ניתן להפחית ולקבל הטבות. הסבר לגבי החשיבות בתכנון מס נכון לפני ביצוע רכישה/ מכירה של דירת מגורים. ההרצאות מלוות בדוגמאות, תיקוני חקיקה, פסיקה עדכנית, חוזרים מקצועיים, ה"ב, החלטות מקדמיות.
 
הליך סיום עבודה
מילוי נכון של טופס 161, 161 א'. יוצגו שיקולים לבקשת פטור בגין מענקי הפרישה וטיפול מיטבי במענקים החייבים במס.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס בשנת 2020 כגון: מיצוי זכויות למענקים והקלות בקורונה - איך יוצאים מהמשבר? כל המלצות לשכת רואי חשבון; שינויי מבנה לאור הצורך העסקי - ריכוז פעילויות וקיזוז הפסדים; עבודה בצל הקורונה - סוגיות משפטיות ופרקטיות; אתגרי העבודה מהבית בתקופת הקורונה; העסקת נשים בצל משבר הקורונה - כלים יישומיים ופרקטיים; שוק העבודה בתקופת הקורונה שייך למעסיקים ופחות לעובדים, אבל...; סוגיות בנוסחת הקיזוז וקיבוע זכויות; זכויות מבוטחים בביטוחי מנהלים ובקרנות הפנסיה בתקופת החל"ת ובסיום עבודה; פנסיה חובה לעצמאים - דגשים לסוף שנה; הסדרי חובות, פריסה וביטולי הצמדה, ריבית וקנסות בגין חובות מס; מחילת חובות - למ"ה ומע"מ מתי וכיצד; מיסוי שכירים ועסקים בתקופת הקורונה; יתרות החובה לאן? עקרונות גיבוש וקיזוזי הפסדים/מימושי ערבויות
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית