סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1277 - 14/09/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 14.9

 
מאמרי מומחים
 
בין תושב חוזר לתושב חוזר ותיק - כל ההטבות והזכויות שמגיעות לך!

כדי לעודד את העלייה לישראל, המדינה מעניקה שורה של הטבות עבור הזכאים לכך, בהן הטבות מס לצורך העברת כספים שמקורם מחוץ לישראל, המשך ניהול עסקים זרים לאחר מועד העלייה ועוד. הטבות המס קבועות, בין השאר, בפקודת מס הכנסה, אשר מבחינה בין סוגי המהגרים לישראל לפי מאפייניהם ובהתאם קובעת מהן הטבות המס שיינתנו לכל סוג. לצורך זכאות להטבות מס כאמור, נדרש הנישום להוכיח כי לא היה "תושב ישראל" כהגדרת הפקודה, באופן שבו לא שהה בישראל יותר מסך הימים הקבוע בפקודה וכן לא קיים את מרכז חייו בישראל.

למאמר מאת עו"ד (רו"ח) ירון טיקוצקי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נפתחה האפשרות להגשת בקשות למענקי יולי - אוגוסט 2020

עסקים שהייתה להם ירידה במחזור של לפחות 40% יכולים להגיש בקשות עבור מענק הסיוע לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה ועבור מענק הוצאות לעסק קטן עם מחזור שנתי של עד 300 אלף ₪

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עובדים עצמאיים בעולם התרבות יכולים לצבור תקופת אכשרה לקבלת דמי אבטלה

בעקבות תיקון בחוק, החל מ-1.9.20 עובדים עצמאים בעולם התרבות כמו תאורנים, צלמים, מקליטים, עורכים, מלבישים, מאפרים, עוזרי הפקה וכו' - יכולים לצבור תקופת אכשרה כדי להיות זכאים לדמי אבטלה.

לחוזר הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורו של רוכש בית יוקרה בהרצליה על שומת מס שהוציא לו פקיד השומה בשנת המס 2011 - מדובר בעסקה בעלת אופי מסחרי ולא בבית שנרכש למטרת מגורים

בית המשפט המחוזי קיבל בחלקו ערעור שהגיש עוסק בתחום אחזקת בתים על שומת מס שהוציא לו פקיד שומה ירושלים לשנים 2009, 2011 ו-2012. העוסק רכש בית יוקרה בהרצליה וטען כי נועד למגורי משפחתו וכי לא מדובר בעסקה בעלת אופי מסחרי. נקבע כי בענייננו חומר הראיות בתיק מצביע בבירור לעבר היותה של העסקה פירותית ולא הונית. העוסק ניסה לצבוע את העסקה בצבעים של עסקה פרטית ולא מסחרית, אך נכשל בכך.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
פקיד השומה השמיט הכנסות של מיליונים משומות מס הכנסה שהוציא - ביהמ"ש: הרפרנט המקצועי היה רשאי להורות על פתיחת השומות

בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת רשות המסים לפסק דין חלקי שבו נקבע כי ממצאים ומסקנות מהליך פלילי שהתנהל בעניינו של מנהל ארגון פשיעה שהורשע בעבירות ניהול בתי הימורים ועבירות מס – יהיו קבילים בערעור שהגיש על שומות המס שהוצאו לו. כן נקבע כי פקיד השומה לא כלל בשומתו המקורית סכום הכנסות לא מבוטל של כ-5.7 מיליון ש"ח, ולכן הרפרנט המקצועי היה מוסמך להורות על פתיחת השומות בגין הטעויות המשמעותיות שנעשו בהן.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
התנאים להקלה במס רכישה לעולה חדש שבעת רכישת הדירה היה תושב חוץ

כדי לזכות בהקלת מס רכישה לפי התקנה נדרש היה לרכוש את הדירה עד שנה לפני כניסתו לישראל. בענייננו רכישת הדירה בוצעה כארבע שנים טרם כניסתו לישראל ועל כן נראה כי אין זכאות להקלה

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח שלומי טבח - לחץ כאן
 
מועד התרת הוצאות מימון ברכישת קרקע המהווה רכוש קבוע סמוך לרכישת הקרקע או כשהנכס מתחיל לייצר הכנסה

בהתאם לנתוני השאלה, קרן ההלוואה יועדה ושימשה בפועל לרכישת רכוש קבוע ולרכישת ניירות ערך. אין מחלוקת כי הון שמשמש לרכישת רכוש קבוע, הוצאות המימון מותרות בניכוי ברגע שהנכס החל לשמש לייצור הכנסה, ולכן בהנחה שהציוד הופעל בסמוך לרכישתו, הוצאות המימון בנות ניכוי באופן שוטף (על בסיס מצטבר), אף אם לא שולמו בפועל בשנת המס

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח ניר חונוביץ' - לחץ כאן
 
קצבה מוכרת ופטור ממס על קצבה מזכה בתקופה שלפני 2012 ואחרי 2012

לדעתי, ככל שמדובר בפורש שפרש לאחר שנת 2012 ומיושם לגביו תיקון 190 לפקודה, ה"תשלומים פטורים" שיהיה זכאי בגינם לפטור (נפרד ובלתי תלוי מהקצבה המזכה) כ"קצבה מוכרת" יהיו כהגדרתם על פי תיקון 190 לפקודה, גם בהתייחס להפקדות בין השנים 2000-2012. זאת, למרות שהגדרת "קצבה מוכרת" בפקודה באותן השנים, כללה גם הפקדות עובד ועמית עצמאי שבגינן זכאי היה העמית לזיכוי ממס בעת ההפקדה. לאמור: הפורש לא יהיה זכאי לקבל פטור "קצבה מוכרת" בגין הפקדות עובד / מעסיק עצמאי בין השנים 2000-2012, ככל שהוא היה זכאי בגינן להטבת מס (גם אם היא מסוג "זיכוי" במועד ההפקדה

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח אבי קדוש - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית