סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1276 - 10/09/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.9

 
מאמרי מומחים
 
דמי פגיעה מחושבים לפי ההכנסה שלפיה נקבעו המקדמות ששולמו בפועל טרם הפגיעה (גמלה חוסמת), ולא בהתאם להסכם שומות שנערך מאוחר יותר

בית הדין הארצי לעבודה דחה את ערעורו של חסאן בסטוני וקבע כי דמי הפגיעה ישולמו לפי ההכנסה שלפיה נקבעו המקדמות טרם הפגיעה ולא על פי שומה סופית, שנקבעה בהסכם עם פקיד השומה מאוחר יותר, אחרי יום הפגיעה.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
לוח תשלומי קצבאות ומועדי דיווח ותשלום דמי ביטוח בשנת 2020

לנוחיותכם, לקראת חודשי החגים , אנו מפרסמים שוב את מועדי התשלום והדיווח של דמי ביטוח לאומי כפי שפרסם המוסד לביטוח לאומי.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
קביעת מועדי דיווח ותשלום דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים - שנת המס 2020

לנוחיותכם, לקראת חודשי החגים, אנו מפרסמים שוב את מועדי דיווח ותשלום דוחות מע"מ, מס הכנסה וניכויים כפי שפורסמו על ידי רשות המסים בישראל

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
מיסוי הכנסותיהם של משקיעים ישראליים ב- REIT אמריקאית - החלטת מיסוי בהסכם

רשות המיסים פרסמה החלטת מיסוי בהסכם הדנה במיסוי הכנסותיהם של משקיעים ישראליים ב- REIT אמריקאית. בבקשתה ביקשה חברה זרה שקמה על מנת לגייס הון משקיעים ישראליים, לקבוע את אופן המיסוי בישראל של חלוקות שיקבלו בעלי המניות תושבי ישראל מהחברה הזרה ושל רווח ההון שייווצר לבעלי המניות כאמור ממכירת מניות החברה הזרה. ובנוסף לקבוע הוראות בעניין ניכוי מס במקור בישראל מהחלוקות כאמור.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עדכון על מצב תעסוקה לבני 67 ומעלה לצורך בדיקת זכאות למענק הסתגלות

המוסד לביטוח לאומי פרסם הודעה לבני 67 ומעלה המקבלים מענק הסתגלות כי במידה וחזרו לעבודה והוציאו אותם שוב לחל" ת או שהפסיקו לעבוד – עליהם לעדכן את המוסד לביטוח לאומי על מצב תעסוקתם על מנת שתיבדק המשך זכאותם.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
הקדמת תשלום קצבאות לרגל חגי תשרי

המוסד לביטוח לאומי הודיע על הקדמת תשלום קצבאות לרגל החגים, כגון דמי אבטלה, קצבאות ילדים קצבאות אזרח ותיק נכות ועוד.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבלה בקשתה של רשות המיסים לסילוק על הסף של תובענה לסעד הצהרתי שהגישה חברת "אגד" - לא השכילה להרים את הנטל ולהראות "אינטרס לגיטימי" של ממש בניהול ההליך

בית המשפט המחוזי קיבל בקשה לסילוק על הסף שהגישה רשות המסים בנוגע להמרצת פתיחה שעניינה אופן חיובה של חברת אגד בבלו על דלק. במסגרת ההמרצה טענה אגד כי אם תוכר זכותה להגדלת היקף ההישבון היא "תשקול" הגשת תביעה כספית - אך כי כבר בשלב זה נדרשת לה הכוונה כיצד לפעול בהווה ובעתיד בכל הקשור לניהול צי האוטובוסים. נקבע כי אגד לא השכילה להרים את הנטל ולהראות "אינטרס לגיטימי" של ממש בניהול המרצת פתיחה דווקא, ולהראות כי באמת נדרשת לה "הכוונה" לעתיד במידה המצדיקה את ניתוק ההליך לסעד הצהרתי מן ההליך לסעד כספי אשר, סביר מאוד להניח, בוא יבוא.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
10 חודשי מאסר בפועל לאדם שפעל כ"איש קש" בשירות קבוצה עבריינית ונרשם כבעל חברה שבאמצעותה הופצו חשבוניות פיקטיביות

בית משפט השלום גזר 10 חודשי מאסר בפועל על נאשם שהורשע בעבירת מס, לאחר שנרשם כבעל "חברת קש" בשירות קבוצה עבריינית שפעלה לביצוע עבירות מס, עבירות הלבנת הון ועבירות נוספות, באמצעות הפצת מסמכים הנחזים לחשבוניות מס שהוצאו כדין. נקבע כי עצם היותו של אדם איש קש אינו מקנה הנחה מפליגה בענישה, אולם בין השיקולים לעונש התחשב בית המשפט בעובדה שהנאשם הודה ונטל אחריות לביצוע העבירות, בין היתר בתשלום 30 אלף ש"ח על אף מצבו הכלכלי הקשה והיותו פושט רגל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
ביקורת ניכויים כשיש שומות סופיות בתיק מס הכנסה

הסמכות לשום את הניכויים במקום שבוצעה קודם לכן ביקורת בתיק החברה (או היחיד) ויצאו שומות סופיות מצויה בסעיף 167 לפקודת מס הכנסה ובפסיקה .משום כך, ביקורת ניכויים כשיש שומות סופיות בתיק מס הכנסה אפשרית בהחלט, תחת המגבלה שאי אפשר לדון בניכויי המס מהכנסות שנכללו באותן שומות סופיות. יש כאן איזון ראוי בין עקרון סופיות השומה לבין המטרה הציבורית הראויה - שלא תיווצר הגנה למי שנמנע מלדווח על הכנסות בדוחות שהגיש.

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
עקרון ההקבלה בין הכנסות להוצאות על פי סעיף 17 רישה לפקודת מס הכנסה אל מול הפסיקה

סעיף 17 רישה לפקודה קובע את "עקרון ההקבלה" בין הכנסות להוצאות, לפיו יש להקביל בין הכנסת הנישום לבין ההוצאה שהוצאה לצורך ייצורה. כלל זה קובע שני תנאים עיקריים לניכוי ההוצאה: האחד - כי ההוצאה שימשה לצורך ייצור ההכנסה, והשני - כי מדובר בהוצאה שוטפת פירותית ולא הונית. בקליפת אגוז ייאמר כי ההלכה שנקבעה בבית המשפט העליון בהבחנה בין הוצאה פירותית והוצאה הונית היא כי הוצאה פירותית היא הוצאה הכרוכה במהלך השוטף והרגיל של העסק, ולעומת זאת, הוצאה הונית היא השקעה "לטווח ארוך", אשר נועדה ליצור את התשתית לפעילות העסקית.

לתשובה מאת רו"ח רונית בר - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית